Legislatie adoptie(2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Citat:
citat din mesajul lui amy2007

,,Senatorii au votat, marti dupa-amiaza, modificarea legii adoptiei. Potrivit noului proiect, copiii cu parinti necunoscuti devin adoptabili intr-o luna, iar cei nevizitati de rude timp de un an capata acelasi statut. Legea va intra in vigoare doar daca trece si de Camera Deputatilor "
Sursa: stirileProtv.ro

_
Copiii nu le datoreaza parintilor viata, ci cresterea (Nicolae Iorga) [http://handmadeamy.blogspot.com/]

Intr-adevar, ai dreptate, am intrat pe site-ul Senatului si a fost aprobata cu nr. voturi: DA 94, NU 5, AB 4
Le-a luat aproape 3 luni sa voteze. Daca le ia tot asa si la deputati, si apoi pana intra in vigoare, abia anul viitor vom avea lege noua.
Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

In sfarsit...
Copil adoptabil la o luna?wow...s-o vad si pe asta...cred ca vor fi rare cazurie,dar speranta moare ultima.
Am tone de hainute de bebelus,sper sa le folosesc candva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

littleangel- cine stie?nimic nu e intamplator..sa stii ca eu aveam un tricoas de copil pentru varsta de 2-3 ani.A aparut la mine odata cu un ursuletz de plus si ma uitam la cat era de dragalas,mic si frumos colorat...ce sa-ti spun? printul meu cand a venit la noi??? acel tricou ii venea perfect!!Asa si la tine.....cine stie ?poate vei folosi acele hainutze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mika03 spune:

Poate avem noroc si se voteaza legea mai repede...
Dumnezeu stie cat are fiecare de asteptat pentru un copilas.
Noi abia am depus dosarul pentru atestat, ne-am "inarmat" cu rabdare, toata lumea ne spune ca dureaza destul de mult pana iti prezinta un copil, dar.... acolo undeva in suflet tot sepram sa nu fie asa...
Am citit si despre parinti norocosi care si-au gasit repede sufletelul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Mika03, sa fie intr-un ceas bun hotararea pe care ati luat-o. Fiecare are drumul lui,mai usor, mai sinuos, dar macar la sfarsitul drumului, vom fi parinti si asta e tot ce conteaza.

Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Citat:
citat din mesajul lui simo_75

[b]Asa si la tine.....cine stie ?poate vei folosi acele hainutze...

Mami de Alexandru....minunea mea!!!

Abia astept ca vad ce va fi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

In seara asta vine la PROTV Bogdan Panait, seful ORA, sa vorbeasca despre legea adoptiilor. Uitati-va la stirile de la ora 19.

Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mika03 spune:

Desi in sufletul meu stiu ce simt, imi este greu sa scriu acea declaratie privind motivatia pt adoptie... Ma poate ajuta cineva cu un model??? Noi de dorim un copil (fata/baiat) cu varsta 0-2 ani, cu situatie medicala buna. Mai mult nu stiu ce sa scriu...e prea putin?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Citat:
citat din mesajul lui erato

In seara asta vine la PROTV Bogdan Panait, seful ORA, sa vorbeasca despre legea adoptiilor. Uitati-va la stirile de la ora 19.

Vreau sa fiu mama

Eu v-am anuntat, eu nu l-am vazut. Din pacate, nu merg boxele doar la aceasta stire, ca in rest functioneaza. Ar putea sa faca cineva un rezumat al interviului?
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-eu-parintii-mei/luni-la-stirile-pro-tv-de-la-ora-19-00-75-000-de-romani-vor-sa-afle-cand-se-schimba-legea-adoptiilor.html#comentarii


Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Eu l-am vazut si nu a spus nimic important, una il intreba Andreea Esca, alta raspundea dl. BP... Pana la urma a luat-o pe carari politice, ca trebuie sa multumim guvernului actual... bla-bla... L-a intrebat A.E. ce se intampla cu restul de copii din 40.000 daca doar 1000 sunt adoptabili, a evitat raspunsul... M-a dezamagit si tind sa cred ca ceea ce a concluzionat sotul meu, ca vreo 3-4 persoane de genul asta incurca mai rau treaba decat o descurca, e corecta.
E numai parerea mea personala, asteptam si alte puncte de vedere vis-a-vis de interviul dat de B.P.

Mergi la inceput