Nasterea la Arcadia - Iasi (40)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui Michelle2012

Apropo de mesaje scurte...am sa realizez o lista de ganduri care ma framanta in aceasta perioada

- in cat timp cicatricea mea de la cezariana se va vindeca? cusatura va fi realizata de catre dr meu sau de catre mana a doua?

Michelle 35 w DPN 3.07.2012


in cat timp trece...adica sa dispara de tot sau ce,...eu la aproape 9 luni inca o am,s-a tra vreo 2 cm in fiecare laterala si are o cculoare roz.
Cusatura dr tau o va face


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

MICHELLE, dak o sa fie TUTUIANU,stai linistita,si in cazul meu a fost super super suuuuuper .ma simteam de parca eram cu mama .am facut rahi, a fost f ok,asa se si recomanda.
eu nu stiu cine a cusut operatia,,eram prea ocupata sa stiu de bebe
te felicit pt dorinta de a alapta, si in caz de prb. sau intrebari vei gasi rezolvarea aici si in grupul de pe facebook .
asta cu superstitiile, eu una nu-s si pe mine ma amuza uneori. Am fugit de persoane de genu',si am facut totul exact cum am dorit si tot ce ma facea sa ma simt bine.stii cum e cu energia universului-ce gandesti aia ai, eu gasesc superstitiile cam 'comice' ,sa fiu draguta, pt anul 2012.te sfauiesc sa fii mai indiferenta fata de persoane cu ganduri negative ,in perioada asta,ba cu maternitatea, ba cu superstitii..nu ai nevoie de asa ceva si lumea care te inconjoara ar trebui sa stie asta .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Fetele avea cineva un slip de bebelusi nou sau stie cineva un site ceva mai convenabili????vreau sa cumpar eu..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

Fetele avea cineva un slip de bebelusi nou sau stie cineva un site ceva mai convenabili????vreau sa cumpar eu..


fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


Lena stia o mamica..
http://www.wrapmamashop.ro/ro/23-scutece-inot

Daca mai intra Lena iti povesteste ea




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle2012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci

Citat:
citat din mesajul lui Michelle2012

Apropo de mesaje scurte...am sa realizez o lista de ganduri care ma framanta in aceasta perioada

- in cat timp cicatricea mea de la cezariana se va vindeca? cusatura va fi realizata de catre dr meu sau de catre mana a doua?

Michelle 35 w DPN 3.07.2012


in cat timp trece...adica sa dispara de tot sau ce,...eu la aproape 9 luni inca o am,s-a tra vreo 2 cm in fiecare laterala si are o cculoare roz.
Cusatura dr tau o va face


Mami fericita de David 12.09.11


merci pt info. de disparut stiu ca nu va disparea, ma intrebam in cat timp se estompeaza...

Michelle 35 w DPN 3.07.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle2012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori

MICHELLE, dak o sa fie TUTUIANU,stai linistita,si in cazul meu a fost super super suuuuuper .ma simteam de parca eram cu mama .am facut rahi, a fost f ok,asa se si recomanda.
eu nu stiu cine a cusut operatia,,eram prea ocupata sa stiu de bebe
te felicit pt dorinta de a alapta, si in caz de prb. sau intrebari vei gasi rezolvarea aici si in grupul de pe facebook .
asta cu superstitiile, eu una nu-s si pe mine ma amuza uneori. Am fugit de persoane de genu',si am facut totul exact cum am dorit si tot ce ma facea sa ma simt bine.stii cum e cu energia universului-ce gandesti aia ai, eu gasesc superstitiile cam 'comice' ,sa fiu draguta, pt anul 2012.te sfauiesc sa fii mai indiferenta fata de persoane cu ganduri negative ,in perioada asta,ba cu maternitatea, ba cu superstitii..nu ai nevoie de asa ceva si lumea care te inconjoara ar trebui sa stie asta .


MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011


Nici eu nu cred in superstitii, sunt o persoana optimista, care, desi a fost crescuta de o mama mai prapastioasa, nu am astfel de idei preconcepute. Explicatia logica la sfaturile mamei este faptul ca sora mea a trecut prin experiente nefericite, primul meu nepotel a murit la 2 zile de la nasterea prematura, al doilea e super ok, dar au fost probleme la nastere, iar al treilea, a ramas cu probleme majore de sanatate in urma nasterii naturale. Ideea ei este ca ar fi un plus de durere sa ai casa amenajata pentru bebe si sa te intorci de la spital fara bebe
Dar, cum spuneam, desi in familie au existat astfel de probleme, imi mentin tonusul si increderea ca al meu bebe va fi sanatos si voios!

Michelle 35 w DPN 3.07.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

imi pare rau MICHELLE, pt necazurile din familie, dar nu cred ca nerespectarea superstitiilor au dus la ele.sunt de natura medicala ..etc..dar uneori e mai usor sa dam vina pe superstitii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Michelle, iti spun si eu bun venit printre noi. Ai primit deja toate raspunsurile, dar iti spun si eu k dak as mai naste de 10 ori tot acolo va fi.

Mamici, eu am o "problema" de aproape o sapt. Darius simt k nu se satura de papa. De la cele 5 min de papa s-a ajuns si la jumatate de ora stat la san si de multe ori il iau eu pt k deja au inceput sa ma doara sanii. Acum termina demancat, acum park ii este foame iar. Am inceput sa pap si cand nu imi este foame k sa fac lapte, spun eu. Noapte se trz si mai des acum sa pape fata de inainte. Nush ce sa fac...multi imi spun poate numai este consistent laptele si at trebuie suplimentat. Eu nu vreau:((
Vi s-a intamplat si voua vreodata asa?
Help!!

Va

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Hop si eu !
Salutare la fete !
LENA vreau si eu jucarie din aceea !!!
MICHELLE bine ai venit ,subscriu tot ce au spus fetele despre ARCADIA ! Daca nu aveam banii atunci as fi facut imprumut la banca ,atat de setata eram ,personalul se poarta frumos ,numeni dar nimeni ,inclusiv medici nu intra la tine in rezerva inainte de a bate la usa ,nu se da buzna peste tine ,mancare mie mi s-a parut f buna ! si multa ,apa ,ceai la discretie ,sisteme de chemare a personalului medical la indemana ,eu am facut frison in ultima noapte cat am stat acolo si nu ma puteam da jos din pat ,nu am patit in viata mea asa ceva si am sunat la butonul de urgenta si a venit repede o asistenta si mi-a fcaut o injectie ,acea injectie nu am platit-o,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

GABRIELA ai facut comanda de slip? as vrea si eu pt ANDREI ,CA AM VREA SA NE DUCEM LA MARE IN AUGUST

Mergi la inceput