Nasterea la Arcadia - Iasi (40)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle2012 spune:

Apropo de mesaje scurte...am sa realizez o lista de ganduri care ma framanta in aceasta perioada

- in cat timp cicatricea mea de la cezariana se va vindeca? cusatura va fi realizata de catre dr meu sau de catre mana a doua?

Michelle 35 w DPN 3.07.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle2012 spune:

- daca pana acum nu mi-au aparut vergeturi pe burtica, de vreo 4 zile am vazut ca au aparut cateva in jurul buricului (m-am dat cu ulei de migdale si odata pe saptamana m-am mai dus la un masaj)

Michelle 35 w DPN 3.07.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyyelas spune:

neatza...
Michelle2012 eu am nascut in septembrie la Arcadia si la fel ca si tine toate cunostintele imi ziceau de rau...pana si medicul de familie cand i-am spus ca voi naste la Arcadia a inceput sa se poate naspa tare cu mine...nu regret alegerea facuta!!!10000000 like-uri pentru Arcadia in special pentru dr.Tutuianu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Corina merci de sfaturi, aku sa am clienti la patutul vechi,ca de nu ma da colegul de camera afara din casa daca mai iau un patut si cel din dotare il dau de pomana

Idei sfaturi cum sa-l dezvat pe bebe sa nu ma mai muste, ca aku cu 6 dintoci e grava situatia, si nu de tzitzi ci de restul corpului, zic si Nu,zic AU,el cand aude Au rade si mai da sa muste odata,plang, el rade, il pisc sa inteleaga ca doare, NIK nu functioneaza, vreo corectie la pampers, dar nu cred ca merge....
da vanataile cum trec mai repede...

poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle2012 spune:

- cred ca majoritatea mamicilor si-au cumparat diverse lucruri necesare pentru bebe, dar eu am o mama superstitioasa si ma bate la cap sa nu cumpar nimic pana se naste bebe. Am dat doar comanda de un patut de lemn cu masa de infasat pentru bebe...

Michelle 35 w DPN 3.07.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle2012 spune:

- Laura a nascut cu dr Lazar, dar cred ca nu mai este activa pe forum din cate am vazut?!

Michelle 35 w DPN 3.07.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle2012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyyelas

neatza...
Michelle2012 eu am nascut in septembrie la Arcadia si la fel ca si tine toate cunostintele imi ziceau de rau...pana si medicul de familie cand i-am spus ca voi naste la Arcadia a inceput sa se poate naspa tare cu mine...nu regret alegerea facuta!!!10000000 like-uri pentru Arcadia in special pentru dr.Tutuianu!!!



merci pentru info! Super! Inca nu stiu care va fi anestezistul, peste 2 saptamani am intalnirea cu el si neonatologul. In principiu imi doresc rahi, dar e un apsect pe care am neglijat sa il discut cu dr Lazar pana acum. Sper sa fie cea mai buna optiune

Michelle 35 w DPN 3.07.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle2012 spune:

- am citit cu mare atentie discutiile referitoare la alaptat. Sunt pro alaptare exclusiva, sper sa imi vina laptele cat mai repede. Din fericire, fac parte din categoria femeilor cu mamelonul ca la biberon (cum m-a amuzat descrierea unei mamici pe forum), sper sa usureze acest aspect acceptarea cat mai rapida a sanului de catre bebe.

Michelle 35 w DPN 3.07.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle2012 spune:

ce parere aveti de cezariana programata vs asteptarea declansarii nasterii si realizarea cezarianei?


Michelle 35 w DPN 3.07.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui Michelle2012

ce parere aveti de cezariana programata vs asteptarea declansarii nasterii si realizarea cezarianei?


Michelle 35 w DPN 3.07.2012


Eu am avut cezariana programata din motive medicale....dar cred ca totul depinde de bebe si de decizia lui de a vrea sa faca cunostina cu parintii...
In cazul meu bb a stat in burtica pana l-a scos dr,dar sunt si cazuri in care de la nastere naturala s-a ajuns la cezariana,la urma urmei trebuie sa facem cum e mai bine ptr bebe, el este cel mai important .



Mergi la inceput