Nasterea la Arcadia - Iasi (40)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Buna ziua mamici, noi am facut azi vaccinul de 4 luni. nu a zis nimic bebele meu, ba mai mult, a inceput sa se alinte . Sper sa nu aiba reactii. O zi frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Hello girls:))gravidacori fir intins! daca nu i-ai facut ROR-ul poti sta linistita.De ROR scriam ca da reactii urate la aproape toti copiii.E vaccinul "bau-bau".Ce vaccin i-ai facut acum?Doar rapelul la DTPa-VPi - Hib?La asta nici mie fata nu imi facuse febra.De fapt nu am avut niciodata febra pana la ROR.Rorul nu i-l faci?
claumarcoci drum bun si sa treaca mucisorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salut

Claudia, unde mergeti?
Noi am mers in Rep Moldova la bunici, sambata si de luni a inceput febra... a crescut pana la 38,3 cand i-am pus paracetamol.
Ieri seara am revenit, ne dusesem pe 2 sapt si i-a trecut febra. Nu are nici un alt simptom. O sa ii fac maine coprocultura si urocultura.
De papat nu i-am dat nimic de luni... sambata si duminica a mancat ft bine la bunici. O fi aerul curat de vina :D

Legat de tantari... Eu votez pentru plasa :D
In rest solutie din care a prezentat Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

DADA, nu am facut si nici nu cred ca il fac.da, acela l-am facut acum, dr ne-a zis k ne mai intepam la 4 ani de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

La 6 ani cel de la 4 nu se mai face.
Am luat si eu cateva uleiuri esentiale insa la cel de tea tree scrie ca este interzis copiilor sub 6 ani .Am luat un flacon de la cosmetica verde.
"CONTRAINDICATII: intoleranta individuala la arborele de ceai. A nu se utiliza de catre copii pana in 6 ani, femeile insarcinate si persoanele cu hipersensibilitate a pielii. A se feri de contactul cu ochii. A nu se depasi cantitatea indicata."
Clau tu ai folosit asa pe bebe pentru tantari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Neatza!!

Lena pupam pe Maia sa treaca repede, nu poate fi si de la dinti febra??
Nici David nu bea apa si chiar ieri a udat asa putin scutecele...dar nu are fata de deshidratat...

Noi tot la Ceahlau mergem , la bunici.

Dada pe al nostru nu scrie nimic , ideea e ca am cautat un pic pana sa ma hotarasc sa-l folosesc, apoi mi-am adus aminte ca anul trecut pe vremea asta tot despre asta se discuta si Ionela spunea ca se poate folosi si la facut servetele umede ptr bebe, noi nu am avut nici o reactie adversa, avand in vedere si pielea sensibila a lui David suntem OK, decizia iti apartine.
Pe toate scrie sau doar pe tea-tree?

Eu de ieri am inceput sa aplic metoda Karitane ptr somnul lui bebe si vad ca a dat roade, din pacate nu in patutul lui...mai progresam, important e ca nu-l mai tin in brate pana intra in NON REM, asta ca daca e in REM trebuie sa completez cu tziti pe post de suzeta

Deoarece muci lui bebe sunt urati am amanat plecarea pana-i trec , deoarece vreau sa ma relaxez nu sa-l chinui.

Pupicei si o zi faina!!!

PS. azi op sa incerc sa-i dau pleata jos lui baby ca nu se mai poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Dada esti fan cosmetica verde sau intamplator ai luat de la ei ?

Eu am citit pe aici despre ulei :
http://sideris.ro/ulei-esential-tea-tree-arbore-ceai-bio.html
si Cristela pe blogul ei zice despre el, daca ai timp sa citesti:
http://www.cristelageorgescu.ro/revelion-bufnite-si-ulei-de-arbore-de-ceai-tea-tree-oil/02/2011/
, iar cel luat de mine e de la Hofigal si de la Solaris( de la plafarul de cartier).

Am uitat sa va zic ca lui David nu-i priesc cerealele de la Topher, a facut o alergie care a disparut in cateva ore( erau cu mar si ovaz si se faceau cu apa,am folosit doar o lingurita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Pupicei fetelor.Clau am luat intamplator de la ei.Pe prospectul uleiului esential din lamaie nu scrie ca e interzis copiilor sub 6 ani.Doar pe cel de Tea tree.Voi face solutia pentru tantari cu ulei esential de lamaie.
Si aici scrie despre interdictie:
http://www.cosmeticaverde.ro/0,1317,ulei-esential-de-arbore-de-ceai-10ml-uz-extern.html
O zi racoroasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Hello

Clau, cred k a fost de dor, nu e de la dinti. Deja suntem ok i-a trecut, dar i-au aparut tona de bubite pe burtica, spate fata si zona gatului, parca e urzicata
Si Maia face pipi mai rar desi nu pare deshidratata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Lena asta cu dorul nu m-am gandit, ca si noi tot vreo 2 sapt am fi vrut sa stam fara tati.Voi ati mai fost la bunici sau era prima data?
Noi am mai fost de vreo 3 ori si totul a decurs bine, dar eram toti 3.

Dada eu am pus la scara 1:10,cum e recomandat ptr bebelusi.

Azi l-am tuns pe bebe singurica, dupa ce am fost in 4 saloane si nu am gasit loc,cica erau ocupate...am venit acasa si am folosit masina de tuns cu un real succes,poze pe FB dupa ce se trezeste baby, dupa tuns a urmat o baie, o tzitzi si somnic dulce,aceiasi metoda

Corina ai avut fir intins???

Unde sunt celelalte fete oare???

O zi frumoasa va doresc

Mergi la inceput