Nasterea la Arcadia - Iasi (40)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

LA MULTI ANI PITICI FRUMOSI!!!!!!!!!!!!!!Sa ne cresteti mari si sanatosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

LA MULTI ANI!! la toti copilasii!!

Neatza!

Ce planuri aveti astazi cu piticii?

Noi mergel la deschiderea parcului de joaca( electoral), daca acum o sapt nu erau decat vreo 2 scranciobele ruginite, azi avem si aparate de fitness, avem banci si cel mai mult avem cosuri de gunoi,sa nu uit si grupuri sanitare

Mergem si la innot mai pe seara

Off topic acum: ati fost la deschiderea Palas?
Eu personal as vrea sa vad cum arata gradina, ca in poze arata bine

Poopicei si o zi frumoasa alaturi de piticii nostri dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


La multi ani si de la noi !!!!

Noi azi ne plimbam prin oras ca avem multe de facut. Si vizita la Palas e in plan :)

Claudia, ce fain. Sa ne pui poze cu parcul sa cerem si noi in cartier :)))
Si la noi au aparut 2 parcuri fain, nou amenajate dar fara aparate de fitness :)))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

neata fetelor
am fost la PALAS aseara, este f dragut ,destul de impresionant pt IASI,gradina, caruselul,spatiile verzi,parcarea subterana..sunt faine L-am vazut si pe NICHITA primarul, era o receptie cu persoane la black tie intr-un spatiu separat...era forfota maxima. merita o vizita, erau si reduceri, concerte..si vor mai fi timp de 3 zile.
LA MULTI ANI COPIILOR!!! DAR SI NOUA,PT CA SI NOI SUNTEM COPII CUIVA SI PUTEM PROFITA SI NOI INCA UN PIC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

La multi ani, tuturor picilor!!!!

Mamici, o intrebare in legatura cu banutzii pt cresterea copilului. Cei 600 de lei se dau din data cand depui dosarul pt indemnizatie pana la varsta de 2 ani a copilului sau se da si din urma ( adik per nastere-depunede dosar). Adik dak eu depun dosarul dupa 2 luni de la nastere, acele 2 luni se pierd?
Voi cum ati luat?
Oare m-am facut inteleasa?
Va pup si o zi superba alaturi de puiutzii vostri!

Mamica[ mami] fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

La multi ani tuturor prichindeilor!
Simonik stai fara grija ca vrei primi banutii retroactiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonik21

La multi ani, tuturor picilor!!!!

Mamici, o intrebare in legatura cu banutzii pt cresterea copilului. Cei 600 de lei se dau din data cand depui dosarul pt indemnizatie pana la varsta de 2 ani a copilului sau se da si din urma ( adik per nastere-depunede dosar). Adik dak eu depun dosarul dupa 2 luni de la nastere, acele 2 luni se pierd?
Voi cum ati luat?
Oare m-am facut inteleasa?
Va pup si o zi superba alaturi de puiutzii vostri!
Mamica[ mami] fericita cu Stefan Darius 15.02.2012


Din cate imi aduc aminte...ai dreptul la 126 zile de concediu, din care obligatoriu 42 dupa ce nasti.
Banutii se dau de la data la care ai depus dosarul,dureaza min 2 luni sa proceseze dosarul, si suma este echivalentul a 75% din media ultimilor 12 luni inaintea nasterii copilului dar nu mai putin de 600 ron.
Cat despre 2 ani din care moment, al nasterii sau depunerii dosarului, cred ca e pana la implinirea varstei de 2 ani, nu stiu exact.
Sper ca ai inteles


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonik21

La multi ani, tuturor picilor!!!!

Mamici, o intrebare in legatura cu banutzii pt cresterea copilului. Cei 600 de lei se dau din data cand depui dosarul pt indemnizatie pana la varsta de 2 ani a copilului sau se da si din urma ( adik per nastere-depunede dosar). Adik dak eu depun dosarul dupa 2 luni de la nastere, acele 2 luni se pierd?
Voi cum ati luat?
Oare m-am facut inteleasa?
Va pup si o zi superba alaturi de puiutzii vostri!

Mamica[ mami] fericita cu Stefan Darius 15.02.2012


Simonik, indemnizatia se da de la data la care ti se suspenda contractul de munca, iar aceasta nu poate fi mai devreme de 42 de zile de la nastere.

Iti spun cazul meu. bebe s-a nascut pe 11 martie, pana la 1 mai mi-am luat prenatal (puteam si mai putin...important e sa fie macar 42 de zile), de la 1 mai am cerut concediu de crestere a copilului. Dosarul de indemnizatie trebuie depus in cel mult 60 de zile de la aceasta data (1 mai). Bani iau mai incolo (asa mi s-a spus) dar iau retroactiv de la 1 mai (data suspendarii contractului de munca). Sper ca ti-am fost de ajutor.

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Fetelor, am fost la Palas aseara. recunosc ca m-a impresionat. Adica, asa cum ii spuneam si sotului meu, am avut sentimentul ca sunt in Europa. Pe bune... E fain, eu eram destul de sceptica inainte de a vedea. Pacat ca imediat cum iesi din zona Palas, te apuca depresia.

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Multumesc frumos fetelor. M-am lamurit!

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput