Pufuleti iubiti de Ianuarie-Februarie 2010 ! (78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Atlantique offf stiu prin ce ati trecut; si Ariana s-a lovit mai demult si i-au pus un fel de lipici la arcada; chiar daca nu l-au pus ok, ca nu a rezistat chiar o sapt, acum (dupa vreo 6 luni cred) nu se mai vede mai nimic. Ce baietel curajos ai tu
Drum bun sa aveti si fara pipi in chilotei !!!

Tomaca ce mult calatoresti, eu detestam partea cu delegatiile(erau interne nu in afara tarii, poate de aceea ); spor la citit si odihna placuta;

Eu acum ma uit la filmul <Coco Chanel> , e singurul moment al zilei cand e al meu si numai al meu ar mai fi si la somnul de pranz,dar atunci trebuie sa invat . Cu trezitul la ora 5 nu merge, nu sunt constiincioasa


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Buna dimineata,

O cafeluta doriti?

O zi linistita sa aveti


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Neatza!

am tinut sa intru ieri si n-am mai reusit... nu stiu ce s-a intamplat si cum, dar s-a comprimat timpul!

atlantique, felicitari pentru inspiratia de a da telefoane pentur parerea avizata a unui medic si felicitari lui Alex pentru "babat mae"! uf, am trecut si noi si prin asa ceva cu Ela, au cusut-o cu anestezie totala...

ce vroiam sa zic... sa ma laud si eu cu fiul meu cel mut, dar pontos si el...

ieri pentru prima data a acordat atentie unei fetite, in sensul ca s-au intalnit, s-au privit, cu atentie... si dupa aia, Kay a facut vreo 5 pasi cu capul sucit dupa ea... si m-am uitat cu atentie, nu avea mancare in maina si nici o jucarie interesanta... avea un baticutz colorat pe cap si-i flutura coada incolo si incoace...

oare ce-a vazut la ea?

tomaca, te admir pentru lecturile tale... te rog fa-ne o bibliografie completa, cand ai timp evident...

azi am dus aparatul la gradi sa-i faca poze educatoarea "o zi de gradi", ca demult n-am mai pus nimic interesant nici pe FB nici in cont... ca n-am...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Cum noaptea e un bun sfetnic , asa ar trebui , am ajuns la concluzia ca suntem prea duri la faza cu tv-ul, cu scoaterea lui de tot. Am stabilit ca va fi mai putin, un fel de program ; ma gandesc ca nici mie nu mi-ar placea ca cineva sa imi spuna <de azi gata cu net-ul >

Ruxita asteptam poze


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Sunt bucuroasa ca Ariana da semne ca vrea sa se apropie de copii; astazi a facut cu mana la copii,chiar le-a spus hello si a mai fost o faza care mi-a facut inima sa creasca. Pe un topogan tip spirala urcau 2 copii (nu pe scari) intre timp Ariana si-a dat drumul ca nu ii vazuse si la mijloc au venit toti cum au putut jos...de-a dura...eu le-am spus sorry si Ariana le-a spus si ea de vreo 2 ori sorry sorry

De la un copil care plangea si vroia sa plecam pt ca vedea alt copil a ajuns la un copil care le vorbeste, mare mare pas pt noi

Si a mai fost o faza comica, ne plimbam pe o pajiste si cand vedea o musca spunea <stai musca> si tot asa la fiecare 2 pasi; ca un drum pe care l-ai face in 5 minute noi l-am facut in 20 de minute


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui atlantique

Buna!

Noi am patit una nepatita azi....Alex si-a spart arcada si am ajuns cu el la urgenta unde mi-am facut o mie de nervi. In primul rand la camera de garda erau doar 2 asistente si niciun medic, apoi
l-au desinfectat si dupa aceea voiau sa ii faca o anestezie locala si sa il coasa. Cand le-am intrebat daca este vreun medic de la chirurgie reparatorie (ca voiam sa nu ii ramana cine stie ce cicatrice) mi-au zis ca nu este nicunul in spital, le-am intrebat cu ce fir il cos si mi-au zis ca il cos cu fir normal pe care trebuie sa il scoatem dupa o saptamana...Dupa ce le-am dat o dr la tel au constatat ca ar putea sa ii puna un fel de plasture care cicatrizeaza Intre timp a vb sotul la tel cu cineva si am plecat la chirurgie reparatorie unde...surpriza...era o doctorita. Totul s-a rezolvat acolo fara intepaturi, fara cusaturi, doar cu acel leocoplast care se scoate in 7 zile.
Am zis ca innebunesc....aveau aceasta posibilitate si voiau sa imi coasa copilul de 2 ani deasupra ochiului cu o anestezie locala.....
Acesta este unul din motivele pentru care imi vine sa plec fara sa ma mai uit inapoi.....poti sa ai acces la un tratament adecvat doar dupa ce dai o gramada de telefoane.....


Dar am fost foarte mandra de puiul meu care a plans doar cand s-a lovit, la spital nu a plans deloc....s-a comportat ca un "babat mae". Asa imi zice, cand vrea ceva dulce este "babat mae", cand vrea in brate este "babat mic". Tatal lui pe de alta parte era galbem ca ceara...mai fugea cand si cand afara sa mai ia cate o gura de aer. Eu nu mi-am permis sa fiu decat tare si zambareata ca sa nu sperii copilul.



BF, i-ai dat lui Dani scrumbie? Eu pana acum i-am dat doar salau, somn, macrou si somon. Nu i-am dat deloc creveti sau alte fructe de mare. Mie la scrumbie mi-e frica de oase, ca nu pot sa i le aleg pe toate.

Eu maine plec din localitate (ma duc sa o aduc pe mama de la tara si voi merge cu el fara pampers la drum lung pentru prima data), asa ca va doresc un weekend placut daca nu reusesc sa mai intru.
Sa aveti vreme frumoasa si sa va distrati bine!






Si Dani si-a spart arcada si l-a cusut dupa ce i-a facut anestezie locala. Nu e chiar asa mare problema asta. Adica a plans pe moment si apoi i-a trecut. Nu s-a intamplat nimic. Si da, i-a pus fir normal, peste 7 zile l-am scos, a ramas cu o urma mica acolo, in spranceana, oricum pielea creste si spranceana creste...peste cativa ani oricum nu se vede nimic. Asta a fost vara trecuta, prin august.
Trece, cati copii nu isi mai sparg capetele, julesc genunchii...si eu am urma pe fata de la o educatoare care m-a zgariat cu unghia din greseala....no, asta e....n-am murit.

Da, i-am dat cam tot ce mancam noi, mai putin porc, varza si fasole. Varza noi nu prea facem ...mancare ma refer, si nici salata...nu stiu daca cumpar 3 verze pe an...pur si simplu cred ca mananc prea multa salata de varza la pranz la serviciu, unde imi place la nebunie, iar acasa nu cumpar niciodata. Mancare de varza nu as manca nici eu, darmite sa ii mai dau si copilului. Cred ca tine de obiceiurile culinare ale familiei....si e si normal asa.
Eu nu gatesc niciodata varza ca nu imi place, maica-mea la fel, face de 2 ori pe iarna varza calita din varza murata. Si atat. Si la sarmale.
Iar cu pestele....e la fel, eu nici nu stiu cum arata macroul...stiu ca exista conserve de macrou, dar nu cumpar niciodata.
Mie imi ia tata de la pescari stiuca, salau si scrumbie (cand e sezonul lor), iar de la supermarket iau somon si pastrav. That's all. Oasele de la scrumbie sunt moi, nu ca cele de la crap. Chiar asa, crap nu am mai mancat de mult, la asta sotul obiecteaza ca e cu prea multe oase....
Fructe de mare i-am dat, creveti in principal, caracatita si calamar nu i-au placut. Crevetii cu paste ii devoreaza. Scoici nu cumpar.
Cam ce mananca parintii...aia primesc si copiii. Nu?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Sunt bucuroasa ca Ariana da semne ca vrea sa se apropie de copii; astazi a facut cu mana la copii,chiar le-a spus hello si a mai fost o faza care mi-a facut inima sa creasca. Pe un topogan tip spirala urcau 2 copii (nu pe scari) intre timp Ariana si-a dat drumul ca nu ii vazuse si la mijloc au venit toti cum au putut jos...de-a dura...eu le-am spus sorry si Ariana le-a spus si ea de vreo 2 ori sorry sorry

De la un copil care plangea si vroia sa plecam pt ca vedea alt copil a ajuns la un copil care le vorbeste, mare mare pas pt noi

Si a mai fost o faza comica, ne plimbam pe o pajiste si cand vedea o musca spunea <stai musca> si tot asa la fiecare 2 pasi; ca un drum pe care l-ai face in 5 minute noi l-am facut in 20 de minute


Simply,mami de fetita frumusica




O sa se apropie si de copii...nu fi ingrijorata, cand o sa fie la gradi...va avea multi copii prin preajma...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza, dragelor, cofee fierbinte pt doamne?

eu n-am av timp sa intru sapt asta pe forum. am mai intrat asa, fugitiv, pe fb in metrou pana aj la munca.

anti...offf da ce patanie, bine ca barbatelul e ok....si da, ai dreptate e foarte trist sa constati dezinteres total...pt motivul asta ma bucur ca sunt la capitel...macar ai alte oportunitati...bani sa fie...

simpli...mie mi se pare normala reactia printesei adik, mai putin sociabila avand in vedere ca in mare parte sunteti doar voi2, practic tu esti universul ei...iar in ceea ce priveste tv eu am scapat la modul ca desi e deschis toata ziua nu pare f interesat si apoi nici nu prea mai are timp daca petrecem mult timp afara...

eu sunt praf cu somnul , nu dtiu ce are dar are un somn agitat, ba plange ba maraie, ba se foieste , ba vrea titi, ba vrea lapte. acum a vrut pe la 5 sticla nr2 pe noaptea asta si n-am mai putut sa dorm. asa am patit si in we trecut cand visam la somn in nestire.

ink e fonfait si infundat si asteptam cu nerabdare sa vina...vara ca ne-am saturat de ploaie.el progreseaza ca toti pufii intr-un fel sau altul si pe zi ce trece il iubesc tot mai mult. e singura mea raza de soare in vremurile astea si ma stradiesc sa vad doar partea plina a paharului. daca nu l-as fi avut pe el n-as fi cunoscut niciodata dragostea adevarata si bogatia sufleteasca. simt c-am primit tot ce-i mai bun si acum sunt intr-un proces de reevaluare a prioritatilor.

din nefericire nu mai pot pleca in concediu. am sa dau detalii pe fb daca cineva doreste...ce bine mi_ar fi priit cateva zile de relax mai ales ca o luam si pe mama pe post de bona ...dar c,est la vie....doamne fereste de mai rau...

sa aveti un we superb , dragelor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

buna dimineata
Dece vin si eu sa sorb o gura din cafeaua de la tine
Atlantique-bine ca ati scapat cu bine.Si Miru ramasese cu niste urme destul de urate pe gat dupa spitalizarea de cand a fost ea mica ,mica( ea a avut cateter la vena jugulara) dar aproape nu se mai vad
dar chiar daca cicatricile se estompeaza iti inteleg supararea pe sistem
problema e ce te faci cand e o urgenta, cand nu mai ai timp de dat telefoane,de adus banii de acasa,de..,de...

eu le-am luat la fete pisicuta.Noi am avut pisici dar cand am ramas insarcinata cu Miru le-am dat
Daria insa a ramas cu gandul la ele
acum am hotarat ca e timpul sa luam iar una
nu va spun ce educatie face Miru cu ea.Azi noapte si prin somn ma intreba -une e mau?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

neatza!!

beau si eu cafeaua cu voi si plec la munca
dece

noi aseara am fost in vizita la cineva si era acolo un baietel mai mare ca Dadu cu vreo 7 luni, s-au jucat amandoi si eu am stat relax
numai ca baietelul putin cam agresiv, si parintii la fel, si l-au batut peste manute, l-au pedepsit.Lui Dragos i-a fost mila de el, si se ducea sa ii faca 'mai=mai' si toata noaptea a fost agitat, a plans si a batut cu mainile in perna, in mine

ma gandeam asa ca o sa ia contact cu tot felul de oameni, dar parca mi se pare prea mic inca sa inteleaga el ceva, si am tendinta sa il feresc de astfel de persoane... si uite ca il afecteaza
de fapt nici mie nu imi face placere compania lor... am ramas asa cu un gust...

Mergi la inceput