La multi ani, gemanutze!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Multumesc, multumesc ...
Ce ma mai bucuram cand eram copil ed ziua mea, acum nu stiu cum sa ma mai ascund

Am inceput ziua prost - de dimineata s-a inundat autostrada pe care vin la serviciu (si nici macar nu a plouat, cred ca s-a spart vreo tzeava) si a fost un detour, asa ca am facut 5km intr-o ora - am intarziat si azi trebuie sa plec si la 5:00 P.M. ca sa ma duc cu fiu-meu la testarea de fotbal, sa vedem daca intra in echipa de travel.
Partea buna a acestei experiente a fost ca am ascultat deplanificat de mult cartea asta care o ascult acum (Biografia lui Steve Jobs) - fetelor, daca ati sti cat de mult imi place, a fost o personalitate fantastica, un mitocan masiv in relatiile cu oamenii, un manager de business extrem de prost dar care a avut succes numai datorita ideilor pe care le-a avut - a fost intr-adevar un vizionar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

LA MULTI ANI! Buflea!
Tot binele din lume ti-l doresc, sanatate si fericire alaturi de cei dragi tie!
La noi au inceput caldurile insuportabile...o fi vara dar eu suport greu caldura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Pe unde sunteti? La noi e cald de dimineata, mi-e frica ce va fi mai tarziu...
Horoscopul de azi mi se cam potriveste:


Astazi gandeste-te de doua ori inainte de a deschide gura, pentru ca exista riscul unor erori in relatiile sociale si cele de prietenie. Atitudinea categorica nu te va ajuta sa gasesti o solutie adecvata pentru problemele familiale


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

La multi ani, buflea!

La multi ani, Mercedes!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

La Multi Ani, Mercedes!!! Petrecere frumoasa si-o viata linistita!

buflea, hai ca pana la urma am convingerea ca a fost o zi reusita cu tot cu inundatia de rigoare
Ia zi, a intrat juniorul in echipa sau ba??
Cu cititul-ascultat...nu ma bag ca nu cred ca as putea. Dar pe S. Jobs il cam admir si eu asa ca intr-un fel ma apuca o invidie ca nu-mi fac timp suficient pentru citit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mda, s-a reparat autostrada, azi de dimineata am ajuns in 20 min.

Din cauza ca am ajuns tarziu, barbata-meu a decis sa stea acasa ieri si s-a dus el cu fiu-meu la soccer ... de fapt, cred ca s-a dus ca sa fie sigur ca nu-l mai macelaresc aia acolo. Nu se stie inca rezultatul, cica mai are teste si lunea viitoare, dar cred ca o sa intre ca i-a impartit in echipe si fiu-meu a dat doua goluri. Ma bucur desigur, dar sa vedeti ce de pagini o sa umplu pe aici din toamna cand o sa trebuiasca sa ne ducem in diverse orase la meciurile lui de fotbal - adica pana acum era parfum de condus 10-15 min, acum cica o sa avem meci si la 1.5 ore.

Azi mi-am luat echipamentul de gym cu mine, asta dupa ce ieri m-am dus si mi-am cumparat adidasi ca nici de aia nu aveam [:I. Va rog sa observati ca fac pasi maruntzi si siguri spre victoria finala
La 19:30 am o clasa de zumba - ar trebui sa ma duc acasa si de acolo sa ma intorc la gym - detour-ul asta pe acasa nu imi miroase a bine, am toate sansele sa gasesc ceva mai interesant de facut ... va anunt maine daca m-am "zumbait"

Liliac, eu citesc cel mai mult in masina - adica ascult carti, mi le citesc altii - nu va pot spune cat imi place. Cartile sunt citite de actori care interpreteaza cu intonatie, e ca un teatru radiofonic si imi trece timpul mai usor cand conduc ... multa lume spune ca nu se poate concentra si la condus si la subiectul cartii - eu nu am problema asta, drumul spre serviciu il stiu cu ochii inchisi, conduc aproape din instinct dar e drept ca la drumuri noi sau la intersectii aglomerate mai pun si eu pe stop. Cand ma duceam cu trenul, citeam in tren ... nu va spun de cate ori am uitat sa cobor . Mai citesc pe la serviciu, in pauza, ma duc in parcare si imi dau drumul la carte ...am experiente interesnte din parcare in jurul orei de lunch, diverse cupluri ilicite se intalnesc pe acolo (), noroc ca eu am geamurile fumurii la masina asa ca, sper eu ca nu ma vad ca ii vad - nici nu stiu daca sa ma bucur sau sa plang, unii "traiesc" in realitate in pauzele de masa si eu "traiesc" in lumea lui Steve Jobs .

In plus, mai citesc seara, dupa ce culc copiii - adica de la 21:30 pana in jur de 23:30. Seara citesc carti din astea usoare, pentru ca ma mai uit si la TV, de regula citesc in pauzele de reclama care sunt atat de dese si atat de lungi ca reusesc sa citesc cateva capitole.

Despre S. Jobs - nu mi s-a intamplat niciodata sa dispretuiesc si sa aadmir un personaj in acelasi timp ... si eu citeasc o carte, dar asa spun si cei care l-au cunoscut personal. Mi-ar placea sa o comentez cu cineva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Doina, tu ce mai faci, ce mai gatesti ?
Eu am 30 de invitati sambata cand imi serbez ziua - ii duc pe toti la padure si trebuie sa facem (eu cu indicatiile si mama cu executia) niste aperitive de padure ... vreau si eu niste idei. Mama zicea - salata de vinete, salata de peste, branza cu patrunjel si ceapa, rulada de ciuperci ... mie mi se pare suficient ca dupa aia dau cu fripturile in ei si gata.

Lora, tot cochetez cu pensiunea aia pe care mi-ai recomandat-o tu ... m-am uitat pe site, arata foarte bine dar nu are camere cu paturi duble, ar trebui sa luam doua camere si cred ca ies mai scump ca la strand ...cred ca pana la urma tot la strand ii plantez pe ai mei cu copiii ... e tare frumos strandul ala, are restaurantele aproape, are locuri de joaca, doar serviciile sunt proaste, ne-ar trebui o casutza din aia mai ferita de zgomot (anul trecut am stat langa barul ala Tequila (parca) si puneau aia muzica afara de nu mai auzeai la TV) si ma mai deranjeaza apa din bazine care este infiorator de rece - mda, stiu ca poate voi astia de la munte nu aveti problema asta, dar eu ii scoteam pe aia mici vineti frate din apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

buflea, vezi si pensiunea asta cum ti se pare, noi am stat odata aici si-a fost ok, cand am avut musafiri si nu incapeam sa dormim acasa toti. Au si apartamente si preturile sunt cat de cat rezonabile si conditiile decente, fata de strand.

Noapte buna!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Am uitat link-ul: http://www.pensiuneamoldova.ro/


Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mi-e cunoscuta pensiunea asta, cred ca tu sau altcineva mi-a mai sugerat-o ...arata bine. Ai idee daca e vreun autobuz / microbuz care sa faca legatura cu orasul ? Ar fi ideal daca ar fi ...

In alta ordine de idei, va rog sa ma felicitati - am fost ieri la gym ... la o clasa de zumba. Zumba asta este de fapt dans aerobic. Sala era super plina, ceea ce m-a cam enervat ...dar erau dudui si doamne de toate varstele si greutatile, asa ca m-am simtit total anonima printre ele . Instructoarea era o pustoaica pana in 30 de ani, imbracata cu niste shalvari care ii ascundeau toate formele si un maieu din ala de gym ... bratele si o parte din spate le avea infiroarator de urat tatuate, oricum eu am aversiune pentru tatuaje asa ca s-ar putea sa fiu subiectiva aici. Era frumusica la fatza si fetelor, avea o energie de m-a apucat iar criza de 40 de ani. Dansa asa in fortza, a inceput cu melodia aia "I'm sexi and i know it" si apoi a pus niste latino, niste orientale unde sunt aproape sigura ca stia ceva "belly dancing" (dans din buric) ca prea tremura frumos din buric, a pus si ceva rap (pe care eu nu-l inteleg) si a terminat cu un hip-hop ca sa ne lase late pe podea.
Eu am incercat sa ma tin de ritmul ei, am inceput in fortza si in orgasme succesive de placere (tipic, tipic mie) si dupa 35 de min nu mi-a mai placut nimic - respiratia mi s-a ridicat in gat, gafaiam ca o camila, cand ma invarteam imi venea ametzeala, nu mai puteam sa tin ritmul, sa vad pasii, ma enerva ca era prea aglomerat, mi se parea ca nu am loc ...etc, etc, etc. Oboseala si efortul au devenit mai intense decat placerea de a dansa.

Una peste alta mi-a placut, o sa ma mai duc, nu stiu cand ca azi ma duc la hockey, maine la soccer - poate vineri ...va tin la curent.

Mergi la inceput