La multi ani, gemanutze!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mercedes, tinem pumnii pentru tatal tau ...sper da fie ceva usor.

Apropo de dinti, copilul meu care are 7 1/2 ani a pierdut pana acum doar 2 dinti, cei doi de jos ... pe cand aia de la el din clasa au numai gauri in gura. Nu stiu daca sa ma ingrijorez sau nu. Oricum si aia care i-a pierdut, i-au cazut atat de greu, dupa ce ii dadusera dintii cei noi prin spatele alora de lapte ...va imaginati ce imbarligaturi are prin gura - o sa trebuiasca sa ii pun aparat, ca mi-e ca nu-l mai plac fetele alea cuminti despre care speram mai sus si daca se alege cu una superficiala asa ca el

Fica-mea care are 6 1/2 nu a pierdut nici un dinte ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna fetelor!
LA MULTI ANI SARBATORITILOR ! din zilele trecute cand am fost absenta de aici.
Eu am fost plecata la Bucuresti de pe 1 iunie, de la pranz, caci sambata a avut botezul fetitei fratele meu mai mic decat mine. Am plecat de vineri ca sa ma mai joc cu nepotica mea.M-am intors abia ieri seara.Acolo aveam net, dar nu am avut cand sa intru caci am folosit fiecare clipa sa ma bucur de nepotica.
Azi dimineata de la 6 , am avut o torentiala cu fulgere, tunete si tot tacamul....si acum mai tuna...mi-e frics de fenomenele astea de numai...
Ia sa caut un horoscop sa vedem ce ne asteapta azi:


Daca suferi dintr-o pricina amoroasa, astazi iti vei recapata tonusul. Un prieten intim iti va fi prin preajma, pentru a te sustine moral si material. Incearca sa eviti reuniunile mondene, daca simti ca ti-ar placea mai mult sa stai in coltul tau linistit, absorbit de o activitate intelectuala sau de un hobby.

Cam asta am gasit...nue prea incurajator.
Va pup pe toate si ma apuc de treburi caci am fost plecata si am destule de ordonat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Poftiti la o cafeluta cu aroma de munte!
Multumesc mult pentru urari!

Mercedes, LA MULTI ANI pentru Bia!

O zi frumoasa, va doresc!



Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

Un concurs interesant va face loc in mintea ta unor idei noi si originale. Ia-le in serios. Fa-ti timp si verifica-ti lucrarile de doua ori, inainte de a le prezenta. Trimite un mesaj scurt sau da un telefon unei persoane speciale din viata ta, amintindu-i in felul acesta ca te gandesti tot timpul la ea.

sau

Pe parcursul acestei zile vei fi lipsit(a) de energie si nu vei dori sa faci mare lucru. Vei gasi tot felul de scuze pentru a nu te implica in anumite activitati si vei evita sa intri in vorba cu anumite persoane din jurul tau. La locul de munca nu vei avea parte de o zi foarte incarcata si tocmai de aceea iti vei permite sa mai faci o pauza din cand in cand.

Mercedes, sa-ti traiasca fetita! Chiar ca sunt pb mari la varsta ei! Iti tin pumnii stransi-stransi pt maine, sa decurga bine operatia si refacere cat mai rapida tatalui! Despre ce op este vb? Doar dc nu te deranjeaza sa vb despre asta!

Doina, azi dimineata in Predeal ploua cu fulgere si tunete; m-am speriat si mi-am chemat sotul cu masina in ajutor! Sa-ti traiasca nepotica! Dar ce frate tinerel ai tu!

Olim, la fel si la mine! Sper macar ca in concediu sa apuc sa port sandale/slapi, nici vb de asa ceva la munca. De plecat, plecam maine noapte, joi dimineata avem avion si mi-e o groaza de mor. M-am gandit serios la anxiolitice/somnifere, dar sunt cu Dragos, plus ca zborul dureaza cca 2 ore.

Buflea, mie numai monotona nu mi se pare viata ta, zau! Cand veniti in tara?

Liliac, poate mai ajungem o tura prin septembrie la Braila! Tinem aproape!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare
mercedes, la multi ani domnisoarei!!!
tinem pumnii sa treaca cu bine tatal tau peste operatie! si tie multi

black, drum bun si distractie faina!Ce anxiolitice pe avion , fara stres ca trec repede 2 ore!Noua ne este dor de anii cand faceam naveta la Cluj cu wizz air
buflea, mama zici monotonienu stii tu ce insemana monotonia!faine activitati aveti, aba astept sa mai creasca si ai mei putin sa putem iesi mai usor cu ei!

lora, multumim de cafea

doina, si la noi ploua de 2 zile, eu acasa cu copii singura, al meu e dus aproape de Paris!Nici mie nu imi plac fenomenele astea meteo, si incerc sa nu ii transmit frica lui Alex!Ce bine ca ai profitat de nepotica, ce noroc au copii ca au bunici, pacat ca nu stiu si parintii sa aprecieze!
ma duc sa adun de prin casa, pitica acum a adormit!
mai trec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetelor, cred ca nu ati remarcat, dar in toate drumurile si activitatile alea, eu sunt doar soferul - in rest stau pe la geamuri si in cel mai bun caz, citesc pe kindle.

Dar, in iulie pleaca ai mei si copiii in Romania si raman numai eu si barbatul ... si am urmatoarele planuri :
- ma duc la SPA-ul coreean - despre care o sa va povestesc daca sunteti interesate
- ma duc la un spectacol pe Broadway
- si vreau sa il tarasc pe barbata-meu intr-o minivacanta in Rhode Island (de asta nu sunt sigura, trebuie sa vad cat costa)

In Romania vin numai eu la sfarsitul lui August, cum aterizez, in aceeasi zi plec la mare cu prietenele mele de liceu - 3 gagice in cautarea tineretilor pierdute - parca v-am mai spus, nu ? Ma duc la Cocor in Olimp, au luat fetele pachet de cazare si SPA - ne ducem la "atitudine ZEN" .

Cu ZEN-ul pe fatza si in suflet, plec de la mare la Cheile Gradistei ca am o colega de liceu care planuieste sa se duca cu iubitul american acolo, o deranjam 1 noapte si apoi drum intins spre Piatra Neamt - unde planuiesc sa atarn la Scoala 12 toata saptamana cu verii mei, prieteni din copilarie (cred ca dau o fuga si in Roman ca am si acolo niste tinereti pierdute). Cine vrea sa-mi vada ZEN-ul ma gaseste mancand mici si chips pe plita la Scoala 12. ZEN-ul il afisez numai pe fatza de la gat in sus, de la gat in jos, va dau voie sa va intristati.

Apoi ma intorc in Buc, ma duc la intalnirea de XX ani de terminare a liceului unde nu ma fac raspunzatoare pentru ce o sa se intample acolo si apoi, luni, pe 3 sept, cu venele taiate si copiii la pachet, ma zbor inapoi spre rutina mea cotidiana.

Black - concediu placut, sa va simtiti bine, sa va relaxati, sa fie copilul sanatos, sa va ingrasati (asta vine din invidie) si sa reveniti inapoi acasa, ZEN ca si mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Black, fratele meu la care am fost la botez are 32 ani, e cu 18 ani mai mic decat mine.Pe vremurile alea apuse...s-a dus mama la dr. care i-a spus ca a intrat la menopauza si ...a misct copilul in burta apoi...nici nu putea sa faca nimic, iar cand eu avem 18 ani, si nitel...l-a nascut pe el. E un baiat super!
Ieri, fetelor, pe langa mancarutile de rigoare, am cules si cirese, si de la 14 pana la 19 am scos samburii la cirese sa fac astazi si gem si putina dulceata.Profit la maxim de ciresele din productia proprie caci altfel de fructe nu prea sunt in curte, inafara de prune si gutui, pe care nu ma bazez momentan caci nu se stie pana se coc daca nu mai da o ploaie , o mana ceva...Caise...de loc...piersici...de loc...mere cateva...Visinii s-au uscat anul trecut caci erau undeva in spate langa porci si de la urina lor s-au uscat.Am pus in toamna altii, dar sunt mici.Deci azi...prea ma distrez...cu dulceata si gemul...si mi-e o lene la ora asta de ma doare...E frig, bate vantul, nu pot sa fac gemul afara la ceaun, o sa fac amandoua pe aragaz.Ia ca am vorbit destul, sa caut un horoscop:


Rezultatele obtinute sunt la inaltimea eforturilor facute. Marea majoritate a ideilor si proiectelor vor gasi un ecou favorabil. Esti vesel si stii sa rasfrangi aceasta veselie si asupra persoanelor din jurul tau. Le convingi cu usurinta sa te urmeze.

Sa aveti o zi frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

Latura salbatica a caracterului tau a iesit la suprafata in ultima perioada. Nu-i nicio problema, te distrezi si tu, dar nu exagera. O dimineata plina de emotii se va termina cu multe lacrimi. Nu trebuie sa-ti fie rusine de sentimentele tale.

sau

Nu te lasa influentat(a) de ceea ce vor spune sau vor face anumite persoane din jurul tau, nu trebuie sa dai atentie la toate detaliile, mai ales daca ai lucruri mai importante de facut. Concentreaza-te la ceea ce trebuie sa faci si nu-ti face griji ca nu vei avea timp sa te si distrezi. La sfarsitul programului vei putea sa faci ce vrei.

Olim, te-am zarit pe FB alaturi de copii. Tare bine iti sta! Si ce m-a frapat: esti extraordinar de supla! Cum ai reusit?

Buflea, din tot ce mi-ai urat tu eu am retinut doar aia cu ingrasatul! Iti dai seama ca iti urez si tie pt concediu (cam) tot ce mi-ai urat, mai putin aia cu ingrasatul caci stiu ca nu-ti doresti asa ceva (nici eu, mai ales ca pe stress tot bag in mine ca sparta de la 7 dimineata). Distractie faina cand vii, suna tare fain pachetul spa-zen!

Lora, superbe pozele cu fetele! Iar Adelina este o scumpa cu mancarea in gura, sunt fanul ei pe viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ahhh, ce pofta imi este de cirese ... cu gust de cirese.

Doina, ai si cirese amare ?

Mie nu imi place dulceata de cirese dulci, dar aia de cirese amareeee - orgasme culinare succesive scrie pe mine . Eu primeam dulceata de cirese amare de la Piatra Neamt, facea bunica-mea si mai apoi matusa-mea. Aici nu exista cirese amare ... nu am vazut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buflea, nu am cirese amare, imi place si mie mult dulceata din ele, dar abia anul acesta am pus un cires amar in curte si e mic de tot.Nu am mai mancat dulceata din asta de cand eram copil ...dar in cativa ani(2-3), voi face.Caci in zona nu sunt multi ciresi din astia...

Horoscopul de azi spune cam asa:


Esti foarte vesel si dai tonul petrecerii, in antural. Entuziasmul tau este contagios si cei din jur sunt de acord cu initiativele tale, urmandu-te bucurosi. Iti atragi simpatii din partea tinerilor, artistilor si femeilor.



Mergi la inceput