La multi ani, gemanutze!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Nimic special la mine. Am de lucru la serviciu, afara e vreme de plaja ...maine avem un Birthday Party si duminica vreau sa-l tarasc pe barbata-meu la ocean.

M-a apucat asa o pasiune pentru romanele "romantza" - le citesc ca pe semnintze, adica repede, repede, termin cate unul si concluzionez cat sunt de proaste ... dar nu ma las pana nu gasesc unul bun.
Ah ! si imi caut niste sandale rosii - cu toc mediu, nu foarte inchise in fatza, nu de lac, sa transforme o glezna de elefant in una de gazela ... ca si la carti, nu ma las pana nu gasesc o pereche buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

LA MULTI ANI CU SANATATE? IMPLINIRI SI MUUULTE BUCURII? ALATURI DE FAMILIILE VOASTRE!!!!

BLACK, LUNA, MERCEDES, AIDA, LORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

BLACK? nu te mai stresa cu varicela cu Dragos, mai bine acum decat mai tarziu!
Noi am avut o minivacanta de 5 zile la mare, si am plecat cu Alex cu varicela!Vineri nu a avut nimic sambata dimineata a avut 2bubite, am crezut ca e muscat de tantar, la amiaz am platit camerele pe 4 nopti la hotel, si la ora 5 era plin de bune.am fost cu el la urgenta si ne-a spus sa mergem in vacanta, doar sa ii dau haine lungi pe el sa nu se scarpine.Si vineri a fost la scoala, medicul nu a impusnici o restrictie, dupa el luni mergea la scoala linistit!
aici nu este vaccin pentru varicela, szi fac toti copii!
bine ca au pt gripada asta e alta poveste!


despre noi, nimic nou, avansam cu amenajatul groaznic de incet, Marius are alergie la polen, si abia mai respira, inca mesterii lucreaza, banii i-am epuizatnu ne-am gandit sa ne duca la asa mult, dar noi sa fim sanatosi.
Sofia are 4 luni, 7500 si 65 de cm, creste, povesteste, se intoarce si rade in hohot, lucru pe care Alex nu la facut!
Asteptam sa se termine scoala sa ne duccem o saptamana in Spania, am inchiriat un apartament de vacanta.
Cam atat de la noi, ma duc sa mai citesc ce ati scris, pana mai am laptop!Al meu e stricat si scriu de pe al sotului, dar e de 11 si ma enerveaza la culme, iar tastatura e complet diferita de al meu

o duminica excelenta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Lora draga mea, La Multi si Fericiti Ani!!! Sa fii sanatoasa, sa ai putere, sa fii implinita si sa te bucuri de fiecare secunda a vietii tale, alaturi de minunatele tale comori. Sper ca ati petrecut frumos azi. imi inchipui deja cum ati iesit pe undeva la un gratarel, inconjurati de o multime de copilasi! Te cu mult drag de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

black eu daca as fi in situatia ta, as lua-o ca atare. Daca o fi sa se intample, asta e, nu-i un capat de lume, dar daca nu o sa se intample si o sa ratati momentul?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, la multi ani! Tot ce iti doresti sa ti se implineasca si sa te bucuri de fetite si de sot pana la adanci batraneti!

Olim, ce mare este mezina! Pana la urma mergem in "contzediu" (cum spune Dragos) toti 3, suntem cu bagajele spre final, este vaccinat si ce-o fi o fi. La noi pediatrii nu recomanda marea nici macar in anul cu varicela.

Buflea, ti-ai gasit sandale rosii? Imi plac si mie sandalele de mor, dar anul acesta ma folosesc de vechituri. Poate la anul.

Liliac, pana la urma numai ratam nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare
black, apoi pediatrii au toanele lor, nu recomanda marea, dar cine traieste langa mare , ce face? se muta?
bine ca recomanda vaccinarea pentru gripa, si diversificarea incepand cu 4 luni cu suc de portocala
acuma fiecare face ce crede ca este mai bine pentru puiul ei, dar nu cred ca trebuie sa ne panicam din orice!
spor la terminat bagajele, si concediu frumos!nu am gasit unde ai scris cand plecati, sau poate nu am fost atenta!


fetelor, ce mai ziceti voi?
pantofi rosiiiiieu vreau o geanta rosie de ziua mea, dar ar merge cu o pereche de sandale, doar ca aici nu e fff cald sa le port, asa ca renunt la idee.Anul trecut nu am umblat deloc cu sandale aici, doar cat am fost acasa.Eu is fff friguroasa, si daca umblu fara soseste, chiar si vara, fac cistita, asa ca spun pas!
In Spania treceam de la botine la sandale, aici nu am mari sanse!Plus ca au niste preturi mari incaltamintea la noi, asa ca prefer sa imi iau de acasa, sau din Spania.

sunt pe zona, asa ca va astept la o poveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pai sa povestesc eu daca tot e lume pe tzeava ... n-am nimic interesant. Ca sa intelegeti cat de monotona e viata mea o sa va spun ca la hockey, sapt asta, fiu-me a pierdut IAR - 4-12. Doua din cele 4 goluri le-a bagat el, eu am sarit sa-l consolez, el a sarit cu gura la mine "we are the biggest suckers in this league". Oricum e prima data cand recunoaste ca au fost mai slabi, ca pana acum, de fiecare data cand pierdea era vina celorlati .
Dupa hockey am aterizat la bazin unde iar dezamagire pe el - ca pe fica-mea au avansat-o in aceeasi grupa cu el ...adica cum sa fie sora-sa la acelasi nivel cu el, mare lovitira in ego-ul lui de mascul in devenire. Pe zi ce trece il vad pe fiu-meu asta devenind "the bad guy", cool, misogin si egoist, dupa care (sper) o sa saliveze toate duduile cuminti. Nu stiu daca imi place asta, am mixed feelings si mi-e teama ca nu pot schimba prea mult.

Duminica am fost cu fica-mea la dans, ca a avut picture day - adica au facut poze profesioniste, in costumele de dans, care evident sunt foarte, foarte frumoase si costa o carutza de bani. Nu ne obliga nimeni sa cumparam, dar toata lumea cumpara

In plus, am dat o tura prin parc, cu bicicletele - abia am asteptat sa ajung, sa ma dau jos, sa ma asez pe o banca si sa citesc .

Sandale inca nu mi-am luat ca nu am gasit - ma deranjeaza ca aici se poarta incaltari cu toc foarte, foarte inalt, care sunt foarte sexi si frumoase daca doar vrei sa stai cu ele pe scaun, cred ca nici sa conduci nu poti ... sau .... opinci si slapi cu bareta intre degete, din alea fara toc deloc, care iar sunt foarte frumoase daca ai un picior subtzire si ascutzti si 1.80 inaltzime.

Duduile ca mine, nici tinere, nici slabe, nici inalte, nici active ... sunt lasate in parasire - iata o nisha de piata trecuta cu vederea, ori vine cineva sa ne bage si pe noi in seama, ori trebuie sa ma mobilizez, sa ies din categoria asta ... dar cum ? tanara nu ma mai pot face, inalta n-am fost niciodata - si uite cum toate drumurile duc la gym, acolo unde nu imi place, e greu si trebuie sa transpir ... de ce nu se poate slabi facand efort cu creierul, stand pe scaun si gandind ?

Din cate ati inteles, nu am fost la ocean duminica pentru ca in mijlocul zilei a plouat ... azi ploua iar, de dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Am scris o gramada si naiba stie ce am facut dar am ramas fara text.
Deci sa reiau:

La multi ani tuturor gemanutelor cu mic cu mare , sa fiti sanatoase si fericite!
Multumim pentru urari!

A mea domnsoara are 7 ani de ieri ma apuca melancolia ca parca ieri a fost bebe ...
Pentru ca e mare si are 7 ani de sambata exerseaza sa mearga pe role, role de care nu s a atins pana acum de un an de zile. Exerseaza prin casa exterminandu ma. I se misca un dinte central de sus si e suparata sa nu cumcva sa ramana fara el la serbarea de la gradi ori la concursul de la sf lunii de la balet. Grele probleme avem la 7 ani, nu?
Pe maine s a anuntat un cod galben nu stiu cum oi face zburand intre spital si servici, om vedea. Sa mi tineti pumnii probabil miercuri va fi operat tata, sper sa fie ok ca nu mi lipseste altceva acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

buflea-am citit acum ce ai scris. Cati ani ai?cred ca suntem pe aceeasi varsta. si eu am probleme cu incaltatul dar si cu hainele ce le port de dimi si de dupa job. Abia astept sa ajung acasa sa ma schimb de haine.
De dimi sunt sobra imbracata ca de job nu zic mai mult iar dupa lejer de se uita toata lumea care ma cunoaste mirata ca ce naiba am patit cand ma vad ori poate numa in capul meu e asta chiar nu stiu.

Mergi la inceput