La multi ani, gemanutze!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

M-am saturat de ploaie si de nori si de frig! Vreau sa vina vara!

Liliacule, ti-am trimis un PM! Intreaba Adina daca mai existi.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Multumesc fetelor de urari! Mi-au mers toate la inima!

Pana la urma, ieri l-am vaccinat anti varicela pe Dragos, eu cu mana mea proprie. Plangea in bratele lui ta'su, iar mie imi tremura sufletul sa-mi intep copilul (fu prima oara). Noroc ca aveam deja jucaria de 1 Iunie pregatita si dupa intepatura l-am cadorisit cu un castel lego. A uitat instantaneu de lacrimi!

Ieri a fost o zi amestecata. De la agentie ni s-a spus ca dc nu mergem acum in concediu, pierdem biletele si banii (cica bolile contagioase nu sunt motiv de returnare). Cu vaccinul efectuat sub 72 de ore de la contact speram ca Dragos sa nu faca deloc boala. Ah, si mai nou mamaie si tataie (parintii finei care s-au despartit acum 2 luni si care au avut grija de copil) ne cheama la politie/tribunal pt declaratii. Motivul? Isi disputa un laptop pe care noi l-am vandut anul trecut lor, in familie. Le-am spus raspicat ca in viata mea nu am trecut pe la politie/avocat (mi-e pur si simplu groaza de asa ceva) si ca nu am de gand sa incep acum, iar dc totusi trec peste dorinta mea inchei complet relatiile cu oricare din ei.

Asa ca... ne pregatim (totusi) de plecat in concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Helou, Helou,

Noi am avut weekend lung, a fost Memorial Day si am stat luni acasa. Ca sa muriti de invidie, va spun ca vremea a fost caniculara - 28 grade, sic !
Sambata am avut activitatile curente - adica hockey, inot, cumparaturi ... duminica am fost intr-o vizita unde ne-am simtit foarte bine, luni am fost la circ, dupa ce ne-am enervat, INCA O DATA cu diaspora de aici ... sunt atat de dezamagita de romanii de pe aici de nu va pot spune, oricat incerc sa trec peste tot felul de nimicuri suparatoare, nu stiu ... pur si simplu parca vin unele dupa altele si se tot aduna, se aduna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Black, daca te vor chema trebuie sa mergi, caci te citeaza odata, iar daca nu te aduci la a doua te amendeaza...am patit eu cu ani in urma o chestie asemanatoare...
La noi si azi e racoare, nor...m-am saturat, vreau sa vina vara...Am o stare de tot k...niste cunoscuti ne-au tepuit cu ceva...si nu am cum sa rezolv, sa recuperez...cand esti bun esti luat de prost. Sa vedem ce spun asterele azi:


Fa sport in aer liber in masura posibilului. Vei avea o conditie fizica buna si un ten de invidiat. Te apasa responsabilitatile familiale, insa nu este vorba despre ceva grav. Consolideaza relatii cu familia, astfel vei beneficia de sprijinul moral al celor dragi.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

Duci la bun sfarsit o actiune si esti foarte multumit de rezultate. Vezi si in ochii celor din jur aceeasi satisfactie, semn ca ai facut un lucru bun de care pot beneficia si altii. Extragi o concluzie ce iti va fi de folos in alte ocazii similare si primesti o recompensa demna de toata lauda. Toate eforturile depuse ca sa ajungi aici au meritat, pentru ca acum culegi roade de care esti mandru si te motiveaza sa treci la etapele urmatoare: mai sus, mai provocatoare, mai interesante. Nu te opri aici, mai sunt multe de atins!

Buflea, clar sunt invidioasa pe tine. Din cate cunosc nici in locul de vacanta nu-i vremea mai grozava, insa sper sa se schimbe intr-o saptamana. Imi pare rau ca nu prea sunt legaturi stranse cu romanii de la tine, sunt oameni si oameni oriunde insa.

Doina, bineinteles ca nu vreau sa ma fofilez; o sa mergem dc suntem chemati la declaratii, dar in mintea mea am incheiat orice fel de legatura. Si e pacat, ca doar avem un finut de botezat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Black, mai bun horoscopul tau decat al meu. Depinde de ce va fi...
Stiu ca e pacat, dar cateodata nu avem incotro, mai facem ceva impotriva vointei noastre(ma refer la prezentarea la politie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu nu am inteles, de ce te superi tu ca trebuie sa te duci la tribunal ? Te pun sa minti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Azi cica e cam asa:


Unii nativi singuri vor avea ocazia sa concretizeze dorintele lor de stabilitate in dragoste. Rezistenta la oboseala este scazuta. Ia niste vitamine si incearca sa respecti mai mult orele de somn. Cei din familie ti se pare ca te judeca sever, insa s-ar putea sa fie justificata atitudinea lor.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

LA MULTI ANI TUTROR COPIILOR!

Si un horoscop:


Apar neintelegeri in familie. Iti critici fara incetare partenerul de viata si nu acorzi atentia cuvenita copiilor. Nativii care intalnesc persoane la nivel inalt devin mai expansivi si profita de usile care li se deschid.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

La multi ani, sot de Olim!
la multi ani, Aida!

Buflea, ma deranjeaza mersul la politie/tribunal cand nu este cazul. Un laptop, dupa mine, nu este motiv de asa ceva.

Sunt de garda acum si deja sunt obosita.

Mergi la inceput