La multi ani, gemanutze!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Buflea, listele se mai schimba! Poate-poate! Aveti speranta si incepeti sa cautati deja si in alte parti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Apar si eu...


buflea-e asa cum a scris black la 250 de km de noi. Excursia a fost ok s-au intors noaptea candva.
Baile Felix sunt la aprox 10 km de Oradea.S-a investit foarte mult in ultima perioada dar sincer, sincer eu n am mai fost cam demult pe acolo, am alte preocupari.. a se citi n am timp iar cand am timp merg in alte parti. In schimb stiu ca e tot timpul plina statiunea din diverse colturi ale tarii pentru apa termala.

Asa cum spunea si black poate se mai schimba listele! plan doi aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutare!

Si La multi ani, gemanute...cu intarzire...rusine mie!

Nu am apucat sa citesc din urma decat pe sarite, sper doar ca sunteti bine toate.

Eu sunt ok...rezist...inca.

Va pup si o sa imi mai fac timp sa trec sa va salut!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bine ai revenit, nu pleca prea departe .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Vad ca e cam liniste pe aici. Eu am avut copii acasa de vineri seara pana marti seara. Nu ma mai saturam sa ma joc cu nepotica. E o dulce si o smechera. Cand au plecat mi-au lasat un gol...imens...asta este...Voi ce mai faceti? ce noutati aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Nimeni aici?
Astrele de azi spun asa:




Cu toate eforturile tale de a-ti pastra gradina ta secreta, nu poti impiedica unele persoane din anturaj sa-ti puna intrebari indiscrete. Daca exagereaza, nu ezita sa le pui la punct. Faci progrese notabile in meseria ta, mai ales daca este o activitate de ordin practic sau tehnic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu, prezent ... am o perioada foarte aglomerata si ca activitati si ca avalansa de emotii. Una calda, una rece ... nu cumva sa ma plictisesc.

Deci fix in aceasta perioada:
- au venit doua foste colege de liceu in vizita si in fiecare seara am iesit cu ele la dinner si la shopping si la plimbari si la barfete = moriv de bucurie
- saptamana viitoare pleaca ai mei si copiii in Romania = motiv de mixed feelings
- fica-mea a facut streptococ in gat ... a dus-o ta-su la doctor, i-a dat amoxiciclina si tot de plangea ca o doare asa ca azi am dus-o iar si desigur, tot are streptococ ... a trecut pe antibiotic mai puternic ... asta in ajunul plecarii, o sa plece cu medicamentul la pachet si sper sa nu mai fie nevoie sa o duca acolo la doctor = motiv de suparare
- barbatul mai are job pentru max 1 luna, dupa aia trecem pe buget de avarie ... nu ma sperie asta cat ma sperie nesiguranta si necunoscutul caci nu stiu cat o sa dureze pana o sa-si gaseasca altceva. Sincer, evaluez undeva prin Februarie la anul ... dar in fine, o sa ma mai smiorcai eu cu asta, asteptam sa se intample = motiv de suparare
- trebuie sa fac bagaje, sa pregatesc actele de calatorie, sa pregatesc copiii, sa cumpar comisioane pentru diversi ..etc, etc, etc.

In plus, e CANICULA - nici nu poti sa respiri.

Voi ?
Daca ma faceti sa transform subiectul asta in blog, imi iau miorlaielile si plec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Buflea, tu si eu pe aici...restul fetelor sunt in alte zari...or fi in concedii?
La noi e canicula, parca nu se paote respira aerul ziua...Si abia a inceput vara.
Am o perioada mai proasta...ieri am fost putin la dr. de familie, starea maea generala nu este tocmai buna, dar ea a zis ca nu e nimic...in schimb eu nu ma simt bine de loc. Obosesc f. tare la cel mai mic efort, am o durere surda in dreptul inimii(cam zona aortei), ma tine in spate si piept, am o stare de somnolenta continua...Am facut azi doar o ciorba si parca as fi dus saci in spinare...Daca pana luni nu se schimba ceva in bine consult alt medic.Nu e de la caldura caci gatesc cat nu e caldura ridicata inca , apoi merg in casa unde e AC-ul deschis.
Voi ce faceti fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Noi bine. Am iesit azi cu copilul la castelul Bran, bineinteles ca alerga pe toate treptele in sus si in jos si cum era plin de turisti am crezut ca-l pierd. S-a comportat bine, vreme frumoasa sa fie ca locuri frumoase si racoroase sunt kklau in jurul nostru. Ca sa numai spun ca vineri in garda mi-a fost chiar frig.

Buflea, deci pana la urma isi da demisia sotul? Am cam citit si prin alte parti. Io sper ca perioada pe tusa sa nu dureze mult, sa fie o scurta vacanta si pt el/voi. Aveti ceva economii sau va descurcati si cu un salariu? Punandu-ma in locul vostru, nu ne-am permite un singur salariu cu rata/cheltuieli etc. Cred ca este greu, sper sa treaca repede hopul!

Doina, o electrocardiograma la inima/test de efort/vizita la cardiolog, analize de sange. Multa apa, umbra, mai putin efort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Liniste totala pe aici! Am tot intrat zilele astea sa citesc si nu aveam ce...Sunteti in vacanta sau aveti multe treburi?
Eu am o viroza tampita, am facut si o electrocardiograma, nu arata bine, tot aritmii si cardiopatia ischemica...Cardiolog nu avem in oras, iar in momentul de fata nu pot sa merg la unul care ar fi la Bucuresti caci "fondurile sunt insuficiente rau de tot".Urmez tratamentul care il am si cand voi putea voi merge.
Voi ce faceti? La voi e cald? ca la noi e rau de tot.

Mergi la inceput