La multi ani, gemanutze!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ah ! La Oradea ? Parintii mei au in plan sa se duca cu copiii mei la Baile Felix, asta nu sunt pe langa Oradea, sau le incurc ? E frumos acolo, e ceva de facut cu copiii in afara de balaceala ...

A fost barbatul cu fica-mea la doctor - i-a dat o soltie pt negii din talpa si cica daca nu trec sa ne ducem la un podiatrist ...dar in schimb i-a descoperit streptococ in gat - ce streptococ e asta frate care nu ii da febra, mananca de sparge, nu are nici un simptom decat din cand in cand cand spunea ca o doare in gat si eu ii dadeam de alergie ... ma intreb de cand o avea streptococul ala si daca nu trebuie sa ii fac test si lui fiu-meu ca astia beau unul dupa altul apa fara jena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Buflea, da, Baile Felix sunt pe langa Oradea. Sunt tare curioasa ce solutie a primit baiatul tau. Pt streptococ ar tb toti sa va faceti testul. Nu se trateaza dc nu da batai de cap, ci doar se monitorizeaza regulat.

Eu mor de cald si sunt cica la munte. Noroc ca policlinica este o cladire veche, cu ziduri extrem de groase si inauntru este foarte racoare. Surpriza de dimineata: Dragos fara febra, dar ragusit si behaieste pe 3 tonuri si semitonuri.

Horoscop azi:

Simti ca muncesti mult prea mult pentru rezultatele modeste de pana acum. Nu-ti pierde increderea in tine. Inca putin si vei avea o perioada extrem de interesanta. Relatia cu partenerul tau poate sa devina ceva mai complicata. Inainte de a lua in considerare nevoile partenerului tau, incearca sa ti le indeplinesti pe ale tale.

Total adevarat: si in concediu si de cand ne-am intors acasa parca suntem soarecele si pisica. Nici vb de apropiere de niciun fel, e permanent obosit si adoarme inaintea mea. Nu are nici 32 de ani. Sa intru la idei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Buna de dimineata (la mine0.
Black, i-a dat o solutie care are ca substanta activa ceva ce seamana cu aspirina (acid acetilsalicilic ????). Cica daca negii nu au radacina prea mare solutia asta intra in talpa si arde radacina.
Pt strep i-a dat amoxiciclina - sunt in continuare confuza, cum poate sa aiba strep fara nici un simptom si ma incurca groaznic faptul ca trebuie sa il duc si pe Alex la doctor, ca eu nu am zile de concediu si barbata-meu o sa se simta exploatat daca il mai pun sa-si mai ia inca o zi libera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetele, mesajul asta l-am scris si in grupul celalat, dar ma penetreaza asa o lipsa de modestie, incat trebuie sa ma laud si la voi ... va rog sa nu ma dushmaniti, nu vreau sa demonstrez nimic, sunt doar cu gura cascata de modul in care a evoluat tehnica asta, si cum s-a transformat lumea de cand cu smart-phones si o sa vedeti ca in cativa ani toata lumea din toata lumea (Romania included) o sa trateze smartphone-ul ca pe ceva indispensabil, similar cu portofelul.

Deci sunt in tavane de placere - aseara mi-a ajuns cadoul (de la barbat) de ziua mea, noul telefon Samsung Galaxy Nexus. Stiu ca acum o sa dati ochii peste cap cu dispret, dar nu ma las - este o BIJUTERIE ... Pe langa tot ceea ce face un smartphone obisnuit (navigare pe net, poze, filmuletze, ascultat muzica, citit carti, vorbit la telefon) acest telefon are incorporat un card care functioneaza ca si credit card. Aplicatia se numeste Google Wallet si cardul asta se incarca cu suma de bani dorita si apoi practic nu mai e nevoie sa iti iei portofelul cu tine la cumparaturi, platesti cu telefonul - wow!, wow!, wow! . Ce imi place este ca tu pui pe cardul telefonului cati bani doresti, nu este linked cu un credit card, ceea ce il face mai sigur in caz ca pierzi telefonul ... si desigur ca magazinele trebuie sa aiba un device special care sa citeasca codul telefonului - deja magazinele mari ca Macys, Gap, supermarkets le au implementate. Si am citit ca acum modifica aparatele alea de la metrou, astfel incat sa poti plati calatoria de metrou cu cardul de la telefon.

Tot telefonul asta are "face password recognition" - adica parola telefonului meu este "draglashul meu fatzau", rotund, lat si imbujorat ca o roshie calcata de tramvai - cand incerc sa-l deblochez, ma uit in ecran si ecranul se uita la mine si daca ma recunoaste ca fiind EU, se deblocheaza automat, daca este altcineva "ALELUIA" - cu aceasta ocazie nu mai poate nimeni sa imi foloseasca telefonul decat cu aprobarea mea (copiii ca sa se joace, barbatul si orice alt intrus). Am incercat acum cu o colega de serviciu sa punem o poza de a mea si e deshtept, nu recunoaste fatza dupa poza ci numai dupa coshurile si punctele negre live pe care le cresc pe fataza in momentul respectiv ...yeah baby !

Vad ca mai are navigator incorporat, si automat salveaza in favorite toate adresele pe care le am in contacts ...

Si inca ma mai joc cu el sa vedem ce mai face - caut o aplicatie de masaj erotic cu orgasme de diverse intensitati - inca nu l-am gasit, daca nu au dezvoltat astia inca asa ceva, ma gandescsa le dau o sugestie si sa cer drepturi de autor ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

bufleo, telefonu' nu are nevoie de app cu masaj erotic, ca tu "orgasmezi" :) deja doar pentru ca il ai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ok, n-o sa-mi neg satsfactia (gafaita ????) care imi iese din taste.
Problema este ca eu m-am orgasmat fara sa ma maseze nimeni, ca asa sunt eu fata necomplicata, dar de aia spuneam de grade de intensitate, penru persoane sofisticate (na ca m-a lovit si muza poetica ) ...puah, sa mai spuna cineva ca nu sunt o vizionara, eu si Steve Jobs ce mai impingem lumea spre satisfactii nemasurate ...si cum Jobs nu mai este, a ramas misiunea asta doar pe umerii mei ...of ! of ! of !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Buflea, te felicit pt telefon! Si pt faptul ca ai fost extrem de cuminte.

M-am uitat de curiozitate cat costa in tara si este enorm (1.473,62 RON - 2.469 RON); pai noi de dublul sumei ne-am conceduit toti 3. No, dar ma fac eu mare (aka ajung si eu la varsta ta ) si imi voi permite si eu asa jucarie. Mi-e ca fi'miu nu ma va lasa sa ma bucur de ea, el deja se joaca pe tableta.

P.S. Cand descoperi aplicatia cu orgasmul, anunta-ma! Incet-incet, banuiesc ca voi avea nevoie de ea. Iar ne scoatem ochii, io si-al meu. Acum este plecat sa duca spuma de capsuni prietenului sau, caci are pofte. Sper ca nu si-a schimbat orientarea sexuala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Nu stiu cat inseamna banii aia in $$ - aici costa $400 sau $200 cu contract cu compania de telefonie mobila. Deci nu e ieftin nici aici, ca e nou, e abea aparut pe piata. In cateva luni apare altul, poate o face si masajul ala si uite asa ori raman pe lungimea contractului doar pe varianta clasica de orgasmare, ori scot IAR banul din buzunar sa incerc I-orgasmul oferit de I-phonul in varianta I-dilica.

Black, gresit - ai storcit capsunile si normal ca a plecat barbatul sa dea spuma la prieteni ... data viitoare te dai cu ruj, din ala de iti inflameaza buzele (inflatable lipstick), si apoi musti in fata lui din capsuna astfel incat putzina zeama sa ramana pe buza de jos - efect garantat ... daca nu merge, incearca cu cirese, ca tot e sezonul, stii tu, bagi cireasa cu tot cu coada in gura si scoti inapoi numai coada facuta funda ... ia uite ce am ajuns sa scriu, noroc ca nu citeste multa lume subiectul asta. Tocmai vroiam sa intreb unde sunt celelalte fete dar mai bine sa stea departe pana se mai raceste discutia ca prea s-a infierbantat , ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buflea, felicitari pentru telefon!
Black, adica, cum? sa ii duca spuma de capsuni la prieten? prietenul e pofticios sau ...ca nu prea inteleg? Dar de ce nu va vorbiti? ati avut vreo discutie? Nu il lasa sa "aplice mutenia asta", intreaba-l direct ce are? de ce nu vorbeste?
I sa vedem ce horoscop avem azi:


Un eveniment neasteptat ar putea sa te faca sa-ti schimbi complet orientarea profesionala. Gandeste-te bine la consecintele acestei schimbari asupra familiei si mai ales asupra copiilor, acolo unde este cazul. Fereste-te de persoanele care incearca sa te indeparteze de persoanele pe care le iubesti si care iti sunt aproape de multi ani de zile.

Cam nestisfacator...in fine...
Eu am pus sa gatesc de la 8 sa termin pana se pune caldura.DIseara, mai tarziu imi vin copii(Ioana, Amalia si Catain), abia ii astept, vin tarziu caci el astazi lucreaza.Sper sa aiba putin mai racoare pe drum si sa nu fie traficul aglomerat.
Azi se termina scoala, care aveti copilasii la scoala, luati vacanta.
pe toate si va doresc o zi cat mai racoroasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Huh, una calda una rece ... azi e rece.
Compania lui barbata-meu se vinde unor japonezi si pana acum era pe lista celor care raman ... azi nu mai era pe lista.

Mergi la inceput