La multi ani, gemanutze!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

La multi ani, fete dragi!

Multumesc si eu pentru urarile adresate noua.

Sa incep cu zicala ,,de ce ti frica nu scapi,,. Joia trecuta a fost serbarea Biei si inainte cu o zi de dimineata ii cazuse un dintisor din fata la gradi si altul de langa el tot central fata seara. In concluzie a recitat si cantat fara dintisorii din fata. Nu stiam ce sa fac sa ma bucur sau sa plang cu ea, era asa de suparata apoi fericita cu gura pana la urechi ...

doina-ar fi super cu economiile!

black-felicitari pentru concediu si ca ai dormit!recunosc ca si eu in ultimele zile am dormit dupa operatia cu tata plus perioada alegerilor

buflea-felicitari pentru premianti!

A trecut si operatia tatalui meu, nu a fost usor ba a fost operat la interval de 4 ore de doua ori ca a facut si ceva complicatii(elimina f mult sange si asistentei i se parea foarte normal...) dar nu vreau sa discut despre asta. Mi au ajuns zilele acelea si tot sistemul in care traim. Oricum ma felicit ca am reusit sa stau langa el si sa nu dorm aprox 18h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!

Mercedes, multa sanatate tatalui tau si recuperare rapida! Deci v-a vizitat zana maseluta! Iustinei tocmai urmeaza sa-i cada al 9-lea dintisor!

Black, ma uit acusi pe poze. Felicitari pentru concediul reusit si bafta la renuntatul la pampers!

O zi frumoasa tuturor!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Black, foarte frumoase pozele si se vede ca Dragos a fost tare fericit!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Lora, unde pot sa vad pozele, ca am dat pe album si nu imi arata nimic...Tu unde ai vazut pozele lui Black?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fiu-meu are 7 1/2 ani si i-au cazut doar 2 dinti ... fica-mea are 6 1/2 ani si nu i-a cazut nici unul.

Nu stiu daca sa ma ingrijorez sau nu - am fost o singura data la dentist cu fiu-meu si a spus ca nu-i problema, o sa cada pana la urma. I-auzi ce zice Lora acolo, 9 dinti ????

Mercedes, bine ca s-a terminat cu interventia tatalui tau - sper sa nu fi fost ceva grav, sa isi revina si sa se bucure de vara ...e important ca ai fost langa el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Multumesc.

Dau eu cafeaua azi!

Noi suntem la al cincelea dinte cazut cred dar avem 7 ani acum. Ieri tocmai am fost la stoma sa i puna medicament pe doi dintisori problema.A stat foarte cuminte recunosc ,,doar am 7 ani acum, mami!,, si desigur si faptul ca i am promis doi pestisori pentru acvariu

Am niste emotii pentru ziua de azi... baiatul meu a plecat cu scoala in excursie in capitala tarii vecine...pana la noapte probabil voi fi asa. A mai fost dar nu fara noi. Nu realizez cum zboara timpul ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Waw, Mercedes, ce excusie faina! Suuuper!!!! Bravo Biei ca a stat cuminte si nu s-a speriat de stomatolog!

Doina, vezi unde-a scris black gata pozele subliniat, pe pag. 10, acolo e albumul.

O zi frumoasa tuturor!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Buna fetelor!

Mercedes, sper ca totu-i bine cu tatal tau acum! Felicitari pt fetita curajoasa si pt excursia baietelului! Te cred ca ai emotii, doar esti mama!

Buflea, zau ca nu cred sa fie vreo pb cu dintii copiilor! Si mie tot dupa 7 ani au inceput sa-mi cada dintii, nepoatei mele la 6.9 ani deja i-au cazut 2 dinti. Cat despre concedii si copii, tot ce mi-a ramas in minte este cum descriai tu masajul pe plaja (ceea ce nu aveau unde am fost noi, nu-i nimic este de tinut minte pe viitor).

Lora, multumim de aprecieri. Adevarul este ca a fost pt copil si s-a vazut ca el s-a distrat cel mai mult!
La noi dupa una buna, vine una proasta! Cel mic o tine in febra de luni si ne tot invartim la 38.6-38,0 insa fara nicio cauza aparenta. Azi i-a curs si sange din nas (eu banuiesc ca s-a zgandarit el cu ceva), sper sa scapam repede si sa fie doar o viroza caci vineri am garda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mercedes, ce inseamna tzara vecina ? Adica cat de departe, cu ce s-au dus ? Oricum o sa aiba fun, e cu colegii de clasa, fara parinti . Aici pe fiu-meu i-a dus la acvariu, distanta cam de 1 ora de condus ... a venit fiu-meu fascinat de pestii aia, de 2 sapt desenaza numai pesti si ii cauta pe internet. La noi se pot oferi si parintii sa mearga, le convine ca impart copiii la parinti si este mai usor si pentru invatatoare ....dar desigur ca eu nu am putut sa ma duc ca am zilele de concediu numarate si consumate pe vacantza din Romania, ceea ce sincer imi place si nu prea. Uite si acum s-a dus barbata-meu cu fica-mea la doctor (ca eu nu pot) si nenica, daca nu mi-a pus la intrebari dimineata de mai bine ma duceam eu ...apropo, i-au iesit in talpa 2 negi, care nu o dor, nu o mananca dar maica-mea a insistat sa o ducem la doctor ca daca se agraveaza peste vara cat e in Romania ...cu ce trec negii astia si de ce apar ?

In alta ordine de idei, fiu-meu a terminat hockey-ul in lacrimi - ieri a avut meci de calificare in sferturi si au piredut 2-3 asa ca adio finala. Eu sunt oarecum multumita ca nu mai avem activitatea asta sambata, dar mi-a fost mila de lacrimile lui. Eu nici macar nu am fost la meci caci ...am fost la gym . Incerc sa va povestec pe scurt - tot la o clasa de zumba m-am dus. De data asta a venit o duduie de vreo 35 de ani, slabaaaaaaaaaaaaaaaaa de abia se vedea pe scena aia. Slaba si energica si plina de hip-hop ... am rezistat la toata clasa dar la fel ca data trecuta, primele 30 min am fost sexi and I knew it, dupa aia m-am inroshit si tumefiat la fatza, aveam asa un zambet de durere pe buze, respiratia in gat, muzica nu o mai auzeam si tot ce gandeam era "oare cand se termina melodia asta".
Interesant este ca acum am febra musculara ...la picioare. de unde frate la picioare nu stiu ca nu mi s-a parut ca am facut ceva special cu picioarele si oricum era partea corpului meu care o credeam cea mai antrenata din cauza ski-ului de iarna.
Dupa clasa, am luat o gura de apa si m-am suit pe treadmill unde am ars 150 calorii, ceea ce inseamna cred asa o salata verde si 1 mar, adica nici un sfert din cat mananc eu pe zi. De dimineata, cu muschii de la picioare pulsand, m-am suit pe cantar - aiurea, normal ca nu am slabit nimic.

Black, sanatate celui mic, intr-un fel bine ca nu l-a apucat in vacanta ...sper sa ii treaca repede, la astia mici de regula nu dureaza mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Buflea, Mercedes sta in Oradea la 2-3 ore de mers pana in Budapesta (sau poate chiar mai putin de-atat). Copilul ei este un fericit, Budapesta este un oras superb, plus ca-i cu colegii, fara parinti.

Negii din talpa pot sa fie o chestie virala, se trateaza usor la un dermato experimentat sau arsi la UV (cum am patit si eu acum milioane de ani). Imi pare rau pt fecior, dar mai are celelalte activitati (inot, fotbal), asa ca are unde sa-si consume spiritul de competitie.

Imi vine sa rad si sa plang in acelasi timp, caci tu imi povestesti de sport, iar eu tocmai ce am infulecat o cioco intreaga, dupa ce aseara am halit slanina cu paine de casa. Si tot eu ma plang ca sunt netonifiata si cu dosul lasat. Am incercat in tinereti ceva aerobic, nu am rezistenta deloc, asa ca nu are sens. Sentimentul de sexi and I know it il am mai nou cand ma imbrac sport (azi la munca: blugi slim fit, tricou imprimat, balerini); tare as vrea sa-il fac si pe sot sa scape de burtica (chit ca el face saptamanal 2 ore de tenis unde alearga constiincios).

Incearca apa la greu pt hidratare si fara pic de sare in alimentatie.

Mergi la inceput