Prietene la bine si la greu - 164

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui angi_san
[...] pe 07.05 am nascut un baietel frumos, de 3600g si 51 cm, pe care il cheama Andrei.

Felicitari ! Andrei !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

gabitza a bucur ca a vrut pijamaua lunga, boala grwa kitty asta

Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)


nu-i asa? ma bucur si eu ca a vrut-o, chiar daca doar o seara. aseara nici vorba sa o mai vrea, cat de kitty era.... si ia scurta pe care o luase din dulap tot cu kitty era

Asa ca, din motive stiute doar de ea (probabil si ultima masea care vrea sa apara ii da de furca) iar am avut o noapte cu ture. Si cu o incercare de cosleeping soldata doar cu suturi sistematice in stomacele noastre si apoi, cand s-a plictisit/saturat s-a dus la ea la nani. Asta pe la 3 asa ca am prin live cutremurul
La un moment dat am mai incercat inca o data cosleepingul, deja incepea sa se lumineze. De data asta a fost reusit, aka chiar a adormit...si eu



2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Ancutza,cum mai e Sabi? Sper sa fie bine.... Habar nu am ce poate fi,noi nu ne-am confruntat cu asa ceva. Multa sanatate printesei

Raluci,te invidiez cu gainutele! Vreau si eu!!! Si vreau si puisori pufosi!
Felicitari pt progresele cu olita,si multa sanatate lui praslea!

Alexa a cazut din pat noaptea trecuta,are o vanataie mare pe frunte
Dupa ce a adormit,am coborat la bucatarie sa spal vasele si sa fac curat...cand strangeam si de prin sufragerie,am auzit o bufnitura. Am fugit repede sus,si saracuta de ea era jos....nu va imaginati ce plansete,ce suspine. Chiar si dupa ce a adormit, tot mai suspina.
Nu stiu de ce a cazut....i-am pus perne, ca intotdeauna. Dimineata vroia sa mearga la oglinda, sa vada bubu





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Angi, felicitari! Sa traiasca Andreiu, sa creasca mare si frumos si sa se iubeasca mult fratiorii! cu geloziile de rigoare, ca fara...s-ar plictisi Ana.

Ancutza, sper ca e mai bine Sabi.
Uite www.youtube.com/watch?v=NMQG4yBwaPY&list=UUV7rQ5Qv_lxfO-wAOEYJacw&index=1&feature=plcp" target="_blank"> aici filmare cu motanul si maimutza poate iti fac chef de vreun bb2.

Lumi, e mare cucuiul Alexei? Cred ca fiind in somn s-a speriat si mai tare..off
La noi asa cade Dragos din pat cand il culc ziua, degeaba pun perne de jur imprejur, daca nu sunt pe faza cand se trezeste, are directia marginea patului si de acolo buf in cap Patutul de copil mic l-am stricat si l-am transformat in patut de copil si acum....facem cu randul si stam cu el cand doarme sau il culc pe jos sa fiu sigura ca nu cade iar. Si ne da el de stire cand se trezeste, fiind jos pleaca in patru labe pana la usa, si ne bate cu palmele in usa, ne da de stire ca s-a trezit.
Ar trebui sa ii luam un tarc ceva..dar nu se mai merita investitia acum, sper sa creasca mai repede sa stie sa coboare singur din pat si nu direct in cap...

Gabitza, da ce le mai tragi si tu cu cretulina..moama, apai chiar ca iti pune parul pe bigudiuri, are personalitate ce sa mai! Sa imi faca si mie Amalia asa cred ca as lua-o razna...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

A pocnit gingia si a scos capu' si ultima masea
cu nervii de rigoare, gel gingival cat cuprinde si febra, cam mare (39.2) rectal pe la 3 noaptea.
Nu stiu daca febra e 100% cauzata de masea, alte semne de raceala nu are. Are Dragos in schimb, pe langa fornaiala si tuse.Se anunta o noua raceala, cel putin la el.
Astazi e mama la mime, in tranzit spre suceava si nu se duc la gradi.... mai era si ploaia asta. ramane sa-i rmareasca si sa vedem incotro o luam cu sanatatea...
Noaptea a fost fara ture, decat la 3 noaptea a cerut apa si am sintit-o fierbinte... bonus un supozitor. In rest a cazut lata. In pijama scurta, nu cu kitty de data asta, ci una adusa de mamaia (din fericire ii e cam mare si era un piic 3/4 )
Dragos s-a hotarat sa intre in greva foamei, probabil de a raceala to be ....
Raceala to be care imi da de altfel tarcoale si mie.....

O zi buna va doresc!!

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Salut, am dus azi proba de urina, luam diseara rezultatul la sumar si in 48 de ore la urocultura.

Febra persista, azi-noapte nu a scazut nici cu Nurofen, a avut frisoane cumplite, mi-a fost si teama, tremura asa de tare si parca intepenea, nu se mai putea misca...39.7 temperatura...azi dimineata i-am pus supozitor cu novocalmin si parca a mai scazut putin, dar tot fierbinte e, nu ma lasa sa-i iau temperatura desi nu am incercat sa-i iau rectal, doar la axila.

Va pup si multumesc de grija.

ps: Licu, m-am topit dupa nazdravanii tai , m-am uitat aseara cu sotul din dotare si ne-am facut curaj pentru al doilea, dar nu chiar in momentul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Angi felicitari pentru baietel, sa fie sanatos si el si surioara lui si sa fiti fericiti in noua formula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ancutza, asta cu *intepenea* nu-mi suna deloc bine. 39.7 e temp mare.... eu spun sa povestiti asta la medic neaparat... si repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Ancutza, asta cu *intepenea* nu-mi suna deloc bine. 39.7 e temp mare.... eu spun sa povestiti asta la medic neaparat... si repede


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Am fost deja cu ea la pediatru. Asteptam rezultatul analizelor si apoi ne da un antibiotic. Pana maine incerc sa o tin doar pe antitermice. Nu are nimic la plamani, in gat, la burtica...cica de obicei la fetite infectia urinara vine insotita de o usoara vaginita (parca) si de acolo mucusul gasit in olita.

M-am speriat rau. Sper sa trecem si peste asta ca o iau pe aratura de atata stres.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

salutare!!

am intrat doar sa va transmit salutari de la italiencele noastre,cu care ne-am intalnit azi intamplator in buricul targului:a fost o surpriza placuta,fetele arata super amandoua ....ma retrag la un somn scurt alaturi de puiul drag ( am fost la munci asta-noapte)

ancutza sper ca sabi sa-si revina curand,multa sanatate si vorba Ionelei fuga la doctor ..va imbratisez cu drag...

sper sa intru mai incolo....o dupa-masa frumoasa va doresc!!!

Mergi la inceput