Nasterea la Arcadia - Iasi (39)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Salutare la toata lumea!

La multe lunite Andrei de mami Iulia

Multumesc frumos la toate mamicile care mi-ai scris de diversificare. Nu stiu ce m-as face fara voi
Claudia sa va fie de bine lectia de inot si analize cat mai bune.
Iulia multa sanatate lui Andrei.
Si noi asteptam pe luni carutul sport, care trebuia sa ajunga azi ...dar nu a venit.
Uitam sa vas zic ca Andrei al meu sta in pozitie ca un catelus, e asa dulce.
fetele si bebeii si o zi cat mai frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Claudia, multu de raspunsul cu sucul de sfecla
Ma bucur mult ca v-a placut la inot. Sa ne dai detalii? e ok instructorul, l-ai bagat si sub apa? a fost fara colacel, da?

Iulia, sanatate puiului... nu stiu ce sa zik de pepene, stiu ca la cel verde e prob cu nitrati, nu stiu dak si cel galben...
Puseulde la 7-8 luni? Oferai apropierea de care are nevoi si o sa se rezolve



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Am uitat sa urez La multe lunite lui bebe Andrei!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

La multe lunite lui bebe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Lena din cate stiu, parca tu ziceai ca ai cumparat produse de la Organic Baby. Ai cumparat cumva si sampon si cel de dus pentru gāza ta ? Ca eu am cumparat detergent pt hainele bebelui insa as vrea sa cumpar un sampon pentru bebe care sa miroasa frumos ca asta care-l am acum (Mustela) nu-mi place deloc cum miroase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nico_A

Lena din cate stiu, parca tu ziceai ca ai cumparat produse de la Organic Baby. Ai cumparat cumva si sampon si cel de dus pentru gāza ta ? Ca eu am cumparat detergent pt hainele bebelui insa as vrea sa cumpar un sampon pentru bebe care sa miroasa frumos ca asta care-l am acum (Mustela) nu-mi place deloc cum miroase.

-----
Mami fericita cu Ioan Gabriel /// 8 februarie 2012



Nico, da eu am acest gel de dus http://www.organicbaby.ro/sampon-si-gel-de-dus-musetel-0-3ani-p456-cat29, e super ok, nu se simte nici un miros puternic. Eu am avut o mostra de la mustela... am spalato o singura data si a mirosit 3 zile dupa :)))
mie imi place mirosul de bebe, nu de cosmetice :P

Intru si eu sa vad pozicile



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

La multe lunite Andrei, sa cresti mare si sa aduci bucurii !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

ce fac fetili? ma dispera vremea asta asa nasoala ,ca trebuie sa stam in casa
nici eu nu am dat-o prea mult cu cosmetice,la fel ca LENA, ador mirosul si pielea de bebelus care sunt perfecte de la natura si nu am vrut sa 'intervin' nicodata cu vreo crema.
singurele kestii care le folosim sunt samponul,si uleiul f rar cel din urma.ATAT. pe piata sunt o groaza de prostii..trebuie sa se faca bani..dar pe mine,sora mea ,mama/bunica nu ne-au bombardat pielea cu de astea...nu existau ,si a fost f bine si nici sensibile nu am fost.nu mai zic de bebelusii de la tara..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Netza si de la noi!

Da Corina e nasoala vremea , aseara am dat un rond de cartier, am fost pe explanada in Oancea la porumbei si acasa.

Intrebare, de ieri bebe David face kk ca la un om mare, adica asa tare,pana acum a facut un pic mai tare ca atunci cand era alaptat exclusiv, e normal sau e constipat puiul meu?

Si-a facut aparitia si dintoc nr 6 , iar mami e toata vanata pe brate, ma musca ca nici nu am timp sa reactionez

Voi ce mai faceti??

Gabi, Oana, Mada,Dada ce mai faceti, ce fac puiutii?? sunteti suparate, nu mai aveti timp de noi sau sunteti in silentio stampa,sau o pauza de Dc

Scuze daca am ratat pe cineva

Dupa 2 luni de incercat mar cu ceva, ieri a halit D mar ras cu evident cereale :D sper sa continuam tot asa, deci in concluzie Lena o sa deschide si Maia gurita la un momentdat numai ca trebuie incercat, eu niciodata nu i-am bagat lingurita in gura decat daca a deschis el gura, in schimb am mai pus pe buza lui sau pe degeteul meu dar tot cu strambarici se lasa

Iar am scris muult, va doresc o duminica frumoasa alaturi de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Multumim pt urari !
LENA dar mai exista puseu si la varsta asta ? eu am avut un bebelus f cuminte pana la 6 luni ,nu am simtit nici un puseu ,dupa aia s-a schimbat treaba
Am citit in dimineata asta cate ceva despre avocado ,pe care nu stiam cu ce sa-l combin pt ANDREI ,bine el se poate combina cu multe chestii ,pe care eu inca nu i le-am introdus lui bebe ,asa ca imi ramane o singura varianta ,sa-l combin cu mar ,o sa incerc maine dimineata
si despre pepenele galben ,despre care am aflat ca se poate da dupa 8 luni ,ca e cam acid si poate da scaune moi ,o sa mai asteptam putin ,macar sa apara cei romanesti .
Noi suntem singurei de azi pt vreo 2 saptamani ,tati e plecat cu serviciul ,ce nasol
Poate maine va fi vreme mai faina !
Pe mine ma doare gatul ingrozitor de aseara ,i-au septogal ,sper sa-mi treaca ,sa nu fie nevoie de antibiotic
la fete

Mergi la inceput