Nasterea la Arcadia - Iasi (39)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

iulia, ne sustinem una pe alta, si tati nostru a plecat aseara pt 10 zile cu munk si suntem solo...o sa vedem cum ne descurcam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

clau eu sunt pe aici insa dupa ce o sa inceapa sa-ti mearga puiutul nu o sa mai ai asa mult timp la dispozitie.Eu cel pution nu mai pot face trwaba decat atunci cand doarme.Daca mai apuc si putin timp sa intru pe net e sarbatoare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Iulia, ar fi la 9 luni urmatorul
http://atasatlasanulmamei.blogspot.com/2009/04/puseul-de-crestere.html

Somnik pufos mamici, burtici si bebici !

PS: super pozele pe gmail ;)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bam98 spune:

Buna si la multi ani celor care isi serbeaza ziua onomastica ,

Cu toate informatiile gasite pe net pro si contra revaccinare BCG, am decis totusi sa repetam. Azi am fost la spital si i-au administrat un ser in mana stanga, iar joi ne prezentam pentru rezultat si revaccinare daca este cazul. Va tin la curent

O zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Buna ziua la amiaza!

urez un sincer LA MULTI ANI!! la toti bebici, mamici si tatici purtatori de numele Elena&Constantin

Fetelor ce doldora am tras zilele astea, nici la cel mai mare dusman nu doresc
V-am povestit ca merg cu D la analize si ca i-au iesit mici trombocitele, azi am fost la recoltat din nou, din deget, CEA MAI MARE PROSTIE, am crezut ca din deget inseamna o picatura pe o lamela,e de unde inteapa copilul si apoi strange de deget sa curga sangele in aproape acelasi tip de eprubeta.
In fine,nu a reusit sa adune ca cica se coagula si a incercat din nou in vena de unde nu a curs nimic asa ca ceva sigur se intampla.

Plec acasa sa-mi hranesc bebelusul meu , un bebe vioi, grasun,frumos si nu mai imi gasesc cuvintele sa-l descriu printre lacrimi.
Tati pleca la birou unde evident dezbate cu seful lui situatia creata, seful incepe sa sune diversi dr si uite asa la ora 13 eram in sectia de ATI din Sf maria si in juma de ora facut analize, EKG , consultat bc cu bc si evident verdict 200 000 la trombocite.
Daca ati sti prin ce emotii am trecut, asa prin urmare ma las lehamite de arcadia si dr lor si lab de analize cu care lucreaza si vad eu ce mai fac, eventual caut un dr batran ca se pare ca astia is fruntea.
Maine dimi mergem din nou la dr prof sa discutam, revin cu detalii.

Sa nu va spun de trauma lui bb, sper sa treaca cu bine ca e asa agitat doarme la tzti si plange mititelul.

Bam stiu ce sentimente te incerca, gandeste pozitiv si totul o sa fie OK.
Va pup dulce si sanatate va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

clau e bine ca ai rezolvat si e totul ok acum insa gandeste-te ca te-ai dus cu relatii si interventii la sf.Maria de a fost totul gata in jumate de ora.Daca nu asteptai mult si bine sa te bage cineva in seama....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

valeu CLAU, ce sperietura ,bine ca s-a rezolvat pana la urma...eu pe sarcina numai la synlab mi-am facut analizele,nu am avut prb.dar dc ai fost la arcadia? cand iti vin rezultatele la analize?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

LA MULTI ANI CELOR CARE POARTA NUMELE DE CONSTANTIN SI ELENA SI DERIVATELE !
Vai Claudia bine ca ai rezolvat pana la urma !
Si eu am fost la dr in sfarsit !si mie mi-a dat un cearsaf de analize de fcaut lui ANDREI ,o sa le fac pe 1 iunie ,poate prind ceva gratuit ,va mai spun eu pe parcurs
Despre regimul alimentar a lui ANDREI cam asa ceva :
galbenus de ou -dupa 9 -10 luni
ficat -dupa 1 an
peste -dupa 1 an
carne de vita si lactate sa mai astepte ,deoarece eu banui ca bebele meu are o sensibilitate la produsele lactate
Deci continui ca si pana acum ,nu prea am ce sa mai introduc nou
Mi-a spus sa-i dau carnita in fiecare zi
ca pot pune ulei de masline de la 2 picaturi pana la 1-2 ml pe zi
si sa fac proba suptului ,ca i-am povestit ca bebele meu dupa masa de la 18 papa cam la 2 ore ,si ca nu mi-a luat in greutate in ultima luna ,o sa o fac si pe asta ,chiar is curioasa .
a spus ca ei i se pare ca bebele meu are usoare urme de rahitism si sa-i maresc doza de vit d3 la 4 picaturi cu posibilitatea de a mai mari si aceasta doza ,vedem dupa proba suptului si dupa analize.
a zis sa-i dau calciu la copil din moment ce el nu mananca nik lactate
si mi-a mai dat un usor tratam pt usoara raceala a lui ANDREI ,l-a ascultat la plamani si a zis ca e bine si s-a uitat si in gat si a zis ca e puti rosu in gat dar nu de speriat ,deci nurofen de 3 ori pe zi ,eurespal (pt tuse ) de 3 ori pe zi si curatat nasul cu sterimar de 3 ori pe zi si aspirat mucutii cu aparatul (eu am de la vibrocil )sa incerc asa 3-4 zile ,daca nu se inbunatateste sa o sun .
Na cam asta ,mie mi-a placut de d-na dr ,e faina dar super ocupata ,dar m-a ascultat ,mi-a explicat ce si cum .
la fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Salut

Intru si eu in fuga dupa o perioada in care nu v-am mai citit si acum am citit doar finalul

Clau
, imi pare rau de experienta neplacuta. Fara pila insa erati si acum la Sf Maria pe holuri ...
Cat despre sange din deget.... puffff... pentru mine e mult mai nasol decat din vena... eu prefer din vena,,,, Mai ales ca dupa ce streseaza copilul greu mai prind aiai vena si greu mai curge ceva....Asteptam vesti bune

Iulia, vad ca si voi * va distrati*. Pot sa intreb cum ti-au explicat sa faci proba suptului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Neatza!

Noi facem bine, am fost dimi in spital sa discutam cu dr, analizele sunt f bune, bebe l-am carat in sling si cu autobuzul astazi, a fost fascinat .

Iulia la ce dr ai fost de ti-a rec proba suptului? a si rahitism, dr astia is nebuni cu capul toti, banui ca ti-a dat sa faci analiza ptr D3( am uitat cum se cheama)sau de la ea citire ti-a marit doza...MA scuzi da cate kg are Andrei?
Am o prietena care ficasa la 1an si 8 luni are 80 cn si nici 11 kg si nu are rahitism, ca radea de mine ca la un an bbD o sa fie mai mare ca ficasa la 2 .

Multumesc de incurajari, eu v-am povestit asa ca sa aveti idee ce ti se poate intampla asa fara motiv , stau si ma intreb daca exageram oare cateodata din simplu fapt ca vrem ce e mai bun ptr scumpii nostri copii?

Katy vreau sa te intreb de unde ai luat batic ptr bebe,ca eu nu gasesc in marele oras

Cica la FOX sunt reduceri de 70%, body si la 9.99, la fetite cica sunt lucruri faine.

Poop

Mergi la inceput