Nasterea la Arcadia - Iasi (39)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

In rest, noi facem bine... cu exceptia faptului ca doua seri la rand Tudor a avut niste reprize de tipat a cat 15 - 20 de minute. Nimic nu il linistea, nici macar pusul la san. Sa fie colici?

Acuma ne pregatim sa iesim afara, mergem pana la Lidl, ca e frigiderul gol si pana vine tati... ne apuca noaptea. Am fugit.

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonik21

Neatza!!!
Noi azi suntem suparati. Din pakte si nush cum bebe a racit, nu ff tare, dar mai tuseste din cand in cand. Nu mi-a facut febra dar sper sa nu faca nici de acum inainte. Dr doctor mi-a zis sa-i dau Sumetrolim si Eferalgan k sa nu-l ia mai tare. Imi este asa mila de el, de mor!
Si ca sa fie totul "bine", simt k ma ia si pe mn un pik raceala.

Pupici

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012


Multa sanatate!! si sa treceti cu bine

Dar sigur e tuse, ca la noi cand a inceput sa se inece cu saliva am crezut ca tuseste, dar el invata sa inghita si nimerea pe langa, si acuma la fel mai patesc,tuseste...

Mamici care ati facut analize la bebei, cica tre sa fie min 4 ore de la ultima masa, cam greu la mine, de marti ma chinui sa-l duc la analize si nu reusesc, papa la 6-7 si pana la 11 se recolteaza, si nu reusesc deloc , sper sa reusesc pana sambata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci

Citat:
citat din mesajul lui Simonik21

Neatza!!!
Noi azi suntem suparati. Din pakte si nush cum bebe a racit, nu ff tare, dar mai tuseste din cand in cand. Nu mi-a facut febra dar sper sa nu faca nici de acum inainte. Dr doctor mi-a zis sa-i dau Sumetrolim si Eferalgan k sa nu-l ia mai tare. Imi este asa mila de el, de mor!
Si ca sa fie totul "bine", simt k ma ia si pe mn un pik raceala.

Pupici

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012


Multa sanatate!! si sa treceti cu bine

Dar sigur e tuse, ca la noi cand a inceput sa se inece cu saliva am crezut ca tuseste, dar el invata sa inghita si nimerea pe langa, si acuma la fel mai patesc,tuseste...

Mamici care ati facut analize la bebei, cica tre sa fie min 4 ore de la ultima masa, cam greu la mine, de marti ma chinui sa-l duc la analize si nu reusesc, papa la 6-7 si pana la 11 se recolteaza, si nu reusesc deloc , sper sa reusesc pana sambata



Mami fericita de David 12.09.11


Prima data si eu am crezut la fel k poate se ineaca, dar urmarindu-l am obs k este tuse. Parca are o tuse seaca, de aia naspa. Abia ast sa mergem maine la dr sa il vada, k azi e libera.


Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Am inteles problema, dar au mai fost cap si cu 24 de pg si nu s-a luat nimeni de noi, asta e data viitoare o sa fim mai atente si o sa deschidem capitol noi mai repede.

Multumim Marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Ce bine ca v-am regasit ! Intrasem in panica ,cu cine ma mai sfatuiesc eu?
Si ANDREI tuseste de vreo 3-4 zile ,chiar si noaptea prin somn ,chestie care mie mi s-a parut nefireasca ,asa ca l-am dus ieri la medicul de familie ,l-a ascultat la plamani si a zis ca e OK ,l-am si cantarit si ...nu a luat deloc in greutate sau ma rog cantarul a aratat cu vreo 20 de grame in plus ,dar chestia e ca data trecuta l-am cantarit culcat si acum in fundulet ,poate o fi eroare ,eu si asa eram stresata cu greutatea copilului meu dar acum sunt si mai in priza ,cred ca o sa-mi fac o programare la un pediatru .
Zilele din urma ANDREI nu papa tot din farfurie si eu am crezut ca bebe nu s-a saturat asa ca i-am dat completare lapte dar a varsat dupa aceea ,deci a papat mult ,am zis ok il las cu cat a mancat si o sa-i dau lapte cand mai cere ,azi a papat tot din castronel +inca 2 linguri (de adult)in plus ,dupa aia nu i-am mai dat ca m-am temut sa nu-i fie rau ,poate i-a placut combinatia de papica si zilele din urma nu i-o fi placut
Din pacate iar ii apar pete de la DA ,banuiesc ca de la branza calcica ,am intrerupt-o pt o perioada ;mi-a zis cineva sa ii intrurup si carnita dar eu nu prea vreau ,daca se anemiaza copilul? si eu as vrea sa-i fac niste analize lui ANDREI sa vad cum sta cu calciu .
CLAUDIA mie mi-au spus ca trebuie sa fie 3 ore de la ultima masa
la fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Seara buna!

Iulia sa stii ca nu e diferenta intre cantaritul culcat si in fundulet deoarece cantarul de bebelusi e cu stabilizator, in miscare, ceva de genul,iar la noi a fost la fel.

Da bebe Andrei e un papacios, nu are cum sa nu ia in greutate, noi am luat 430 gr in ideea in care am crezut ca a scazut si la stilul vrabie a lui David de mancat.....

Sper ca maine dimi sa se trezeasca la 7 si-l duc direct la analize

O seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Salutare!
La multe lunite bebe Alexandru Mihai de mami AlynaB
Multa sanatate Simonik lui bebe Darius.
Si lui Andrei ii curge nasucul de cateva zile dar l-am last in pace.Nu face febra si nu are alte simtome.
Mamicile care sunt in plina diversificare si care au timp poate imi scriu si mie ca sa nu mai caut in arhiva (stau cam rau cu timpul) cu ce au inceput diversificarea si daca fructele trebuie fierte pe abur ?
Pe saptamana viitoare ne apucam si noi si asa am nistre emotii.
Mi-am facut rezerve de biscuiti plasmon , paste fainoase mai lipseste curajul.
Andrei acum 3 zile s-a ridicat in fundulet .Cand l-am vazut m-am topit toata.Statea si se juca cu un cubulet si era asa scumpel.In carut afara nu mai sta decat in fundulet, parca il curenteaza daca sta culcat.
Iulia si Andrei al meu mi-a luat in greutate numai 100 g luna trecuta.Poate a crescut mai mult in lungime.
Noapte buna si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

http://www.adfarm.ro/products/692-avent-biberon-kit-de-antrenament-260ml-pp-0bpa.aspx

daca intereseaza pe cineva ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

tot nu pot sa vad...mie la "more" imi apare decat "mark all as read" altceva nimic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Fetelor, ma dispera vremea asta!!! Nu pot sa ies cu bebe si cred ca si din cauza asta se agita dupa amiaza. Ieri am iesit pe la pranz, dar spre seara iar mi-a facut criza de plans. Nu l-am mai scos aseara ca era tare urat. Sper ca macar azi sa fie mai ok spre seara, ca acuma dimineata vad ca e urat afara.

Partea buna e ca, tot stand in casa "conversam" mai mult. Gangureste asa de frumos ca-mi vine sa-l pap tot.

MElise

Mergi la inceput