Kangoo Jumps

Kangoo Jumps | Autor: sdcristian

Link direct la acest mesaj

A incercat cineva?

Pe astazi ne-am facut programare la prima sedinta si m-ar interesa pareri/impresii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu cand fac sport merg doar la aerobic si prefer kangoo jumps, tae-bo si indoor walking dintre toate optiunile pe care le ofera sala la care mai merg eu. Sunt cele mai eficiente. Eu sunt genul care trebuie sa se agite sa slabeasca sau sa se tonifice. Pilates mie nu imi face nici o branza, la sala de fitness ma plictisesc imediat, imi trebuie ceva antrenant unde sa transpir si sa se vada rezultatele.



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

si cum e? adica ce se intampla intr-o ora de antrenament? daca nu esti foarte fit rezisti cat de cat, sau sa ma astept sa ma prabusesc dupa 10 minute?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Nu o sa te prabusesti
E intens si o sa mai faci pauze cand o sa obosesti dar pentru ca ghetele absorb socurile nu o sa te doara nimic. Doar ca o sa gafai si o sa simti nevoia sa faci mici pauze din cand in cand. O sa fie bine!




Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Daca ai sa mergi la o sala unde ai sa dai de o antrenoare/un antrenor bun care stie sa aleaga si muzica o sa iti placa mult.
Eu am fost la Lotus Sport la Dana pe vremuri. Incepeam pe melodii gen Eddy Watta - I love my people si era super antrenant pentru ca topaiam in ritmul muzicii. Cauta pe youtube niste filmulete sa vezi despre ce e vorba. Uite aici un exemplu: www.youtube.com/watch?v=CnOIuh1rH9k



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Ca si aerobicul, si Kangoo Jumps se practica in mai multe variante, nu toate la fel de solicitante: Kangoo Power, Kangoo Kick, Kangoo TTR, Kangoo Clinic Running, low&high impact coregraphy ... Mie imi place, musculatura abdominala si fesiera e contractata tot timpul si, asa cum zicea si @emilia.m, nu e plicticos si nici repetitiv. Ai facut o alegere buna! Intra sa ne spui impresii!

"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

fetele, pot sa fac kangoo jump daca am implant mamar?

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

cu un sutien care sa dea un suport foarte bun presupun ca da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

cu un sutien care sa dea un suport foarte bun presupun ca da


multumesc...si eu m-am gandit la o bustiera speciala pt sport...

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

oricum, in cluj aveti cea mai buna antrenoare din tara, cea care formeaza restul instructorilor, presupun ca poti suna sa intrebi

(asa invidiez pe toate care au implanturi... )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

oricum, in cluj aveti cea mai buna antrenoare din tara, cea care formeaza restul instructorilor, presupun ca poti suna sa intrebi

(asa invidiez pe toate care au implanturi... )


te referi la antrenoarea aceea maghiara? ufff ca imi scapa numele
ref la implantputin curaj si niste bani trebuiesc, restul vine de la sine

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput