FIV 301

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Aruam , felicitari draga mea, sarcina usoara si la termen

Fetelor va imbratisez si va tin pumnii, noi suntem in vacanta in Turcia si nu prea am citit sa vad cine este/intra in focuri, asa ca va uram la toate bafta multa si va trimitem apasati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudina78 spune:

aruam, draga mea felicitari! ma bucur din tot sufletul si iti doresc o sarcina usoara.
e o minune care ne da sperante la toate! iti multumim pentru vestea minunata.
te pup clau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

b]beta HCG sambata 3650 si azi 5676 [/b]
Ce ziceti e bine ?
Este aprope dubla valoarea dar azi am recoltat mai devreme decat sambata .

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi,
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
5 +
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

aruam felicitari inca o data si aici. sa fie o sarcina fara griji.
fetele, am vorbit ieri cu o mai veche aspiranta, acum mamica si m-a rugat sa o treceti si pe ea pe listuta, poate unele si-o mai amintescbeatrix69 mami de Sophie; dupa cateva IA nereusite, FIV 1 in 2009 la Gynera cu dr Dracea reusit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor
as avea si eu o intreabre cate dintre voi ati folosit dhea? si ce efecte au fost la voi atat pozitive cat si negative....
merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui xdidi

salutare fetelor
as avea si eu o intreabre cate dintre voi ati folosit dhea? si ce efecte au fost la voi atat pozitive cat si negative....
merci mult

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul


nu stiu daca aici iti va vedea cineva care a folosit intrebarea, dar la culbul babutelor fivoase sunt fete care au folosit, intreaba si acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

merci many , voi intreba si fetele acolo, deja vb aristica...si am tot citit experiente ale fetelor din alte tari, eu vreau sa iau pt calitatea ovocitelor si ma gandeam ca la fiv sunt fete care au luat...
va puuup pe toate si va doresc sa vedeti dublu pe bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

xdidi eu nu am folosit, dar am o prietena de o seama cu mine (42) care a luat. a avut recomandare de 75, dar a inceput cu 50 si pe urma a urcat la 75. dupa o vreme a inceput sa aiba de catev ori pe zi chiar puseuri urate de tensiune cu atacuri de panica. a investigat peste o luna ca sa descopera cauza. se pare ca i-a dat peste cap un hormon - aldosteronul. din cauza asta a facut fiv pe ciclu natural - nu stia cum va reactiona la stimulare si i-a fost frica ... a avut punctie oarba (folicul gol) Stiu insa si cazuri de fete care nu au avut nici un efect advers, depinde si de organism.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

qiao eu mi-am luat de 100mg, nasol...eu nu intentionez sa fac fiv, ma gandeam ca daca mai am cate o ovulatie razleata, macar sa fie ou de calitate , la amh-ul meu de 0,1(sau mai mic cum au zis in analiza) ma multumesc ca inca imi mai vine ciclu...insa mai trag o speranta din cauza varstei.
nu stiu ce sa fac cred ca voi astepta cu dhea dupa ce voi face o consultatie la albu, pe el inca nu l-am vazut la ochisori...e ultimul pe lista
merci oricum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina16 spune:

Fetelor stiti cumva care este efectul clexanului asupra endometriozei? Ce riscuri sunt implicate daca il fac la FIV-FET, eu fiind posesoare de nemernica endometrioza?

Mergi la inceput