FIV 301

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Neata fetele dragi! Am si eu un piticut. Sunt ziua a 3 a de la transfer si iau inca de la punctie 3 Lutinus pe zi(progesteron 100 capsule vaginale). Stresul e ca azi dimi am avut temp doar 36 (e singura zi in care am masurat-o de cand am inceput procedura). Oare dauneaza unei eventuale implantari un prog asa mic? As suplimenta cu 1-2 capsule. Ce ziceti?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui vreau_bebel

Neata fetele dragi! Am si eu un piticut. Sunt ziua a 3 a de la transfer si iau inca de la punctie 3 Lutinus pe zi(progesteron 100 capsule vaginale). Stresul e ca azi dimi am avut temp doar 36 (e singura zi in care am masurat-o de cand am inceput procedura). Oare dauneaza unei eventuale implantari un prog asa mic? As suplimenta cu 1-2 capsule. Ce ziceti?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

Nu stiu ce sa zic, eu am mers tot timpul pe mana doctorilor. Bafta multa

DOAMNE AJUTA-NE!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lille spune:

Buna,
Am un copilas de aproape 2 ani - sarcina obtinuta natural. De ceva vreme muncim sa facem un fratior. Am facut analizele hormonale de ziua 3:
Fsh 13 (normal sub 10)
Lh 5
Estradiol 35
Credeti ca mai am sanse natural sau trebuie sa facem fiv?
Multumesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theona1 spune:

buna la toata lumea.
Eu am facut recent fiv la chisinau ( sept - oct 2012)
Mi a reusit din prima si acum am 8 saptamani si un picut de sarcina
Daca pot ajuta pe careva cu detalii legate de procedura, costuri si altele o fac cu mare drag.
Imi amintesc ca si eu inainte de a ma apuca rasfoiam in nestire internetul pt a gasi o clinica buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Hi feteleee!!!! La multi ani si un an cu multe multe burtici sa dea Dumnezeu!!!! Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Hi feteleee!!!! La multi ani si un an cu multe multe burtici sa dea Dumnezeu!!!! Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Buna fetelor,

Sunt si eu trecuta prin 3FIV-uri si 15 ani de infertilitate . De cativa ani nu mai sunt la curent cu subiectul FIV dar m-am hotarat sa mai fac o ultima incercare asa ca apelez la ajutorul vostru cu cateva intrebari:
1. Stiti pe cineva care a luat DHEA pentru cresterea calitatii rezervei ovariene? Dr. imunolog din Austria pe care l-am consultat mi-a recomandat sa fac tratament 3-4 luni inainte de FIV cu DHEA dar nu stiu de unde sa comanda ca sa fie de calitate iar ce am gasit la noi pe piata nu-mi inspira incredere.
2. La ce clinica as putea face un FIV pe ciclu natural, de calitate si la un pret rezonabil? Si cu un dr care sa accepte tratamentul cu Prednisolon si Heparina recomandat de dr. din Austria?
3. Care mai e pretul minim/maxim pentru medicamentele pentru FIV (stimulare+inhibare)?
4. Care e clinica din Romania cu preturile cele mai mici pentru FIV?
Se mai face FIV la Giulesti? Ce preturi sunt (am citit prima pagina dar nu sunt sigura daca preturile au ramas aceleasi pentru ca sunt cele de pe vremea cand am facut si eu FIV acolo.

Daca este cineva care a facut recent FIV la Giulesti va rog sa imi scrieti aici sau un pm/e-mail.

Va multumesc anticipat pentru sfaturi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui theona1

buna la toata lumea.
Eu am facut recent fiv la chisinau ( sept - oct 2012)
Mi a reusit din prima si acum am 8 saptamani si un picut de sarcina
Daca pot ajuta pe careva cu detalii legate de procedura, costuri si altele o fac cu mare drag.
Imi amintesc ca si eu inainte de a ma apuca rasfoiam in nestire internetul pt a gasi o clinica buna.

Buna theona1. Felicitari pentru reusita si sa va vedeti cu bine! M-ar ajuta sa-mi dai niste detalii despre procedura, costuri si contextul in care ai ajuns sa faci FIV (istoric nedical). Poti scrie aici sau poti sa-mi scrii un mesaj privat sau un e-mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

Buna, am vazut ca tu ai facut fiv la Giulesti. Dupa cum deja se stie, fiv 1 costa 1400 de euro, fiv2 costa 1100 de euro, iar fiv 3 costa 800 de euro. Total gresit! Preturile reale de la Giulesti de care n-a stiut nimeni sint: fiv 1 costa 1100 de euro, fiv 2 costa 800 de euro si atit. Daca la punctie se obtineau 1-2 ovocite, se plateste doar 300 de euro, indiferent la a cita procedura este pacienta. In cazul in care nu se realiza ET, se returneaza 300 de euro. Iata ce nu s-a vrut sa se stie niciodata. Infractiunile de asemenea proportii! Toate pacientele care s-au perindat de-a lungul atitor ani la Giulesti, au avut parte de asemenea inselaciuni. Poti face plingere penala la politie (la sectia 20) , la parchetul de pe linga judecatoria sectorului 6 si sa ceri lista oficiala si completa de preturi fiv la ministerul sanatatii si la administratia spitalelor.Sa specifici in ce luna si an ai facut fiv, cit ai platit pentru fiecare procedura si sa ceri chitantele aferente sau copiile acestora din contabilitate si chitantele cu care spitalul sa-ti dovedeasca ca ai cumparat medicamentele de acolo. Niciuneia dintre noi nu ni s-au eliberat chitante pentru cei 300 de euro care au ramas la fiecare fiv la laborator si nici cele pentru medicamente. E cazul sa scoatem gunoiul din Giulesti la suprafata. Preturile de 1100 de euro pentru fiv 1 si 800 de euro pentru al doilea au fost valabile pina in iulie 2012,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui mari_lolutza

Buna, am vazut ca tu ai facut fiv la Giulesti. Dupa cum deja se stie, fiv 1 costa 1400 de euro, fiv2 costa 1100 de euro, iar fiv 3 costa 800 de euro. Total gresit! Preturile reale de la Giulesti de care n-a stiut nimeni sint: fiv 1 costa 1100 de euro, fiv 2 costa 800 de euro si atit. Daca la punctie se obtineau 1-2 ovocite, se plateste doar 300 de euro, indiferent la a cita procedura este pacienta. In cazul in care nu se realiza ET, se returneaza 300 de euro. Iata ce nu s-a vrut sa se stie niciodata. Infractiunile de asemenea proportii! Toate pacientele care s-au perindat de-a lungul atitor ani la Giulesti, au avut parte de asemenea inselaciuni. Poti face plingere penala la politie (la sectia 20) , la parchetul de pe linga judecatoria sectorului 6 si sa ceri lista oficiala si completa de preturi fiv la ministerul sanatatii si la administratia spitalelor.Sa specifici in ce luna si an ai facut fiv, cit ai platit pentru fiecare procedura si sa ceri chitantele aferente sau copiile acestora din contabilitate si chitantele cu care spitalul sa-ti dovedeasca ca ai cumparat medicamentele de acolo. Niciuneia dintre noi nu ni s-au eliberat chitante pentru cei 300 de euro care au ramas la fiecare fiv la laborator si nici cele pentru medicamente. E cazul sa scoatem gunoiul din Giulesti la suprafata. Preturile de 1100 de euro pentru fiv 1 si 800 de euro pentru al doilea au fost valabile pina in iulie 2012,

mari_lolutza


Ar fi mai bine sa personalizezi mesajul sa stim si noi cui te adresezi.

Mergi la inceput