La ce varsta ati avut copii?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Eu l am nascut pe Cristian la 27 si 4 luni. Pentru mine- noi fost momentul perfect , atat emotional-afectiv cat si financiar vorbind.

Avem in plan ca pana la 30- 31 sa mai facem unul. Acum cum o vrea Dzeu.

Mama mea m a nascut la 17 ani iar tata avea 28. Pana a 21 de ani avea 3 copii. Sunt convinsa ca i a fost greu insa am crescut tare bine si frumos impreuna.

Acum am stat 2 saptamani la ai mei cu Cristian care are 4 luni. Nu va spun cat il iubeste si il adora insa varsta de 44-45 de ani se cunoaste. Nu stiu daca ar putea sa mai aiba un copil acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

29 si 4 luni - primul; 33 si 6 luni - al doilea.
Eu as fi vrut mai devreme ca doar eram casatorita de la 23 ani insa sotul meu (care-i de-o varsta cu mine) nu vroia copii.Evident ca acum ii pare rau ca nu i-am facut mai devreme. Da' eram pe val cu banii si tot agoniseam, agoniseam sa ne facem case/masini/cariere.

Eu de dragul copiilor am abandonat cariera..pe moment.. am ales sa ma dedic lor.

Daca ar fi sa o mai iau de la capat i-as face pe la 25-max. 30 ani iar pe la 35 as adopta unul.

Sa adoptam un copil este visul nostru decand inca nu-i aveam pe-ai nostri. Speram ca intr-o buna zi sa ne lumineze Doamne-Doamne si sa reusim.


LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Am nascut natural, fara epidurala si fara sa ma rup la 33 ani si 4 luni. Acum in ianuarie iar as vrea sa raman insarcinata si dupa mine as face inca 3 copii, dar sotul nu vrea. Am o prietena care acum, la 35 de ani il naste pe al 4 lea si vrea macar 5. O invidiez, as vrea si eu 5! Si mentionez, nu din cauza varstei nu pot sa am 5, ci pentru ca sotul nu vrea! Eu sper din tot sufletul sa l conving macar la 3!
Cand am nascut anul trecut, o colega de servici nascuse cu 5 zile inaintea mea si avea 44 de ani! Dar arata ca la 30! Si era la al doilea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Primul la 32, al 2-lea la 35 si mai vreau unul peste 2 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Nu am avut nici o problema in a ramane insarcinata (s a intamplat in 2 luni). Eu sunt mai visatoare de felul meu si consider ca 'o sa avem noi bani sa i crestem', dar sotul mereu si mereu se gandeste ca nu ne permitem 3, ca trebuie sa schimbam casa daca e sa avem 3, ceea ce nu ne permitem... Of, materialul asta cum sta in calea aducerii pe lume a cati copii vrem noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui J.D.

Primul la 32, al 2-lea la 35 si mai vreau unul peste 2 ani.

Finn Constantine 15.10.2009 si Euan Tudor 04.05.2012


Norocoaso!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

eu la 26 voi avea primul bebe,si ne mai dorim unul la 30.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Citat:
citat din mesajul lui Kytana

Mama mea m-a nascut la 36 de ani si jumatate. Din acest motiv mi-am promis ca eu voi avea copii mult mai devreme. Imi amintesc (cu rusine) ca in clasa intai le invidiam pe colegele si colegii cu mamici tinere si frumoase. A mea mi se parea trecuta si batrana.

Acum am 27 si sunt la prima sarcina, mai devreme nu a fost sa fie, dar mi se pare ca este tarziu

19+ cu


-= Love life, live love =-


Sper ca e o gluma mesajul tau..cum sa-ti fie rusine cu parintii tai?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


eumada, My_Lady are dreptate, cred ca m-am exprimat eu cam stangaci. Ma referam ca imi este rusine de cum gandeam atunci, la 7 ani. Ar trebui sa mentionez ca tatal meu murise de mai putin de 1 an si evident ca mama mea era terminata. In mintea mea de copil imi doream sa fie si ea zambitoare si sa se aranjeze ca celelalte mamici. O iubesc din tot sufletul si sunt mandra de ea, pentru ca m-a crescut singura si desi nu i-am cerut-o niciodata mi s-a dedicat trup si suflet.

Dar, pentru a reveni on-topic, chiar si ea m-a indemnat sa am copilasi mai devreme pentru ca o doare acum, cand are 64 de ani, ca nu ma poate ajuta mai mult. (desi nici nu e cazul la cate a facut pentru mine)

Multa sanatate tuturor mamicilor si viitoarelor mamici, copilasii va vor iubi indiferent la ce varsta ii veti face.



36+ cu
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaiulia spune:

COPII II FACI CAND TI DA DUMNEZEU

As fi vrut sa ii fac la 20 cand m-am casatorit, dar sarcina s-a transformat in ab spontan, as fi vrut la 23 cand cea mai buna prietena a mea era gravida , dar sarcina nr.2 s-a terminat tot cu ab. spontan....si tot asa pana la 5 ab. spontane , pe urma 10 ani de tratamente investigatii si multe multe rugaciuni . Cand implineam 36 de ani toate sperantele mele incepeau sa scada . Cand implineam 37 de ani mai avem de asteptat o luna pana sa strang in brate minunea nr. 1 MIHAIL ingerul vietii mele. Atunci i-am spus sotului ca eu ma fac un copil...iar el copil singur la parinti a spus ca e si v-a fi optiunea mea ca el nu cunoaste sentimenul fratern. Schimbarea prefixului la 40 de ani am facut-o cu botezul minunii nr. 2 DAVID GABRIEL iar daca nu aveam probleme ii spuneam dr. SBARCIU de la Stanca Cluj ca as fi facut si bb3 iar ei a ras si a spus ca m- ar fi crezut in stare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaiulia spune:

Am uitat sa spun am RH - , :-) MI (Mihail) face 5 ani peste doua saptamani iar eu nu imi permit si nu am timp sa imbatranesc pt ca nastrusnicii mei de baieti ma tin in priza 24 din 24.
Si crede-ti-ma ca nici nu vreau sa stiu cati ani am de fericita ce sunt...

Mergi la inceput