La ce varsta ati avut copii?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaiulia spune:

Am uitat sa spun am RH - , :-) MI (Mihail) face 5 ani peste doua saptamani iar eu nu imi permit si nu am timp sa imbatranesc pt ca nastrusnicii mei de baieti ma tin in priza 24 din 24.
Si crede-ti-ma ca nici nu vreau sa stiu cati ani am de fericita ce sunt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Danaiulia, multa putere ti a trebuit!!! Felicitari si multi multi ani fericiti cu mandretile tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

Am nascut anul asta, la 32 de ani si 11 luni. Am asteptat atat pt ca am vrut sa avem, cat de cat, siguranta financiara de a creste un copil si de a-i oferi tot ce are nevoie.
Mi-as mai dori un copil, ar fi frumos, pentru ca si eu am crescut cu un frate mai mare si stiu ce inseamna sa nu te simti niciodata singur pe lume. Dar ma tem, sincer, ca nu imi pot permite luxul de a mai avea un bebe....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

La 33ani si 3luni s-a nascut baiatul nostru. Si ne gandim la un alt copil, desi urmeaza sa implinesc 36ani in iarna asta.
E importanta sanatatea mamei, e important sa fii tanar, dar daca nu s-a putut la 25 de ani....se poate si la 37 :)
Cred ca cea mai importanta e varsta psihologica.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Cel mai mult conteaza starea ta. Daca pleci a drum cu ideea ca nu poti, ca esti batrana, etc....asa va fi, te vei simti batrana si neputincioasa, psihicul iti va fi dominat de "nu pot" iar rezultatele vor fi pe masura asteptarilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

La 29 de ani si 8 luni, iar acum la 33 de ani si 3 luni inca ma simt tanara! As mai avea atatea de facut pana sa fac bb2 (chit ca mi-l doresc enorm)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

La 32 primul iar acum ma apropi de 35

& +33

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Pe primul copil l-am nascut la 28 ani fara 1 luna ,al doilea a venit mai tarziu cu 5 ani ,si imi pare rau ca am asteptat atat ,am vrut sa ne aranjam casa ,locurile de munca ,si uite asa au trecut anii.Pe al treilea il dorim de un an dar deabia acum a vrut el sa se prinda .
Sa dea Dumnezeu sa ramana acolo pana la nastere (in februarie am avut un avort spontan).
Mie nu mi se pare ca la 36 ani sunt batrana ,mama mea a nascut ultimul copil ,al treilea ,la 39 ani.Eu vreau sa continui traditia cu trei copii.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daniela_F_79

Am nascut anul asta, la 32 de ani si 11 luni. Am asteptat atat pt ca am vrut sa avem, cat de cat, siguranta financiara de a creste un copil si de a-i oferi tot ce are nevoie.
Mi-as mai dori un copil, ar fi frumos, pentru ca si eu am crescut cu un frate mai mare si stiu ce inseamna sa nu te simti niciodata singur pe lume. Dar ma tem, sincer, ca nu imi pot permite luxul de a mai avea un bebe....


Of Daniela!!! :(( Asa e, sunt uneori scumpi copii astia, in toate sensurile!!
Eu numai ce m am intors la servici (3 zile/saptamana) si imi dau seama ca 4/5 din salariu se duce la cresa si cu cealalta cincine imi iau diesel pentru a face naveta (care e de 160 km pe zi dus-intors). Dar eu voi face un efort, pentru ca tare mi a placut perioada in care am stat acasa si perioada de sarcina. Stiu ca va trebui sa fac un efort maxim, poate chiar sa renunt la cariera, dar eu sincer as vrea 3 copii, dar sotul, care e mai cu capul pe umeri zice NU categoric!!! Asa ca o sa ma bucur la maxim de urmatoarea sarcina, cine stie, poate va fi ultima!!! :(
Noi vrem sa incepem prin ianuarie, sa fie baiat balanta!!! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

La 33 si o sapt.

Natural, dar mai devreme (problele din cauza unor emotii puternice, negative, in trim 1 de sarcina). Mi s-a parut varsta potrivita, pentru mine.

Acum ne mai dorim. Dar nu imediat, din motive de spatiu. Si de ar fi la 40, tot nu mi s-ar parea tarziu. Stiu ca imi permite corpul. Pana la urma, stie Dumnezeu cand este momentul. Sanatosi sa fim.

Copilul ni l-am crescut singuri(nu bunica, nu bona, nu alt ajutor) asa ca am ramas tineri, la mintea copilului de multe ori!

Mergi la inceput