La ce varsta ati avut copii?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

23 abia impliniti fetita si 28 abia impliniti baiatul. Imi pare rau doar ca nu l-am facut pe al doilea mai devreme.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Citat:
citat din mesajul lui bird70

B
Din cauza unor probleme de sanatate, capacitatea mea de-a face copii s-a terminat la 33 de ani. Ma bucur ca am avut deja 2 copii mari, nu as mai putea avea acum copii si daca ar fi micuti ar fi mult mai greu pentru mine acum.



la mine s-a terminat la 30 de ani si da, sanatatea pe copci e unul dintre motivele pt care ma bucur ca i-am facut devreme.
Si da, a fost greu pentru ca Gheorghe era micut de tot la prima mea spitalizare si de aia as fi vrut sa il fi facut mai devreme, sa nu creasca de la 2 ani incoace cu aceasta frica in sufletel...ca oricat incerci, nu poti ascunde copilului adevarul.

dar, eu mai cred si ca nu exista reguli. Unii fac la 35 de ani sau 42 si sunt f ok. Pt fiecare se aranjeaza altfel viata. Ce mi se potriveste mie nu se potriveste altuia si nu se poate generaliza prea mult.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kytana

Mama mea m-a nascut la 36 de ani si jumatate. Din acest motiv mi-am promis ca eu voi avea copii mult mai devreme. Imi amintesc (cu rusine) ca in clasa intai le invidiam pe colegele si colegii cu mamici tinere si frumoase. A mea mi se parea trecuta si batrana.

Acum am 27 si sunt la prima sarcina, mai devreme nu a fost sa fie, dar mi se pare ca este tarziu

19+ cu

-= Love life, live love =-


Sper ca e o gluma mesajul tau..cum sa-ti fie rusine cu parintii tai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Citat:
citat din mesajul lui Kytana

Mama mea m-a nascut la 36 de ani si jumatate. Din acest motiv mi-am promis ca eu voi avea copii mult mai devreme. Imi amintesc (cu rusine) ca in clasa intai le invidiam pe colegele si colegii cu mamici tinere si frumoase. A mea mi se parea trecuta si batrana.

Acum am 27 si sunt la prima sarcina, mai devreme nu a fost sa fie, dar mi se pare ca este tarziu

19+ cu

-= Love life, live love =-


Sper ca e o gluma mesajul tau..cum sa-ti fie rusine cu parintii tai?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Ai inteles gresit, Mada!

Isi aminteste-cu rusine, nu isi aminteste ca ii era rusine!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

un copil la 31 ani. imi pare rau ca nu l-am facut mai devreme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Primul baiat la 37.5 ani, al doilea la 40.5 ani. Iar de atunci anii mei parca s-au oprit in loc Nu-mi simt varsta, sau nu-i mai dau eu importanta, nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

am nascut exact a doua zi dupa ce am implinit 37 de ani.
a fost alegerea noastra sa asteptam atat pana sa devenim parinti.
privind in urma, mi-ar fi placut sa devin mama cu 10-15 ani mai devreme, insa sa am mintea si experienta de viata de acum .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

la 25,intotdeauna mi-am dorit sa fiu mama tanara.
Kytana si mama mea m-a nascut la 36 de ani si la fel ca tine am simtit si eu

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Mi-am dorit 3 copii... si pana la 30 de ani! Voiam sa fiu mama tanara, cu rabdare si chef de joaca, doar ca socoteala de acasa...
Primul la 25 de ani, fetita a doua la 27 (am vrut o diferenta cat mai mica intre ei, sa creasca impreuna), pierdut o sarcina la 30 si surpriza de proportii, gemenasi la 31 Dac-ar fi s-o iau de la capat n-as schimba nimic.

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Si eu mi-am dorit copii de foarte tanara, mi-ar fi placut sa fiu mamica studenta, dar nu a fost sa fie, pt ca Mr. Right a aparut abia la 24 de ani. Primul copil la 25, al doilea la 27, al treilea la 31 si acum alpatrulea se va naste in ultimele saptamani de 33. Si cred ca gata... Am zis mereu ca dupa 35 nu mai vreau copii, deja vad diferente mari intre primele doua sarcini si ultimele doua, care au fost dupa 30 de ani. Asa e la mine, cu siguranta alte femei la 35 de ani sunt in forma cea mai buna din viata lor, dar la mine nu e cazul...

Delia, 35+ cu si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput