La ce varsta ati avut copii?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui andieelen

La 27 de ani. Sunt prima dintre prietenele mele carora li se pare ca e muuult prea devreme! Cred ca generatia mea s-a maturizat mai greu.
Am de gand sa mai fac unul la 30.

Andi, mami lui Codrut (30.01.2012)



Nu prea are legatura cu maturitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kytana

Mama mea m-a nascut la 36 de ani si jumatate. Din acest motiv mi-am promis ca eu voi avea copii mult mai devreme. Imi amintesc (cu rusine) ca in clasa intai le invidiam pe colegele si colegii cu mamici tinere si frumoase. A mea mi se parea trecuta si batrana.

Acum am 27 si sunt la prima sarcina, mai devreme nu a fost sa fie, dar mi se pare ca este tarziu

19+ cu

-= Love life, live love =-


pentru mine parintii mei au fost fara varsta si nu i-am comparat niciodata cu altii, parintii mei au fost mereu mai presus de astfel de comparatii, habar nu am avut ca pot exista copii carora sa le fie rusine cu parintii lor, pana in ultimul an de liceu cand o colega mi-a spus ca e fascinata de mama mea, ca i se parea ei tanara.. diferenta e ca mama ei la peste 60 de ani era o femeie activa si care muncea pamantul zi lumina iar mama mea la 47 de ani era pensionata medical si cu un trup carpit de prea multe operatii....sanatatea ar trebui sa conteze cel mai mult



ps. nu stiu cum va fi mai tarziu, dar acum bebelusa mea se uita la mine topita de dragoste, uneori as vrea sa inghete timpul si sa nu-mi mai desprind ochii din privirile ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pentru noi Angela avea 25 de ani cand s-a nascut Ioana si 31 de ani cand s-a nascut Daria. Eram casatoriti de aproape 5 ani cand a aparut Ioana.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

La 32 de ani...rad prietenii de mine ca e facut la batranete....dar eu cred ca e o varsta buna.....dupa ce m-am linistit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

31,5. muuuuuuuuuuuult prea devereme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bocaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui BlackCat4evR

31,5. muuuuuuuuuuuult prea devereme...

In love with life.



crezi??? eu am facut la 22 :). urmatorul sper ca la 25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma31 spune:

pentru a avea copii nu cred ca varsta este o preblema ,cred ca mai degraba este o problema ce le putem oferi copiilor nostri , trebuie sa fim pregsatiti si din punct de vedere financiar ,din acesta cauza majoritatea am facut copii dupa varsta de 25-30 sa fim pregatiti si din punc de vedere financiar si mai mature . va iubeste mama mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bocaR spune:

intr-un fel ai dreptate, dar daca stai sa astept 'momentul potrivit' din orice punct de vedere, acesta mai mult ca sigur ca nu va aparea niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_stefi spune:

Ai dreptate BocaR! :)
Eu l-am avut pe Stef la 20 de ani fara o luna si 6 zile.Mi se pare ca-i devreme,dar e minunat! :)

Off-topic. Si pe sora mea o cheama Boca si sta pe langa Oradea,Cluj.N-om fi rude? :))

Mergi la inceput