Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bb! (70)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

La multi ani gagici !!! Sanatate si implinirea celor mai arzatoare dorinte in noul an !!! Sa speram ca va fi un an in care ne va creste burtica .

va pusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

La multi ani! Va doresc un an nou bun,linistit ,numai cu bine si sanatate!
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

la multi ani fetelor! fie ca anul care vine sa va indeplineasca tot ce va doriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

LA MULTI ANI !!! Va doresc un an nou superb, plin de sanatate si fericire alaturi de cei dragi.

(intru mai rar pt. ca nu mai vreau sa-mi incarc gandurile cu boala aceasta nenorocita , acum sunt pe un tratament homeopat, ma simt bine, nu am dureri la cm decat f putin, ...daca nu as sti as zice ca nu am endo .
Regim nu tin deloc, desi asta nu-mi place, dar cu mititica mea energica abea daca apuc sa mananc ceva pe fuga ...
Sper sa ma tina cat mai mult cm-urile nedureroase, oare sarcina sa fi schimbat ceva? inainte de operatii si diphe aveam niste cm-uri groaznice, nici nu puteam merge la lucru.)

Va pup pe toate si va doresc sanatate, energie si ambitie multa pt a putea ajunge la ce visati!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Servus,

Ce liniste ... vacanta s-a terminat!
pe unde sunteti?
eu merg pe 04 .feb in viena.nu sunt OK.Am cazut si ma doare ff tare,era o bucata mica de gheata in fata casei si am gasit-o si acum nu mai pot,ma doare in partea stanga de mor,am deranjat chistoiul.am cazut ca in filmele proaste ... cu tot cu plase si ... cat sunt de lunga.
va pup si va astept.
de bine ,de rau... da-ti un semn!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

ciao
Misspii draga de tine ce doamne faci .....gheata asta...si mama a gasit o bucatica de gheata in ziua de An Nou si jap jos- fisura si entorsa...mana in ghips pana la cot inclusiv !!! Sanatate iti doresc !

Nici eu nu-s bine, am fost la control, chisturile is tot acolo, mandre si faine, 2 endo si alte 3 cu lichid normal, medicu meu a zis ca nu stie ce sa mai zica si sa merg pe mana celor ce fac fertilizari ! I-am scris lui Peter Kovacs de la Kaali Budapest, mi-a zis operatie clar si mi-a recomandat un medic din Budapesta sa merg sa ma opereze. Acum stau pe ganduri ca nu stiu ce drac sa fac...ma costa 1000-1500 euro Endometrioza soarelui si cine o infiintat-o
La Cluj nu m-as mai lasa pe mana nici unuia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

va pup fetelor
sanatate multa misspii, umbra! aveti grija de voi!
eu...cand sa incep tratamentul de IA m-am trezit cu vaginita la analize asa ca sunt pe altfel de tratament acum si sper sa-mi iaza analizele bune la sfarsitul lunii acesteia ca sa pot demara stimularea in februarie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
eu sunt foarte ocupata , ma mut si nici cu serviciu nu prea ma voi mai intalnica ca imi iau concediu....
cred ca sunt bine cu toate ca am cel mai dereglat ciclu de pe pamant si de cand sunt ...azi cred ca mi-a venit...dc cred pt ca de alataieri am sange pe tampon si apoi nu mai sangerez, nu e spoting pt ca e rosu...zici ca imi curge asa cand ma uit , acum am si dureri poate isi da drumul ....voi ajunge si la dr insa nu stiu cand...
missspiii ai grija de tine...
umbra costa ceva operatie , insa si in privat la buc tot cam asa dai, ca la stat trebuie sa ai un medic fff bun in care sa ai incredere si sa aiba rabdare sa te curete si sa nu te cioparteasca....eu am fost multumita de ambii chirurgi ai mei, insa doar pt operatie m-as intoarce la ei....pt infertilitate clar as merge pe mana altcuiva...spor
cumintica vaginita apare des de la dereglarile de flora ...eu folosesc gynophilus pt dereglari , eu am o prb cu candida aparuta inainte de ciclu si cum nu pot lua in fiecare luna antimicotice ma rezolv cu lactobaccili...
va puuuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:


HELLO
XDIDI draga de tine cu ciclul tau ....incearca sa iei Flamexim sau Arcoxia pt dureri.
Am mai vb cu o tipa de pe forum,zicea ca a operat-o dr stoian, la particular in Bucuresti si a platit 1200 euro, endometrioza stadiu 4, cu toate prinse pe acolo, chisturi, tesut , operatie clasica. Zicea ca e bine acum si ca nu a recidivat.Se pregateste pt FIV in Ungaria.Nici nu stiu ce sa fac...preturile cam tot alea-s si in Ungaria, distanta e acceasi ca si pana la Budapesta de la Cluj...pfuaiii sunt in plop si plopu-n aer .
Concediu placut !!!!


aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

umbra eu zic ca scapi cu 1000 de euro sau chiar sub la regina maria ca au si colaborare cu casa de asgurari de sanatate, eu am dat 4000ron dar atunci medicul chirurg era la euroclinic, acum e la medicover si acolo nu stiu ce scoruri se practica, dar ma pot interesa daca vrei....sau la medlife e chirurg bun albu, dar tot nu stiu cat costa , eu m-am operat in 2010 ultima data ...

Mergi la inceput