Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bb! (70)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Grashiii am citit fara rasuflare mesajul tau !!! Esti o norocoasa, in acelasi timp clar ca ai trecut prin momente foarte grele !
Asa sunt si eu,m-am regasit la partea cu chisturile crescute rapid dupa operatie, chiar pe tratamentul cu Zoladex, nici eu clar nu-mi vad nici o sansa natural,mai ales ca medicul mi-a zis ca trompele is prinse in tesut endometriozic.
Sa-ti dea Dumnezeu multa multa multa sanatate tie,sotului si copilului, rabdare si toate cele bune!
Este chiar emotionanta povestea ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
grashii traumatizanta poveste , dar cu happy end, ai tras si tu ceva ...iti doresc multa sanatate tie si familiei si sa ai puterea necesara sa te bucuri de tot ce ai primit asa cum ai primit...te mai asteptam sa intri pe aici sa mai vb ...conteaza mult pt fiecare dintre noi experienta celeilalte ca doar asa se fac si statiticile...
fetelor eu am fost cu mami la o eco tgv si dupa atatia ani de investigatii ce credeti ca au mai vazut acum adenomioza...deci eu chiar cred ca se transmite ereditar si o forma mai grava la fiica, cel putin la mine asa este ...
iar ca tot vorbim de statistici, de cand sunt eu pe forum, cele care au avut dureri dupa menopauza si reactii urate in timpul ei(gen bufeuri si stari ciudate) au ramsa gravi..cel putin eu asa am constatat...
eu sunt ok , am multe de facut si nah ca in decembrie cu zapada si luminite, anu asta nush ce fac de sarbatori dar abia le astept
va puup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Grashi,m-a emotionat povestea ta,mi-au dat lacrimile.
Ma bucur sa vad o mamica atat de curajoasa si optimista.Si eu am avut ureaplasma in timpul sarcinii si de la ea banuiesc ca bebe are problema congenitala cu care s-a nascut:megaureter.
Eu eram/sunt tare panicata inca cu aceasta poveste,dar vazandu-te pe tine asa optimista si trecand prin atatea imi dau seama ca asa trebuie sa gandesc si eu!!!!

Te felicit din tot sufletul!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

grashiii, multumim ca ne-ai impartasit povestea ta, ai trecut prin multe...

ai dreptate, oricand se poate intampla minunea...eu una ma minunez de propriile-mi reactii...dupa 2 ani de incercari fara succes, vreau sa cred ca sunt pregatita pt orice: sa se intample minunea natural, "luna asta", sa duc o lupta mai mult sau mai putin lunga cu fiv/fivuri uri in urma careia sa vina si bebelul sau chiar sa duc o lupta lunga (caci e clar ca voi face eforturi in sensul asta!) si chiar....fara rezultate (e varianta la care ma gandesc cel mai putin, evident).
si totusi, de 24 de luni traiesc aceeasi poveste: in preajma ovulatiei sunt tare entuziasmata (stiu ca exista o sansa!) ...dupa, inainte de menstra, incep sa fiu si mai entuziasmata - aproape ca nu e luna sa nu simt "noi simptome pe care nu le-am mai avut" si incep sa visez....pt ca in ziua cu pricina (nici macar o data nu mi-a intarziat!) sa constat "offf, nici luna asta, poate luna viitoare"... si ...o iau de la capat, vine iar "perioada fertila"....
ma minunez si eu de memoria scurta pe care o am (come on, de 24 luni aceeasi poveste?) si de optimismul cu care o iau mereu de la capat...

dar, gata, in ianuarie trecem la "artileria grea": IA, FIV...dar tot mai avem o luna....cine stie, poate vine mos craciun

---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

FETELOOOOOR..........salutare !

Va doresc Craciun Fericit !!! Un An Nou prosper, multa sanatate si sa va indepliniti toate dorintele !!!

Grijiti de voi !

va pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

CRACIUN FERICIT,LINISTIT ,PLIN DE DARURI SI SANATATE! numai bine si binenteles - mai vorbim !!!! ca pana la anu' mai avem timp sau NU?

VA PUP!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

misspii, hai ca ai fost tare 'mai avem timp....sau NU' zi-mi ca te-ai referit la pregatitul oalei cu sarmale si nu la ziua de 21 dec...
craciun fericit fetelor! si sa aduca mosul fiecareia tot ce-si doreste! eu stiu ce vreau....

va pup auzi la ea: '...sau NU

---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

N am mai intrat cred de un an pe acest forum. Iata ce am gasit si am zis sa va impartasesc
http://endovan.com/index.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

multumim, beatrice! din cate vad contine vitex si nu se gaseste la noi (vitex se gaseste, iau si eu de o luna jumate...)

craciun fericit, tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Dragele mele dragi, va urez din suflet un An Nou cu multe bucurii, realizari, sanatate si noroc! Si va doresc tuturor aspirantelor sa aveti parte de propriul vostru miracol si sa va strangeti cat mai curand in brate puiutii mult doriti

Va pup cu drag si sa ne auzim cu bine in 2013!

Mergi la inceput