Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bb! (70)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_84 spune:

Nu am mai aparut de mult pe aici.
Intre timp am facut un IA si in urma rezultatului de la AMH care e undeva sub 1, dar nu stiu exact cat, o sa ma indrept catre FIV. Ma gandeam doar daca merita sa il faci in afara sau la noi...cica stresul, oboseala, noutatea de pe-acolo reduce sansele de reusita si ajungi la fel sau poate sub sansele din Romania. Ce ziceti?

Trying for a baby
http://simplujurnal.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

buna fetelor
xdidi, sunt si eu campioana la folosit gynophilus . am o flora 'cam neprietenoasa'(bacili negativi predomina),deci sunt predispusa la infectii asa ca am tot luat gynophilus cu sau fara recomandare doctorilor...se pare ca nu a functionat pe moment ce la ultima analiza, nu mai aveam pic de bacil pozitiv si diagnosticul a fost 'probabil gardnerella' (pe langa candida ). acum termin tratamentul iar saptamana viitoare repet analizele. sper sa fie bune ca sa pot incepe tratamentul de IA.

umbra, te intreba xdidi daca ai incercat la medlife, dr albu. eu sunt pacienta dansului si am facut laparo cu el...la mine endo nu e avansata, asa ca a lasat-o in pace, am mers pe rezolvarea hidrosalpinxului(am platit vreo 2000ron) nu stiu sa-ti spun daca endometrioza este specialitatea dansului, dar infertilitatea da, merg pe mana lui (din fericire eu nu am nici un fel de durere, asa ca eu sunt focusata doar pe bebe).
cu mine in salon era o fata cu o istorie trista legata de endometrioza (mai multe operatii, dureri ingrozitoare..ramasese parca si fara un ovar...); ajunsese acum la operatie clasica (chist mare, nu dorea neaparat copii, ci doar sa rezolve durerile) si era pacienta dr. iliescu - era f multumita de dansul, dupa ce umblase la f multi doctori...nu stiu daca numele va zice ceva...spun si eu, in caz de vrei sa te interesezi de mai mult doctori.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Servus Cristina,
Eu am facut FIV la sibiu cu dr Ispasoiu Florin e super OK.Initial am fost la dr Mutuliga e dezastru ...si nu este numai pararea mea.Dar am schimbat medicul si a fos bine.Dr Ispasoiu e tanar si se ocupa de toate.pentru orice detaliu da-mi un semn ca eu "spun tot"si oricum parca ma bate gandul sa ma iau din cei 7 ramasi la SB vreo 2nu mai refuz categoric o sarcina.parca de cand m-am mutat ma tot gandesc....nu sunt 100% hotarata dar bine ca nu mai sunt atat contra...
sa vedem...dar sa nasc la anu' sa nu fie in 2013 si sa fie asa in zodia leului ...e tarziu si sunt obo ..SANATOS SA FIE CA NIMIC NU CONTEAZA ,SI O STIU BINE!!!!!!!
VA pup si noapte buna!

Cristina si eu am vrut sa plec in Ungaria dar medicul meu a zis ca la sb e bine si asa a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Avem casuta noua:

Aici

Va pup dulce, scumpelor!


Mergi la inceput