Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Uite b.nica, asa mi s-a parut si mie,plus ca Ponta este mai rezervat, precaut as zice, am impresia ca PSD, a inteles ( sper de fapt) ca electoratul nu mai este ala de acum 20 de ani, eu vad in jurul meu, pensionari, bugetari etc...care sunt foarte realisti si constienti de ce se intampla, si nu mai cred in lucruri "caldute".
In ciuda schimbarilor si a unei temeri ca PSD va merge ca de obicei pe o linie sa fie binisor la toata lumea, sa o dea la intors, am inceput sa sper, ca fortati de imprejurari, UE, FMI, electorat, nu cred ca au voie sa derapeze...

Lumea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Si ce facem [b]Glimmer/b] ne intoarcem la Miorita? O actualizam in mileniul asta?
Poate nu am inteles mesajul si trebuie sa suportam consecintele!
Suntem un popor de oi si banditii de conducatori care ne smintesc, dar a cui este vina?
A noastra ca ne-am luat dupa un conducator fara suflet sau a nemernicilor vanduti lui care ne-au smintit?


Eu am citat, mesajul nu-mi apartine, fiecare intelege ce vrea/poate. Eu m-am ferit sa-l comentez, pentru ca parerile sunt impartite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Vor derapa glimmer pt. ca sunt hamesiti si trebuie sa-si alimenteze sau sa le garanteze obolul sponsorilor pana in toamna.Acesta este in mod sigur motivul pt. care si-au asumat guvernarea in aceste conditii.
Cetatenii daca vor observa neregulile si furaciunile sunt liberi sa sanctioneze hotii la vot!
Imi creste inima cand vad ca sunt oameni inteligenti care inteleg f. bine ce se intampla in politica romaneasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

b.nica eu eram cu derapatul :), nu-mi omora speranta .

Lumea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Cu totii sunt hamesiti, cu totii vor la putere si nu s-ar da in laturi de la nimic. Eu stiu ceva lucrurui care s-au petrecut la alegerile precedente, atat cele parlamentare, cat si prezidentiale, stiu ca lucrurile pot ajunge foarte departe, indiferent despre ce formatiune politica vorbim. Oricum sunt de acord ca multi voteaza dupa cum le dicteaza propria tescherea, sa le iasa lor afacerile, d-aia nu mai pot ei de binele public.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Glimmer, nu trebuie sa te feresti pt. ca aici pe DC sunt oameni f. inteligenti care il tranziteaza chiar daca nu sunt logati si acest fapt este bine cunoscut si respectat nu numai de patronii site-ului dar si de multi altii responsabili cu analizarea opiniei publice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox

b.nica eu eram cu derapatul :), nu-mi omora speranta .



Da Inbox, dar nu te bucura faptul ca si eu si tu, dar si glimmer gandim asemenea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Glimmer, nu trebuie sa te feresti pt. ca aici pe DC sunt oameni f. inteligenti care il tranziteaza chiar daca nu sunt logati si acest fapt este bine cunoscut si respectat nu numai de patronii site-ului dar si de multi altii responsabili cu analizarea opiniei publice.


Pai nu pun la indoiala inteligenta nimanui, nu despre asta e vorba. Oricine e liber sa comenteze, eu sunt cea care se abtine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

De ce glimmer? De cine sa ne mai fie frica?
Pana in noiembrie nu trebuie sa ne mai fie frica noua de nimeni!Sa le fie frica alora care vor votul dat de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Dupe noiembrie vom culege ceea ce am semanat!Adica ne vom confrunta cu alesii votati de noi si nimeni nu ne va mai ajuta!

Mergi la inceput