Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

De ce glimmer? De cine sa ne mai fie frica?
Pana in noiembrie nu trebuie sa ne mai fie frica noua de nimeni!Sa le fie frica alora care vor votul nostru de noi!


Eu am dat un citat. L-am dat pentru ca sunt de acord cu ce transmit acele cuvinte. Ma abtin de la comentarii nu de frica, ci pentru ca nu as putea spune mai bine ceea ce acele cuvinte spun deja. In plus, pe undeva m-as indeparta de subiect, chiar daca subiectul se intersecteaza bine de tot cu mesajul pe care acel citat il transmite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Glimmer, imi pare rau ca nu esti transanta.
Spune sincer ce gandesti si ce mesaj consideri ca ar fi necesar cetatenilor care acum sunt in fata votului!
Daca m-as rezuma la ce ai scris as lua decizia proasta de a nu ma prezenta la vot.
Sa nu te prezinti la vot inseamna sa-ti asumi toate consecintele;mai bine iti dai pumni in cap ca ai votat cu cine nu trebuia decat sa te simti ca ultimul las care s-a abtinut de la un vot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Se pare ca Ponta o retrage pe Corina Dumitrescu (care are si un proces de plagiat pe rol, un mizilic).
Poate a doua oara se gandesc mai bine.




S-au gandit.
Domnul Mang critica nu demult ce a facut predecesorul sau Funeriu.

http://www.gandul.info/politica/bac-2012-ioan-mang-noua-propunere-pentru-educatie-impotriva-camerelor-video-de-la-bacalaureat-9599340

Acum s-a mai razgandit...

http://www.gandul.info/news/bac-2012-ministrul-desemnat-al-educatiei-ioan-mang-inmoaie-declaratia-referitoare-la-camerele-video-de-la-bacalaureat-9599942?utm_source=Gandul&utm_medium=Click%2BCitesteSi&utm_campaign=CitesteSi%2Bgandul

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Sincer, Rufus, eu cred ca astia spun ce cred ca vrea lumea sa auda si apoi fac dupa cum ii taie capul sau dupa cum le dicteaza interesul personal/de grup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Corect.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Glimmer, imi pare rau ca nu esti transanta.
Spune sincer ce gandesti si ce mesaj consideri ca ar fi necesar cetatenilor care acum sunt in fata votului!
Daca m-as rezuma la ce ai scris as lua decizia proasta de a nu ma prezenta la vot.
Sa nu te prezinti la vot inseamna sa-ti asumi toate consecintele;mai bine iti dai pumni in cap ca ai votat cu cine nu trebuia decat sa te simti ca ultimul las care s-a abtinut de la un vot!


Sa fiu transanta... cu ce anume (in ce chestiune)? Eu am parerea mea, fiecare are o parere si actioneaza in consecinta. Nu e ca si cand eu as forma aici un curent de opinie, sa nu exageram. Mi-a exprimat parerea, ca toti ceilalti si nu ma intereseaza sa ma "urmeze" cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Cand a fost instalat guvernul Ungureanu am spus ca premierul desemnat o sa fie o deceptie.
Acelasi lucru si despre V Ponta, pe care-l consider imatur si incapabil sa se maturizeze.

Cred ca rocada a fost o intelegere intre Basescu si PSD, ca sa nu se intmple cu PDL ce-sa intamplat cu PNTCD, si sa ramana viitorul parlament dezechilibrat. Pentru USL este bine sa fie o opozitie tot de-a lor, de sorginte FSN, compromisa si controlabila.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Una peste alta, eu nu doresc decat succes acestui nou guvern. Imi doresc tare mult ca romanii sa traiasca mai bine pentru ca e si in interesul meu :)



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Ponta a schimbat+o pe CDumitrescu cu Mang (ce nume de ministru al educatiei are), cel din urma acuzat si dovedit ca a plagiat (si asta grosolan!!!). http://www.romanialibera.ro/exclusiv-rl/investigatii/nou-scandal-la-ministerul-educatiei-acuzatii-serioase-de-plagiat-impotriva-lui-ioan-mang-vezi-facsimile-263239.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

Ponta a schimbat+o pe CDumitrescu cu Mang (ce nume de ministru al educatiei are), cel din urma acuzat si dovedit ca a plagiat (si asta grosolan!!!). http://www.romanialibera.ro/exclusiv-rl/investigatii/nou-scandal-la-ministerul-educatiei-acuzatii-serioase-de-plagiat-impotriva-lui-ioan-mang-vezi-facsimile-263239.html


"Invatatura din constrangere nu este facuta sa ramana, dar cea care patrunde in suflet prin dragoste si bunavointa, aceea ramane acolo pentru totdeauna" Sfantul Ioan Gura de Aur

Tocmai a vorbit la Tvr1 si spunea ca o sa actioneze in justitie pe Boc, pentru ca textul care ii este atribuit lui, este o citare din articolul japonezului, si ca este indicata si sursa citata.
Pretinde ca textul a fost modificat sa para ca este scris de el ca sa fie acuzat de plagiat.


Mergi la inceput