Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 66

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

se pare ca incepe sa apara si consecinetele acestei guvernari mirifice
FMI critica guvernul http://www.adevarul.ro/financiar/Guvernul_a_primit_critici_de_la_FMI_pentru_greselile_care_pun_in_pericol_cresterea_economica-_Ponta_isi_ameninta_ministrii_cu_demiterea_0_730727150.html

va mai duce Ponta cu zaharelu' pana la alergeri sau macar pana la referendum?
demite ministri











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

O sa scriu mesajul asta la fiecare subiect, ca poate e lumea care nu il vede.

Cam asta ne asteapta:

Liderul eurodeputatilor crestin-democrati germani va initia procedura de suspendare a României din Consiliul European pentru „lipsa standardelor minime functionarii statului de drept."

Esti multumit Domnule Ponta???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

catrinik, stai linistita, interesele economice, politice, strategice etc ale UE sunt mult prea importante ca sa se impiedice ei de ce se intampla in Romania zilele astea. O sa fie asa, o constate ca sunt ingrijorati, un tras un pic de urechi in fata clasei, apoi fiecare isi va vedea mai departe de treaba lui. Nu ne da nimeni afara, stai linistita.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
catrinik, stai linistita, interesele economice, politice, strategice etc ale UE sunt mult prea importante ca sa se impiedice ei de ce se intampla in Romania zilele astea. O sa fie asa, o constate ca sunt ingrijorati, un tras un pic de urechi in fata clasei, apoi fiecare isi va vedea mai departe de treaba lui. Nu ne da nimeni afara, stai linistita.


Nu-mi place sa recunosc dar cred ca ai dreptate. In plus am mai invatat si ca americanii sunt departe ... Noi nu suntem in stare sa ne scuturam ... tot asteptam sa intervina cineva din afara caci avem aripile taiate si ne este FRICA sa zburam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

laura, eu nu as fi asa de optimista ca indiferent de ce se intampla in romania, UE tace din gura si inghite.
Eu nu cred ca ROmania este o asemenea piata fantastica pentru ei, fara de care ei nu pot trai, in plus, UE are probleme, Romania nu a adoptat euro ca Grecia ca sa ii inghita orice ... si mai rau, au nevoie sa scape de tarile problema...

Doar faptul ca se pune problema suspendarii, indiferent daca ea se va produce sau nu, este un semnal serios ca USL face greseli antidemocratice care sar in ochi strainilor ...
E clar ca nu sar in ochi romanilor aceste greseli ... insa nu pot sa uit ce fericire era in Bucuresti si tara cand au venit minerii in Bucuresti...mama lor de golani...

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mirela.....cu Grecia a fost si mai rau....si tin cu dintii de ea....desi grecii au intentionat sa plece din UE...pai unde sa-si mai desfaca toate resturile de produse uniunea asta?

He he.....
in Romanica asta a noastra...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Efectele ultimelor doua saptamani pe piata financiara:
- Cursul a atins joi 4.4796. Pe piata interbancara azi s-au facut tranzactii si la 4.49!!
- Dobanzile pentru obligatiuni de stat cu maturitate de 2 ani au crescut de la 5.82% pe an, la 5.97%. Ce-i mai rau e ca Min. Finantelor n-a putut atrage toata suma licitata. In iunie au atras doar 1.4 mld lei din 3.5 programati, tocmai din cauza cresterii randamentelor.

O analiza in www.zf.ro/banci-si-asigurari/alarma-la-finante-costurile-de-imprumut-urca-spre-6-9819162" target="_blank">Ziarul Financiar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Efectele ultimelor doua saptamani pe piata financiara:
- Cursul a atins joi 4.4796. Pe piata interbancara azi s-au facut tranzactii si la 4.49!!
- Dobanzile pentru obligatiuni de stat cu maturitate de 2 ani au crescut de la 5.82% pe an, la 5.97%. Ce-i mai rau e ca Min. Finantelor n-a putut atrage toata suma licitata. In iunie au atras doar 1.4 mld lei din 3.5 programati, tocmai din cauza cresterii randamentelor.

O analiza in www.zf.ro/banci-si-asigurari/alarma-la-finante-costurile-de-imprumut-urca-spre-6-9819162" target="_blank">Ziarul Financiar.


"Ie grele" astea pentru oamenii de rind, care se uita la Antene.
Lor nu le pasa si oricum zic ca si Ziarul financiar e platit de Base.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

E, si cum suntem plini de bani Copy Ponta si-a luat consilier american! Astuia mai putin de 10-15 000 E pe luna n-ar cum sa nu-i dea! Plus de asta, Chevron e "prieten" cu el.Eh, mai are sa-si ia unu care sa fie in carti pentru rosia Montana si-am scapat de probleme!
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12713168-victor-ponta-avea-consilier-probleme-strategice-securitate-generalul-american-wesley-clark.htm

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

E vorba de interesul pt exploatarea resurselor Romaniei.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput