Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 67

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Pe piata interbancara cursul EURO e acum 4.4913.
Daca vreti sa vedeti cum evolueaza cursul online.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Pe piata interbancara cursul EURO e acum 4.4913.
Daca vreti sa vedeti cum evolueaza cursul online.


E fals. E trucat de Base si asta ...
Si e vina lui oricum ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Cursul valabil maine, publicat de BNR astazi: 4.5142 lei/EURO. Un nou record. Sper sa nu avem tot recorduri dintr-astea, daramate de la o zi la alta :(.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Cam pe asta il prevedea si Moise Guran inainte de a incepe scandalul politic.
A spus ca va fi cifra in jurul careia se va afla cotatia pe termen mai lung.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

b.nica, cursul creste in continuare. Pe interbancar acum e 4.5250!! O crestere de 1 ban in mai putin de o ora e enorm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Cursul valabil maine, publicat de BNR astazi: 4.5142 lei/EURO. Un nou record. Sper sa nu avem tot recorduri dintr-astea, daramate de la o zi la alta :(.


Astia au creat doar haos. Ma asteptam la asa ceva, inca de cand au venit la guvernare. Nu le pasa nici de salarii, nici de pensii, nici de mame. Au avut un scop precis, de a pune mana pe putere cu orice pret. Au mintit ca fac si nu au facut nimic pana acum. Nimic bun, ca de facut au facut destule rele. Am ajuns de rasu' lumii.
Imi amintesc ca FMI-ul lauda vechiul guvern si cat de cat eram pe linia de plutire. De cand cu astia, am cazut iar in recesiune si lucrurile scapa de sub control. FMI-ul a criticat guvernul Ponta, presa internationala vuieste, toata lumea e ingrijorata doar Ponta persevereaza in prostia lui. Si mai e si mincinos pe deasupra.

edit: noi am invatat ca prostii si Ponta asta mincinosu' si-a luat titlu de doctor prin copy-paste, ajutat de domn profesore Nastase. Pai e corect asa?

_

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Eu nu pot intelege de ce lumea uita asa usor. Cand a candidat Basescu a fost primit ca un zeu, lumea era fericita ca a scapat de Iliescu & company. Atunci parca toti eram constienti de relele pe care le-au facut. Acum lumea a uitat ca au vandut tara, ca au furat tot ce mai aveam, ca au musamalizat si acoperit hotiile. Lumea i-a uitat pe baronii locali. Unde sunt fabricile noastre, unde sunt resursele tarii? Cine sunt "baietii destepti"? Nu cumva astia de la USL erau cei care au facut totul praf? Acum tot ei tipa ca suntem saraci. Uitati-va fiecare in orasul vostru. Cine sunt baronii, cine a luat fabricile? Mai bine zis cine le-a falimentat si luat pe nimic? Nu le convine ca Basescu nu i-a lasat in pace si le-a facut dosare penale.

Acum ii primim cu flori doar ca nu-i mai vrem pe ceilalti. Nu sunt aceiasi politicieni? Nu ne-am bucurat cu totii ca nu a iesit Nastase la alegeri? Acum il plangem, ca vai saracu' era sa moara din cauza lui Basescu. Avem o gramada de televiziuni, toate corupte. Din 3 stiri, 2 sunt trunchiate. La 4 cuvinte, Basescu apare de 3 ori. Au curs valuri de emisiuni cu critici, s-au batut cu pumnul in piept ca astia de la PDL sunt incompetenti. Acum ca Eur a sarit in aer e mai bine? Cum s-a schimbat viata noastra de cand a venit noul guvern? Cum se va schimba viata noastra daca astia castiga alegerile?
Eu vad aceleasi fete in ministere, aceleasi fete in USL: Hrebenciuc, Mitrea, Andronescu care n-a facut nimic bun la invatamant dar acum e iar ministru, Campean care se lauda ca are grija de mame si pensionari etc.


"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Mda, asta e ca si cu sedintele de guvern unde tot ce vad este un numar de ministrii care tac si Ponta care le tot zice la nesfarsit:
"Ma astept sa va faceti treaba fiecare."

Mai nene - din punctul meu de vedere (ca si profan) orice guvernare/conducere se face cu o revizie rapida a situatiei pentru fiecare punct in parte ca sa stii cum stai, se fac rapoarte rapide de evaluare a situatiilor curente, se face un plan de actiune concret pe termen scurt/mediu ca deh atata este timpul si se pune in aplicare concret iar la fiecare sedinta eventual discut concret cu fiecare ministru: "cum stai la punctul X Y Z de la ultima intalnire" si pun in plan noutatile de ieri pana azi.
Am asa o senzatie ca e pe langa din punct de vedere al managementului cel putin.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:



Asa,si?Poate a luat o deciie de moment,schimbata ulterior......

Mergi la inceput