Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 52

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns estela spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Ei, daca tu spui ca acum e bine, mai bine, inseamna ca avem masuri diferite despre bine.
Incet, dar sigur, ai reusit sa ma faci sa inteleg ca te intereseaza prea putin cei pentru care s-a inventat termenul de democratie, prea putin binele lor; pe tine te intereseaza binele celor desemnati sa aplice democratia.
E clar, avem interese deosebite.

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Cum ai ajuns la concluzia asta?
Eu apar mecanismele democratiei de cei care in numele luptei cu "sistemul ticalosit", pretind sa le dam putere nelimitata.
Dupa ce se vad cu putere uita de ce au primit-o si o utilizeza in scopuri personale sau de grup.

Cine vrea sa lupte pentru interesele cetatenilor sa o faca cu mijloacele democratiece si sa nu pretinda sa acceptam metodele staliniste.

Pentru mine "scopul scuza mijlocele" nu este o varianta acceptabila, pentru ca "drumul spre iad este pavat de intentii nobile".


Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


v-am mai spus ca deceneus bate campii.
e un PSD-ist caruia ii e rusine sa recunoasca. el crede ca daca se da drept neutru reuseste sa faca o propaganda mai buna lui Ponta si gloatei lui de talhari.
macar altii de aici care recunosc ca sunt pro USL au mai mult curaj!




Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze




si eu cred la fel,este PSD-ist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Eu v-am spus ca PSD = PDL = metode militare de guvernare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si cum oare ca se treyesc vorbind fix aia care nici macar nu sunt in tara_Nu ma refer la Mirela sau Florin,ci la toti userii astia cu 5 postari care vin si jignesc oamenii..dar ei au taiat-o din tara si arunca vorbe ,jignind ici si colo.....mai pricepeti ca vreamea marinarului cu botoase europarlamentare a trecut...a dat-o in bara si acum incearca sa traga dupa el cat mai multi.Atata tot.Daca era a sa bine in Romania de ce ati pelcat mai?De bine ce era sub basescu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Si cum oare ca se treyesc vorbind fix aia care nici macar nu sunt in tara_Nu ma refer la Mirela sau Florin,ci la toti userii astia cu 5 postari care vin si jignesc oamenii..dar ei au taiat-o din tara si arunca vorbe ,jignind ici si colo.....mai pricepeti ca vreamea marinarului cu botoase europarlamentare a trecut...a dat-o in bara si acum incearca sa traga dupa el cat mai multi.Atata tot.Daca era a sa bine in Romania de ce ati pelcat mai?De bine ce era sub basescu?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Cel mai urat si jignitor comentariu de pana acum!!
Daca din unele mesaje de-ale tale tot mai razbatea o urma de combatere idei si nu persoane, de data asta ai dat-o cu bata in balta rau de tot!!!

Si uite ca sunt pro basescu, am aproape 10 ani de cand sunt membra activa aici, si nici n-am plecat din tara!!! Se poate si asa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Deceneus de ce ocolesti cu abilitate in ceea ce spui PNL-ul ? Si chiar si USL-ul ?

Vad in mai multe postari ale tale doar PDL si PSD. Ultima postare de la acest subiect precum si prima de la "Corida ..." mi-au atras atentia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Eu v-am zis de la inceput ca deceneus numai neutru nu e, da mi-ati sarit in cap!!
Norocul lui e ca uneori mai scapa si comentarii obiective :)). Si in niciun caz nu se coboara la a jigni persoane, cum fac altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Eu v-am spus ca PSD = PDL = metode militare de guvernare.


Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


si cu asta cred ca v-ati lamurit si cei ce mai aveati dubii sau care mai sperati ca Deceneus sa va lumineze.
unele afirmatii de ale lui sunt general valabile, doar ca din pacate nu se aplica lui Ponta/USl ci mai degraba Base-PDL. aici face el cofuzia grava. Deceneus tu nu faci parte din prostimea societatii roamanesti, tu ai alt motiv. hai, da-ti arama pe fata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Deceneus de ce ocolesti cu abilitate in ceea ce spui PNL-ul ? Si chiar si USL-ul ?

Vad in mai multe postari ale tale doar PDL si PSD. Ultima postare de la acest subiect precum si prima de la "Corida ..." mi-au atras atentia.

PNL-ul nu a avut metode militare de conducere interna pana la Antonescu, deci nu le-a aplicat la guvernare. Poate isi revine pana sa ajunga la o noua guvernare, sau va sfarsii intr-o fuziune.

USL-ul este alianta si am numit partidele.
Puteam sa adaug UNPR-ul pentru ca Oprea este militar de cariera, dar despre ei am putine informatii.
PC-ul are acelesi metode militare interne, dar l-am considerat prea mic pentru a fi luat in considerare.

Edit: Am fost simpatizant PNL pana la debarcarea lui Tariceanu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Si cum oare ca se treyesc vorbind fix aia care nici macar nu sunt in tara_Nu ma refer la Mirela sau Florin,ci la toti userii astia cu 5 postari care vin si jignesc oamenii..dar ei au taiat-o din tara si arunca vorbe ,jignind ici si colo.....mai pricepeti ca vreamea marinarului cu botoase europarlamentare a trecut...a dat-o in bara si acum incearca sa traga dupa el cat mai multi.Atata tot.Daca era a sa bine in Romania de ce ati pelcat mai?De bine ce era sub basescu?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


pt cultura ta generala, am plecat pe vremea lui Iliescu, si am tot sperat ca intr-o zi o sa ma pot intoarce in Ro. din pacate nu am pentru ce.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Inteleg ca epoca Iliescu te-a facut sa pleci, dar de ce nu te-ai intors in epoca simpatizatului Basescu?

Sa inteleg ca nu s-a schimbat nimic fata de Iliescu?

Mergi la inceput