Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 53

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Si cum oare ca se treyesc vorbind fix aia care nici macar nu sunt in tara_Nu ma refer la Mirela sau Florin,ci la toti userii astia cu 5 postari care vin si jignesc oamenii..dar ei au taiat-o din tara si arunca vorbe ,jignind ici si colo.....mai pricepeti ca vreamea marinarului cu botoase europarlamentare a trecut...a dat-o in bara si acum incearca sa traga dupa el cat mai multi.Atata tot.Daca era a sa bine in Romania de ce ati pelcat mai?De bine ce era sub basescu?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


a, si apropo sunt membra DC mai veche ca si tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Inteleg ca epoca Iliescu te-a facut sa pleci, dar de ce nu te-ai intors in epoca simpatizatului Basescu?

Sa inteleg ca nu s-a schimbat nimic fata de Iliescu?

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Dom' profesor, de unde ai dedus ca a plecat din cauza lui Iliescu (a epocii lui)?
(nu ca n-ar fi avut motive)

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Din fraza urmatoare "am plecat pe vremea lui Iliescu, si am tot sperat ca intr-o zi o sa ma pot intoarce in Ro. din pacate nu am pentru ce."
Daca a plecat cu speranta ca se va intoarce inseamna ca nu a plecat de bine ce-i era.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui almo

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Si cum oare ca se treyesc vorbind fix aia care nici macar nu sunt in tara_Nu ma refer la Mirela sau Florin,ci la toti userii astia cu 5 postari care vin si jignesc oamenii..dar ei au taiat-o din tara si arunca vorbe ,jignind ici si colo.....mai pricepeti ca vreamea marinarului cu botoase europarlamentare a trecut...a dat-o in bara si acum incearca sa traga dupa el cat mai multi.Atata tot.Daca era a sa bine in Romania de ce ati pelcat mai?De bine ce era sub basescu?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


pt cultura ta generala, am plecat pe vremea lui Iliescu, si am tot sperat ca intr-o zi o sa ma pot intoarce in Ro. din pacate nu am pentru ce.


Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Inteleg ca epoca Iliescu te-a facut dsa pleci, dar de ce nu te-ai intors in epoca simpatizatului Basescu?


Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Nu planuiesc sa ma intorc nici in urmatorii 5-10 ani chiar daca ar veni altii care ar fi pe placul meu, pt ca o societate apropiata de cea in care traiesc nu se construieste in 8 ani, cel putin nu in RO. Ma gandeam la pensie dar se pare ca sunt vise, iluzii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Deceneus, sa nu care cumva sa faci vreodata subiecte pentru examenele copiilor...


Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Da` cu ce te-a suparat Deceneus,Rufus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Cica vor sa faca din nou indemnizatia crestere copil 85%.....

Sigur in septembrie,cica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Deceneus, sa nu care cumva sa faci vreodata subiecte pentru examenele copiilor...


Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Nu exista nici o sansa, si nici o intentie din partea mea.
Imi cunosc limitele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Din fraza urmatoare "am plecat pe vremea lui Iliescu, si am tot sperat ca intr-o zi o sa ma pot intoarce in Ro. din pacate nu am pentru ce."
Daca a plecat cu speranta ca se va intoarce inseamna ca nu a plecat de bine ce-i era.

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


ai citit poezia Eu sunt roman de C. Negruzzi scrisa in 1855 pe care am postat-o mai devreme? Iti vine sa crezi ca Romania e la acelasi stadiu "drumuri stricate, asculta manele" ca si acum 160 de ani! oare ce as fi putut eu sa sper in 8!
Basescu reusea mai mult, dar voi nu apreciati ca v-a tinunt pe linia de plutire in perioada de criza si nu ati ajuns ca si Grecia, Spania dar se pare ca acolo va indreptati. plus ca voi nu apreciati ca Basescu a instaurat un stat de drept, , ca s-a luaptat cu toti mafiotii, pe care se pare ca a reusit sa le vina de hac, sa instaureze in ro libertatea cuvantului, nu ca pe vremea lui Nastase cand atatia ziaristi au fost batuti si amenintati. ati avut presa si TV libera, ceea ce nu o sa mai aveti.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

P'asta cred ca ati vazut-o, nu?

" Consiliul National de Atestare a Titlurilor, Diplomelor si Certificatelor Universitare ar fi trebuit sa ia in dezbatere miine dimineata cazul plagiatului facut de Ponta. Ei bine, azi, in Monitorul Oficial, a aparut decizia de schimbare a componentei acestui Consiliu! ".

Ca si pe asta:

" Conform biroului de presa al MApN, Victor Ponta are gradul de capitan in rezerva, specialitatea justitie militara. Premierul a absolvit Colegiul National de Aparare in 2002, informatie pe care a scos-o de curand din CV-ul oficial."

Mergi la inceput