Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Cum draq din 9 judecatori, 3 numiti de PSD, unul de PNL si unul al maghiarilor, care i-am vazut mai tot timpul in barca usl-ului in ultimele zile, sunt aserviti lu' Basescu????



Grea matematica asta!

Daca din 9 judecatori, 4 sunt numiti de USL (3 PSD si 1 PNL), cati mai raman?

Nu cumva 5?

5/9 > 50%

Ti-as desena, dar nu am cum!




repet ce-am spus si mai devreme, nu gustam antena 3 aici.
Hai, fa te rog din nou un exercitiu de lectura:
3 numiti de PSD, unul de PNL si unul al maghiarilor, (nmaghiari pe care i-am vazut mai tot timpul in barca usl-ului in ultimele zi) = 4USD + 1 UDMR > 50%!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Cum draq din 9 judecatori, 3 numiti de PSD, unul de PNL si unul al maghiarilor, care i-am vazut mai tot timpul in barca usl-ului in ultimele zile, sunt aserviti lu' Basescu????



Grea matematica asta!

Daca din 9 judecatori, 4 sunt numiti de USL (3 PSD si 1 PNL), cati mai raman?

Nu cumva 5?

5/9 > 50%

Ti-as desena, dar nu am cum!




repet ce-am spus si mai devreme, nu gustam antena 3 aici.
Hai, fa te rog din nou un exercitiu de lectura:
3 numiti de PSD, unul de PNL si unul al maghiarilor, (nmaghiari pe care i-am vazut mai tot timpul in barca usl-ului in ultimele zi) = 4USD + 1 UDMR > 50%!


Ia si te mai informeaza, ca bati campii.

pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Mey, nu stiu cu ce drept. Dar faptul ca ea a fost acceptata de Consiliul European, inseamna ca lista era legitima.

pa.


Nu, inseamna doar ca cei de la Consiliul european au mai mult bun-simt decat toti parlamentarii nostri la un loc!! Pleaca de la premisa ca un om ajuns intr-o asemenea functie (adika ministru) nu se complace sa-si pateze numele si reputatia trimitand acte neoficiale. Ca doar nu si-or angaja ei experiti sa studieze constitutia si legile Romaniei sa afle cine are dreptul sa ne reprezinte si cine sa semneze!!
Asta tine de bucataria interna a tarii noastre, ei nu fac arbitraj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Mey, nu stiu cu ce drept. Dar faptul ca ea a fost acceptata de Consiliul European, inseamna ca lista era legitima.

pa.


Nu, inseamna doar ca cei de la Consiliul european au mai mult bun-simt decat toti parlamentarii nostri la un loc!! Pleaca de la premisa ca un om ajuns intr-o asemenea functie (adika ministru) nu se complace sa-si pateze numele si reputatia trimitand acte neoficiale. Ca doar nu si-or angaja ei experiti sa studieze constitutia si legile Romaniei sa afle cine are dreptul sa ne reprezinte si cine sa semneze!!
Asta tine de bucataria interna a tarii noastre, ei nu fac arbitraj!


Lasa-ma cu asta cu bun simt, nu stiu ce....

Lista a fost legitima si gata!

Daca nu era legitima, le comunica asta, cu bun simt, autorilor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Ia si te mai informeaza, ca bati campii.

pa


Nu servesc Antena 3 ca sursa de informare, multumesc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Cum draq din 9 judecatori, 3 numiti de PSD, unul de PNL si unul al maghiarilor, care i-am vazut mai tot timpul in barca usl-ului in ultimele zile, sunt aserviti lu' Basescu????



Grea matematica asta!

Daca din 9 judecatori, 4 sunt numiti de USL (3 PSD si 1 PNL), cati mai raman?

Nu cumva 5?

5/9 > 50%

Ti-as desena, dar nu am cum!



Mie imi da asa:
4 psd+pnl
1 UDMR
4 PDL.

Deci e cam egalitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Cum draq din 9 judecatori, 3 numiti de PSD, unul de PNL si unul al maghiarilor, care i-am vazut mai tot timpul in barca usl-ului in ultimele zile, sunt aserviti lu' Basescu????



Grea matematica asta!

Daca din 9 judecatori, 4 sunt numiti de USL (3 PSD si 1 PNL), cati mai raman?

Nu cumva 5?

5/9 > 50%

Ti-as desena, dar nu am cum!



Mie imi da asa:
4 psd+pnl
1 UDMR
4 PDL.

Deci e cam egalitate.


"Cam egalitate"? Ce matematica e asta?

Numarati ca Roberta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

In primul rand ca este prima oara cand cineva nu respecta o hotarare a CC. Indiferent ca le-au fost favorabile sau nu, pana acum toate au fost respectate.

Despre judecatori, eu m-am uitat pe site-ul CC si am gasit judecatori pusi acolo de Senat pe vremea guvernului PNL-UDMR Tariceanu, altul senator PSD (Ion Predescu). O alta judecatoare Iulia Motoc cu doua doctorate, unul in Franta si cu un cv academuc impresionant. O alta judecatoare a fost numita de Camera Deputatilor in 2004, ori eu stiu ca pana in decembrie 2004 PSD-ul era majoritar. Aici gasiti info: http://www.ccr.ro/default.aspx?page=composition/present-judges

Sa-i fi influentat Basescu pe toti ? Ca nu i-a numit el pe majoritatea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Cum draq din 9 judecatori, 3 numiti de PSD, unul de PNL si unul al maghiarilor, care i-am vazut mai tot timpul in barca usl-ului in ultimele zile, sunt aserviti lu' Basescu????



Grea matematica asta!

Daca din 9 judecatori, 4 sunt numiti de USL (3 PSD si 1 PNL), cati mai raman?

Nu cumva 5?

5/9 > 50%

Ti-as desena, dar nu am cum!




USLul a trimis foecare lege a lui Boc laCurtea COnstitutionala. Atunci CUrtea era buna. Acuma nu mai e ...

Intr-o tara democratica orice conducator trebuie sa respecte legile tarii inainte de ambitiile lui politice. nu e cazul lui Ponta insa.
Ponta vrea sa demonstreze ca el e mai presus de orice lege, de consitutie. la fel ca AN.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

" Presedintia a trimis MAE, inca de marti, o lista cu componenta delegatiei Romaniei pentru reuniunea Consiliului European din 28-29 iunie, iar in aceasta, ca sef al delegatiei, era mentionat presedintele Traian Basescu, a declarat, purtatorul de cuvant Bogdan Oprea.

"Administratia Prezidentiala a primit marti, 19 iunie, formularul de delegatie pentru participarea la summitul Consiliului European. In cursul aceleiasi zile, Administratia Prezidentiala a completat delegatia, iar acest formular completat a fost trimis inapoi la MAE, asa cum era procedura, prin sistemul oficial de corespondenta", a precizat purtatorul de cuvant al sefului statului, Bogdan Oprea.

El a mai aratat ca in formularul de delegatie completat de Administratia Prezidentiala si trimis MAE era mentionat presedintele Traian Basescu ca sef al delegatiei, acesta fiind insotit, "asa cum prevede practica", de ministrul Afacerilor Externe Andrei Marga si de ministrul Afacerilor Europene, Leonard Orban.

Ministerul de Externe a transmis, miercuri, la Comisia Europeana componenta delegatiei Romaniei pentru reuniunea Consiliului European de la finele lunii iunie, care ii include pe primul-ministru Victor Ponta ca sef al delegatiei, ministrul Afacerilor Externe si ministrul Afacerilor Europene, nu si pe presedintele Traian Basescu."

Mergi la inceput