Buna fetelor! Am mare nevoie de un sfat!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

Eu nu acuz, am citit, mi-am dat cu parerea....problem?! daca nu sunt de acord cu tine si abordarea ta, nu sunt impotriva ta. Ma bucur ca nu te mira interventia mea, inseamna ca a avut efect si a ajuns acolo unde trebuie


Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy


fie cum zici tu daca asta te face sa te simti mai bine.
nu poti cere unora mai mult decat pot.


Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze





Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinaivan

Cred ca mie imi apar mult mai tarziu mesajele, caci sunt noua pe aici.
Sper, totusi sa gasesti ce ti-am scris. Pe mine gandirea asta m-a ajutat foarte mult.
Succes!

primele 10 mesaje iti sunt moderate, parca.

apoi scrii in timp real!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Happiness_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinaivan

Cred ca mie imi apar mult mai tarziu mesajele, caci sunt noua pe aici.
Sper, totusi sa gasesti ce ti-am scris. Pe mine gandirea asta m-a ajutat foarte mult.
Succes!


Buna Cristina!Am citit mesajul tau si iti multumesc mult.Ma las dominata pe moment de emotii, pentru ca a insemnat mult prea mult pentru mine.Dar ma bucur ca am avut forta necesara sa pun punct la momentul respectiv,indiferent cat de tare m-a durut.Chiar daca inca am sentimente pentru el, cand am zis ca sunt pe drumul cel bun, nu am mintit. Ma simt mult mai puternica decat inainte, pentru ca m-am gandit la binele meu propriu si la viitorul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Happiness_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui ann1907

Eu cred ca el ti-a scris pentru ca chiar ii este dor de tine, probabil ca se si plictiseste si ca ii este greu (stiu cat de greu este sa fii singur in strainatate, chiar ca barbat).. dar ideea este, ca si daca va impacati, lucrurile tot la fel ca inainte vor fi! Pentru ca au fost asa prea mult timp ca tu sa mai crezi intr-o schimbare! Asa ca fii tu puternica, daca el nu e, si nu-i raspunde.. e spre binele tau!


Dar eu sunt convinsa ca lucrurile nu s-ar schimba prea mult.cand am spus ''daca ne-am impaca,totul ar fi ca inainte'', n-am spus ca asta as face.Doar ca m-a bulversat pe moment,credeam ca si el merge pe drumul lui in continuare, asa cum incerc si eu sa fac.Crede-ma ca doare si e al naibii de greu.Daca intr-adevar voia sa lupte pentru mine, pentru noi ca si relatie, ar fi facut ceva mai demult, nu acum, dupa o luna jumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaivan spune:

Super, Happiness
E bine sa te cresti pe tine puternica.
Daca ai grija de tine nu inseamna egoism.

Cum te simti daca esti puternica si ai destul? Nu cumva ii poti ajuta pe altii si asta inseamna sa fii altruist?

Iti doresc mult mult succes si mai asteptam vesti de la tine.

P.S. Empatizez cu tine caci si eu depindeam de valorizarea unui barbat. E vorba de sotul meu. Ne-am rezolvat problemele in cuplu pentru ca intai mi-am rezolvat eu problemele mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Happiness_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinaivan

Super, Happiness
E bine sa te cresti pe tine puternica.
Daca ai grija de tine nu inseamna egoism.

Cum te simti daca esti puternica si ai destul? Nu cumva ii poti ajuta pe altii si asta inseamna sa fii altruist?

Iti doresc mult mult succes si mai asteptam vesti de la tine.

P.S. Empatizez cu tine caci si eu depindeam de valorizarea unui barbat. E vorba de sotul meu. Ne-am rezolvat problemele in cuplu pentru ca intai mi-am rezolvat eu problemele mele.


Ti-am lasat un mesaj privat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui _Happiness_

Citat:
citat din mesajul lui cristinaivan

Super, Happiness
E bine sa te cresti pe tine puternica.
Daca ai grija de tine nu inseamna egoism.

Cum te simti daca esti puternica si ai destul? Nu cumva ii poti ajuta pe altii si asta inseamna sa fii altruist?

Iti doresc mult mult succes si mai asteptam vesti de la tine.

P.S. Empatizez cu tine caci si eu depindeam de valorizarea unui barbat. E vorba de sotul meu. Ne-am rezolvat problemele in cuplu pentru ca intai mi-am rezolvat eu problemele mele.


Ti-am lasat un mesaj privat:)


Ma bag si eu cu o remarca: Cristina depindea de valorizarea ei de catre un barbat, tu depinzi (inca) de devalorizarea unuia. Nu-i chiar acelasi lucru.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput