Buna fetelor! Am mare nevoie de un sfat!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

Eu nu acuz, am citit, mi-am dat cu parerea....problem?! daca nu sunt de acord cu tine si abordarea ta, nu sunt impotriva ta. Ma bucur ca nu te mira interventia mea, inseamna ca a avut efect si a ajuns acolo unde trebuie


Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy


fie cum zici tu daca asta te face sa te simti mai bine.
nu poti cere unora mai mult decat pot.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Happiness_ spune:

Hei...nu va mai certati. Fiecare si-a exprimat parerea asa cum a crezut de cuviinta. Eu nu pot decat sa va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Happiness_ spune:

Buna!

Ce mai faceti? Totul e bine pe la voi?Voiam sa va dau vesti despre mine :)

Sunt bine, in continuare singura, dar linistita.Nu mai stiu absolut nimic de el de atunci si nici nu vreau sa aflu.Incerc sa evit cat pot chestia asta. Inca nu mi-am revenit complet, dar sunt pe drumul cel bun. Mi-am gasit diverse activitati. Am ramas in tara si cred ca e definitiv.Mi-e mult mai bine aici. Nu stiu daca m-as intoarce acolo ce sentiment as avea...si mai ales daca l-as vedea.

Important e ca am supravietuit si ca n-am sa mor din asta
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui _Happiness_


Important e ca am supravietuit si ca n-am sa mor din asta
Va pup!




Caught between the devil and the deep blue sea...


[URL=http://www.smileygarden.de]www.smileygarden.de/smilie/Schleifchen-Girls/smilie_girl_235.gif" border="0">[/URL]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Happiness_ spune:

Fetelor, de ce a trebuit sa ma caute din nou? s-a intamplat azi.mi-a lasat un mesaj spunandu-mi ca ii e dor de mine,ca se gandeste la mine si ca nu vrea sa zic nimic sau sa reactionez in vreun fel, ci doar a simtit nevoia sa faca asta.De ce trebuia sa se intample asta acum? Stiu ca ii e dor de mine, dar stiu si ca poate e normal sa simta asta,asa cum am simtit si eu. Am fost atata timp impreuna.Dar daca ne-am impaca, probabil totul ar fi ca inainte. Nu cred ca el s-a schimbat intr-un timp atat de scurt.De ce doar cand simti ca pierzi persoana draga iti dai seama ce-ai facut? :( Nu stiu daca o sa-i raspund sau daca o s-o fac, ce sa-i scriu.Cred ca ne-am face mai mult rau unul altuia,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui _Happiness_

Fetelor, de ce a trebuit sa ma caute din nou? s-a intamplat azi.mi-a lasat un mesaj spunandu-mi ca ii e dor de mine,ca se gandeste la mine si ca nu vrea sa zic nimic sau sa reactionez in vreun fel, ci doar a simtit nevoia sa faca asta.De ce trebuia sa se intample asta acum? Stiu ca ii e dor de mine, dar stiu si ca poate e normal sa simta asta,asa cum am simtit si eu. Am fost atata timp impreuna.Dar daca ne-am impaca, probabil totul ar fi ca inainte. Nu cred ca el s-a schimbat intr-un timp atat de scurt.De ce doar cand simti ca pierzi persoana draga iti dai seama ce-ai facut? :( Nu stiu daca o sa-i raspund sau daca o s-o fac, ce sa-i scriu.Cred ca ne-am face mai mult rau unul altuia,nu?


Absolut nu s-a schimbat. Se plictisea si s-a gandit sa te zapaceasca, probabil acum mustaceste bucuros ca te-a zapacit din-nou cu un simplu mesaj.
Lasa sa treaca ceva timp. Acum nu esti obiectiva.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaivan spune:

Ai citit mesajul meu?
Poate te ajuta acum. E pe pagina anterioara.
Pune-mi intrebari suplimentare, poate pot sa te sprijin cu ceva.

Buna ziua, fetelor!
Buna, Happiness!
Ufff. Am citit ce ai scris aici despre problema ta. M-a emotionat povestea ta.
Admirabil cat de mult te-au sustinut fetele.

Nu vreau sa intervin foarte mult in discutia voastra, doar 2 chestiuni vreau sa ti le impartasesc. Sunt strict din experienta proprie si la mine au functionat.

1. In cele mai grele momente intoarce-te la tine si ai grija de tine sa cresti. Fara sa fii tu o persoana buna nu ai cum sa te ajuti pe tine si nici sa dai o mana de ajutor celorlalti. Asa ca gandeste-te cat esti de constienta in planul tau fizic, emotional si spiritual.

2. Nu trebuie sa treci printr-un divort sau printr-o nenorocire ca sa te simti mizerabil. Dovada clara este cei care o duc bine, dar tot sunt nefericiti. Asa ca mintea ta este izvorul tuturor parerilor despre viata ta si despre ce trebuie sa faci cu ea. Educa-ti gandurile si subconstientul si, atat timp cat nu te vei mai lasa dominata de emotii, vei afla si cale.

In rest, fara dragoste nu exista nimic. Priveste in sufletul tau si lasa-te ghidata de el. Daca e sa fii cu el sau cu altcineva, cel mai important e cata dragoste poti sa daruiesti tu relatiei respective si relatia ta (cuplul din care faci parte) impreuna adica... sa ajutati si sa iubiti mai departe.

Te pup si iti transmit virtual toate gandurile mele de bine.
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Face misto de tine.....ziceai ca esti pe drumul cel bun...nu esti,daca te-a tulburat asa.....esti mai vulnerabila ca oricand...ai grija.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ann1907 spune:

Eu cred ca el ti-a scris pentru ca chiar ii este dor de tine, probabil ca se si plictiseste si ca ii este greu (stiu cat de greu este sa fii singur in strainatate, chiar ca barbat).. dar ideea este, ca si daca va impacati, lucrurile tot la fel ca inainte vor fi! Pentru ca au fost asa prea mult timp ca tu sa mai crezi intr-o schimbare! Asa ca fii tu puternica, daca el nu e, si nu-i raspunde.. e spre binele tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaivan spune:

Cred ca mie imi apar mult mai tarziu mesajele, caci sunt noua pe aici.
Sper, totusi sa gasesti ce ti-am scris. Pe mine gandirea asta m-a ajutat foarte mult.
Succes!

Mergi la inceput