La multi ani! Fluturasi de mar-apr 2011 (146)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Millie de ce sa renunti la titi?
Sigur nu e de la lm. Daca banuiesti ceva, vezi daca ai schimbat ceva in dieta ta.


Si cu vaccinul asteapta sa te asiguri ca e perfect sanatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

ama, pai cand iti repari masina ca eu inca nu mi-am facut curaj sa conduc
Lucas doarme asa: seara de la 21-21.30 pana dimi la 7-7.30 apoi de la 10-13 si dupa masa de pe la 17-18.30

noi plecam la buni!!! va citim de pe tel!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Neatza tuturor,

Am tuns piticul!
Am cedat pana la urma, erau toti in cor pe capul meu "tunde-l tunde-l tundel" care mai de care cu argumente. Argumentul la care am cedat a fost ca, intr-adevar, incepuse sa arate cam ciudatel. Ii crescusera niste suvite doar pe dupa urechi si la spate, arata ca un calugar franciscan.

Asa ca l-am tuns scurt, nr 2 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

ieeeei Ina :)))

recunoaste, de fapt se ferchezuieste pentru intalnirea cu Nati

Nu stiu ce sa fac si eu cu Nati. ea e ciufulita all the time. nu as tunde-o inca, as astepta sa mai creasca putin sa ii dau o forma


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

eu as zice sa nu o tunzi pentru ca are parul frumos si bogat. doar sa ii dai o forma cand va avea parul mai mare.
al meu ma mosteneste se pare in ceea ce priveste pleata....pacat, ca astia din familia lui ta-su au parul bogat si des. S-a dat cu cheliosii din familia noastra, se pare. Alex are parul f moale, subtire si rar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

ama multumim de cafea
cum sa ne suparam, nicidecum. doar de aia scriem aici, mai vedem pareri, poate parerea altuia este mai buna.... eu chiar nu ma supar si ti-am mai zis, imi plac sfaturile tale si imi place si ce gatesti
da, ai dreptate mare mai ales cu Nadia Comaneci cum poti sa zici asa ceva, ca margarina este buna si mai are si omega 3 adevarul este ca muuuulti cad in astfel de capcane de aia si fac reclamele asa apetisante

oricum, in cea mai mare parte ai dreptate....noi formam copilul, el nestiind de gusturi. si da, este si varsta lor mica, acum trebuie avut grija ce si cum mananca.
si mie imi zicea soacra-mea sa-i dau nu stiu ce de Pasti, ma innebunea ca pofteste si sa-i dau normal ca nu i-am dat, dar acum ca i-am dat un covrig sau un pufulet...nu cred ca-i bai, sau un biscuit.

dar trebuie avut grija sa nu zicem ca gata, are copilul 1 an putem sa-i bagam pe gat orice. cum zicea si miki, acum ca au implinit 1 an nu inseamna ca s-a deschis vreo poarta si gata, putem sa le dam de toate, pana si sarmale cum am mai auzit
un pentru Natalia dulce.

Anastasia doarme de pe la 21 pana la 6 apoi papa titi si mai dormim pana la 8. vad ca asta este noul program, ca pana aucm ne trezeam la 6 si nu mai adormeam si ziua un somn de 2-3 ore.

mary ai pm stiu ca nu te refereai la mine

lparpala deja ai 12 saptamani, chiar ca trece timpul repede. se vede burtica? ca ultima data cand aveai 6 saptamani se vedea tareeee

millie de ce sa renunti la titi? sigur nu este de la titi, altceva trebuie sa fie

ina bine ai facut ca l-ai tuns si eu vreau s-o tundem periuta, stiu ca pentru o fetita nu-i tocmai potrivit dar inca este mica si merge o tudnem sa i se uniformizeze parul ca si noi la fel avem ...ba mai lung, ba mai scurt, ba carlionti, ba codita de ratusca

merg sa aerisesc si sa papam apoi o asteptam pe buni la o cafeluta.

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Aaa, nu vreau sa renunt de tot la titi ci doar la cel de noapte,sa fac cumava sa-i dau doar inainte culcare si atat sa se obisnuiasca sa doarma fara treziri,ea a ramas tot pe programul de bb cu suptul noaptea,poate si de aici problema cu burtica.Vad ca ziua cand nu suge asa des si papa mancare nu are probleme..Adevarul e ca si eu tot mai mult resimt trezirile dese si sunt tot mai obosita..Oricum azi suntem amandoua pe ceaiuri si regim

Ina si eu am tuns-o pe Andra imediat dupa mot,ea avea trei fire lungi ,unul scurt si acum e uniform ,bine nici nu a avut cine stie ce pleata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Neatza!!!

Ama, Daria se culca la 20-20.30, se trezeste la 2 sau la 5 sa pape. Apoi la 6.30-7. Are 2 somnicuri peste zi de cate 1h-max 2h: 10-11.30 si 14-16.

Natalia mai doarme cu voi? Ca spuneai ceva de patut zilele trecute.
Daria doarme cu noi de la 6 luni. Iar tu esti una din "vinovatele" care m-au convins. Imi aduc aminte si acum post-ul tau in care spuneai ca somnul cu Natalia a urmat ca un lucru natural. Ma regaseam perfect in vorbele tale si atunci am ales sa ignor sfaturile parintilor si a prietenilor si Daria a aterizat in patul nostru
Uneori mai doarme si in patut, dar se trezeste peste noapte sa mananca si o iau cu noi in pat.

Obiceiul cu masa peste noapte a ramas de cand era bebelus si era pe tzitzi (pana la 9 luni, cand nu a mai vrut ea, cred ca din cauza biberoanelor cu lp lasate acasa cand am fost plecati la nunti/botezuri; si au fost cateva )
Dar m-am obisnuit si nu ma deranjeaza. Daca ii este foame, ii dau sa pape. Mananca 200ml lp.

Deci, Millie sa nu treci pe lp crezand ca renunta la mesele de noapte. La noi nu a functionat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata de la Londra unde ploua cu galeata !!!

Off m-am saturat ca de 2 saptamani numai asa o tine, azi m-am uitat pe prognoza meteo si nu o sa se opreasca deloc, pana azi se mai si oprea, mai iesea soarele 5 min mai gri, innourat, dar puteam iesi afara ? dar azi unde sa ma duc si ce sa fac ? noi 2 si o umbrela nu merge ca bate si vantu rau de tot

Ieri a fost frumos chit ca a fost cam gri toata dimineata pana pe la pranz dar apoi s-a mai icalzit , a fost si putin soare si cand am fost la vaccin a fost chiar foarte bine si frumos Piscoata s-a comporat neasteptat de bine la vaccin, a intepat-o de 3 ori 3 injectii diferite, una i-a facut in piciorusul drept si 2 in stangul a plans saracuta mai mult de frica ma gandesc , numai cand scotea acul, dar era in brate la mine ca asa ma pune de fiecare data sa o tin cand ii face vreun vaccin si sa ii tin manutele sa nu ii dea peste mana si am inceput sa ii cant la ureche cantecelul ei favorit in engleza care mereu o linisteste cand are o problema/frustrare/suparare maxim juma de minut a plans si deja chicotea si radea cu asistenta cand ii trageam eu ciorapeii inapoi sa o pupe mama pe ea de fetita cuminte ce e cand am iesit din cabinet i-am dat un biscuite ca a fost cuminte ...haha A dormit super bine azi noapte de la 9 aseara pana dimi la 8 si un sfert, ma gandeam ca o sa se trezeasca peste noapte ca asa mai facea la vaccinurile de la 2-4 luni, dar acum nimic

A venit peste mine sa butoneze la laptop, s-a plictisit de carticele trebuie sa o pacalesc cu altceva

Revin, imi beau si cafeluta si cand scap 5 min de maimutel mai scriu la fiecare






_

Busy biscuit
Gaza la soare
De ziua mea
Jucarii pentru copii
Maimutel printre maimutici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Da, Irina, Natalia doarme cu noi :)
O culc in patut la somnul de peste zi si cand o culc pentru noapte (pana ne culcam si noi) ptr ca imi e frica sa o las in patul nostru sa nu pice.

Si ea se mai trezeste peste noapte sa pape, dar eu alea nici nu le calculez ca treziri ptr ca se mufeaza in somn si eu nu ma prea trezesc :D

Mergi la inceput