sarcina oprita in evolutie 13w2d

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natalitzu055 spune:

Buna fetelor!
Am revenit cu vesti ...nu prea bune.Din pacate sarcina mea s-a oprit in evolutie la 9 saptamani,se pare ca in cazul meu rubeola si-a facut de cap.Azi dimineata cand m-am trezit am eliminat sacul gestationar,asta dupa ce toata noaptea am avut dureri insuportabile si la controlul de astazi de la medic,mi-a confirmat acest lucru.Din pacate din cauza rubeolei nu au avut voie sa ma interneze ,insa am primit indicatii sa stau cuminte in pat ,sa iau calmante pt eventualele dureri si sa las natura sa isi urmeze cursul pt ca uterul se curata singur.Voi reveni la control peste 2 saptamani si intre timp daca apar stari febrile sau frisoane fug de urgenta la medic...dar nu stiu ce pot sa imi mai faca in cazul in care am rubeola si nu au voie sa ma interneze...in fine.
Ma doare sufletul pt bebelusul meu era un copil dorit si de mine si de sotul meu ,dar nu ne lasam , vom trece peste si peste un timp vom incerca din nou.
Acum imi place sa cred ca ingerasul meu mic ma vegheaza de undeva de sus,si sper ca nu e suparat pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

natali ma doare sufletul , stiu cum te simti , of Doamne de ce ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missy40 spune:

Natali, imi pare tare rau pentru tine...Si eu am pierdut o sarcina la 8 sapt. din motive necunoscute si tot un copilas dorit era...Aveam pe atunci 31 de ani.
Esti foarte tanara si sanatoasa si ai sa vezi ca o sa-ti tii bebelusul in brate cat de curand.
Nu dispera...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_ana spune:

Natalia, imi pare tare rau... stiu ce simti..Ma bucur ca poti si vrei sa mai speri.
Eu nu mai pot sa sper, nu imi mai dau voie sa sper. Bebele meu m-a lasat la 6 saptamani, nici nu am apucat sa il vad la ecograf.



Inima nu imi mai bate de cand tu ai plecat... 1 sarcina pierduta.... 28.04.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natalitzu055 spune:

Multumesc mult pentru incurajari si pentru gandurile bune,cand impartasesc cu voi,simt ca ma eliberez de durerea din suflet si primesc putere sa merg mai departe.
Doctorul a spus ca peste 3 ,4 luni pot sa incerc din nou sa raman insarcinata,insa de data aceasta o sa ma pregatesc dinainte cu analize ,vitamine si tot ce mai este nevoie...sper din tot sufletul si ma rog ca urmatorul meu puiut sa fie sanatos ,si sa ne bucuram de el multi ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natalitzu055 spune:

Roxy_Ana ,imi pare nespus de rau si pentru pierderea ta ,si vreau sa iti spun ca niciodata nu ar trebui sa renuntam la visele noastre.Doare stiu...si pe mine ma doare dar suntem niste luptatoare ,toate ,si daca visul meu si al tau si al celorlalte mamici care nu au apucat sa isi tina puiutii in brate ,este ca intr-o buna zi sa isi stanga copilasul mult iubit in brate ,eu zic sa nu ne dam batute si sa luptam in continuare cu toata puterea noastra pentru visele noastre.Eu am incredere ca orice rana se inchide si se vindeca frumos pana la urma ,si ca indiferent de cat de greu ne este acum ,vom reusi.Mult curaj,nu te da batuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Hello fetele!!

Tot ce pot sa va spun e sa mergeti mai departe, sa nu renuntati.si eu am pierdut o sarcina in ianuarie, oprita in evolutie la 8sapt.desi era al doilea copil, era la fel de dorit ca si primul.Medicul mi-a dat unda verde dupa prima menstruatie, cand am fost la el la control si atunci am ramas gravida.acum tot stau cu morcov, dar medicul ne-a zis ca nu se poate sa avem acelasi ghinion si ca el crede ca o sa fie bine.

Va pup si astept vesti bune!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

laurika imi pare rau pentru pierderea avuta dar totodata te felicit pentru sarcina, nu te mai gandi si stresa e mai rau pentru bebe , fi optimista si va fi bine. Sa-ti traiasca copilasul si sarcina usoara !

fetelor sa aveti un weekwnd minunat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Off, imi pare rau sa citesc vesti asa triste....
Natalitzu, ma bucur ca esti optimista, o sa vezi ca peste trei luni o sa ramai din nou insarcinata si o sa fie bine de data asta. Sa faci toate analizele pe care ti le recomanda si o sa fie ok.
Roxy, capul sus, sa nu abandonezi lupta, asta e prima conditie ca sa reusesti, pe urma o sa vina si minunea.


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmensilvia spune:

Buna ,
imi pare nespus de rau pt Natalitzu,dar ma bucur ca este puternica si luptatoare. Asa trebuie sa fim toate fetrele care am trecut prin aceeasi durere.
Si sa plangi pentru copilul pierdut nu este nimic rau, doar sa nu ne lasam prada depresiei si sa ne bucuram de sotii pe care-i avem si ne sustin,pentru ca si ei sufera la fel de mult. Spre exemplu pana mai ieri credeam ca doar eu am cosmaruri de cand am pierdut fetita, dar ieri cand mi-a zis sotul meu ca a avut un cosmar cu 2 gemeni din care unul se nascuse dar nu prea dezvoltat si atunci s-a trezit brusc,eu am inteles ca traim amandoi aceeasi drama si aceeleasi frustrari pentru ca am pierdut minunea noastra.
Fetele care nu aveti adresa de mail a Dnei dr Uscatescu, v-o pot trimite eu, pt ca eu i-am scris despre mutatiile mele si despre pierderea grea si mi-a si raspuns sa sun la spital si sa merg la consult la Dsa.
Oricum mi-a spus clar ca ca nu trebuia sa ma iau dupa dr si sa intrerup clexane cu nici un chip in s13.
Acum e tarziu pt micuta mea, si la fel sper ca de acolo in rai unde e cu Domnul nostru Isus sa ma ierte ca nu am avut grija de ea.
Sper ca in scurt timp sa scapam de "sechele" si sa ne "concentram" pe o sarcina noua.
Va pup si tinem legatura!
olimp draga mea tu cum mai esti? Ti-am trimis PM .

Mergi la inceput