sarcina oprita in evolutie 13w2d

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna seara fetelor ,

Carmen sunt bine , nerabdatoare caci peste 2 saptamani trebuie sa merg la controlul de 6 sapt de la operatie , inca nu am sunat pentru programare , va trebui sa o fac ...saptamna viitoare. In rest astept sa treaca cele 2 luni care ma despart pana la monentul cand voi avea liber .....la distractie !

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

roxy imi pare rau sa aud ca tot mai multe fete trec prin aceasi drama , e greu sa intelegi de ce ? si eu mi-am pus intrebarea asta cred ca de o mie de ori si nu am gasit raspunsul care sa ma ajute . Sper ca intr-o buna zi sa ne tinem bebelasii la piept . Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

Fetelor, capul sus si cu speranta sa mergem inainte. Am 2 sarcini pierdute si se pare ca tot trombofilia ar fi de vina. Inca nu mi-am facut analizele de mutatii...
Ideea e ca ma gandesc ca daca sarcinile le-am pierdut din cauza trombofiliei...care este motivul pt care raman greu insarcinata? Tot trombofilia sa fie de vina? Ideea e ca nici nu am gasit un medic care sa ma multumeasca si care sa acorde suficienta atentie. Stiti vreun medic care sa fie "specializat" in sarcini cu trombofilie/mutatii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna ruxulic imi pare rau ca ai trecut si tu prin momente dureroase , din cate stiu D-am Militaru si Dr Avram se ocupa de analizele si indicatiile fetelor care au probleme cu trombofilia.

Cred ca mai bune info gasesti pe topcul de tombofilie , ele cu siguranta te pot ajuta cu mai multe informatii.

Iti doresc sa it-i se indeplineasca dorinta cat mai curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

Citat:
citat din mesajul lui olimp

buna ruxulic imi pare rau ca ai trecut si tu prin momente dureroase , din cate stiu D-am Militaru si Dr Avram se ocupa de analizele si indicatiile fetelor care au probleme cu trombofilia.

Cred ca mai bune info gasesti pe topcul de tombofilie , ele cu siguranta te pot ajuta cu mai multe informatii.

Iti doresc sa it-i se indeplineasca dorinta cat mai curand


multumesc frumos pt indrumari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osuparata spune:

Ieri a fost "Ziua Ingerilor"!Trimit si eu un balon virtual pentru ingerul meu! A fost sarcina oprita din evolutie , descoperita la 12 saptamani. Chiar daca s-a intamplat acum cativa ani, durerea tot a ramas, nu uit niciodata asta, mai ales ca era prima sarcina! Putere sa trecem mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

darga nostra osuparata , imi place nick name-ul tau , bine ai venit la noi , te cred si te inteleg , si eu am mai bine de 2 ani de cand am pierdut sarcina la 8 saptamani , si tot ma mai gandesc cum ar fi fort daca ...?????
Asta ne trebuie . putere sa trecem mai departe !
Tu cum esti ai reusit sa mai ramai insarcinata ulterior ?

fetelor am fost la controlul de 6 saptamani , totul este ok , abia astept sa treaca luna sa pot sa incerc din nou ...la un bebe.

carmen pe unde esti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmensilvia spune:

Buna Olimp,
chiar asteptam vesti de la tine, si ma gandeam ca sa te conttactez azi oricum, pt ca eram tare nerabdatoare sa stiu de tine.
Ma bucur tare mult ca a iesit bine la control,m-am rugat pt tine sa fie bine. Asadar uterul si organismul tau este aproape gata pentru sustinerea unei sarcini...Doamne ce ma bucur. Pregatiti-va de "atac" si nu uita totodata de analizele alea.
Vezi ca la spital sunt gratuite trombofiliile fiziologice: PC,PS,AT3,Fibrinogen, APTT, etc.
Si chiar cele mai avansate V Leiden, gena MTHFR si Factor 2 sunt mult mai ieftine ca la Synevo, unde le-am facut eu si m-au cam scuturat de banuti. Deci mergi la un spital de hematologie de la Cluj si rezolva si problema asta ca sa stii dinainte ca-i mult mai bine.
Eu acum sunt tot ca tine in asteptare si sper sa ne ajute Domnu sa obtinem sarcina rapid, ca prea s-au tinut relele de noi in ulrimul timp. Si eu si sotul meu ne pregatim si de cununia noastra, pe 9 iunie si poate da Domnu sa fine in 3.
Fetelor am fost la Dna Dr USCATESCU si va spun sincer ca nu am mai vazut asa dr, e o femeie sufletista, calda si calma si asistenta Dsei Dna Tzaru Viorica e un inger. Si celelelte la fel.. Si iti acorda toata atentia, te poti lamuri de multe nebuloase.
Sincer, JOS PALARIA !
Va pup si asteptam vesti de la voi!
Ce mai faceti Laurika, Natalitzu,Ruxulic,...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna carmen

Eu sunt bine , vineri urmeaza sa fac anaileze de trombofilie , eu fac pachetul avansat pentru trombofilie , ma costa 650 ron , acolo m-au trimis este centrul de genetica si consultul va fi cu D-na Militaru, Voi vedea ce se va rezolva . Sper sa nu fie dracul atat de negru .
De simtit ma sint bine si sper sa reusesc sa raman insarcinata acum fara sa fiu nevoita sa iau calea Ungariei spre Fiv.Acum cum vrea Cel de sus ! Ne rugam la El sa fie bine. Multumesc pentru gandurile bune .Intradevar mi-i se pare ca vremea trece tare greu acum cand trebuie sa o las sa treca ca sa pot sa ma apuc si eu de incercat, dar va trece, sper sa nu fiu dezamagita ca nu voi ramane...., sper sa fie bine , pentru amandoua.

Mai aveti putin si va cucunati , cred ca esti tare ocupata si prinsa cu aranjamente in perioada aceasta , stiu cum este si eu am trecut la randul meu , hai ca mai este putin si dupa ce trece realizezi cat de repede a trecut evenimentul si tu te-ai preocupat atata timp , dar merita , doar o adata esti mireasa ! ( ma refer ca asa e normal )

Iti tim pumnii sa reusesti sa fiti "la promo" cand va casatoriti , sa dea DD sa fie cum itit doresti.
Multa sanatate si , apropo ce ti-a spus D-na Doctor , caci vad ca esti tare incantata de dansa ?

Si eu am dat peste o doctorita care mi-a lasat un gust placut , am sa continui sa merg la dansa , sa vedem daca ma ajuta in problemele mele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmensilvia spune:

Buna draguta,
cum ai iesit la trombo? Ai primit rezultatele? Ma bucur ca ai gasit dr super, stiu ca erai in cercetari.
Noi am trecut de cununie si a fost totul super, dar intradevar trece prea repede la cat stres am adunat. Parca nici nu-mi vine sa cred cand ma uit la poze.Parca-i o minune si nu siu cand au facut noi atatea cand vad pozele. Acum ma simt implinita si daca ar vrea Domnu sa ne dea si bebe repede am fi pe culmile fericirii.
Dr Uscatescu mi-a dat tratament cu aspenter, coenzima q10, vit E si C, magne B6,si imediat ce raman insarcinata sa merg la ea sa-mi stabileasca doza de clexane, asta imediat ce se confirma sarcina.
Acum imi voi lua teste de ovulatie si verific zilnic temperatura bazala ca sa prin momentul propice si sa concepem caci acum putem in voie.
M-as bucura enorm sa ramanem amandoua odata si sa ne bucuram impreuna, sa impartasim impresii si sa ne dam sfaturi.
astept sa-mi spui tu cum stai cu rezultatele la sange.
Si mai povesteste si tu ce faci, stiu ca nici tu nu prea ai timp...
Te pup si ai grija te tine !

Mergi la inceput