sarcina oprita in evolutie 13w2d

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmensilvia spune:

Gabytza mii de felicitari !
ce bucurie mare si ce binecuvantare ti-a dat Dumnezeu.Intradevar la eco intravaginal si mi-e mi-a vazut sacul embrional la 4 sapt, dar embrionul nu se vedea pt ca era prea mic. Insa m-a chemat peste 3 sapt si s-a vazut si bebe si i-a ascultat si inimioara prima data.
Incearca sa-ti temperezi nelinistile si sa fi mai relaxata,pt ca stresul acesta dauneza mult lui bebita al tau.
Urmeaza sfaturile noastre si asteapta inca putin, si vei merge apoi sa-ti confirme si sa urmezi analizele si tratamenutl ce ti-l da dr tau. Si intre timp ar fi bine sa lasi cafeaua, tigarile, ceaiul negru si verde ,etc adica tot ce dauneaza.
Concluzia : odihna si relaxare pana la eco !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Gabitza eu mi-am vazut puiul prima data la 5 saptamani si 2 zile. Sacul embrionar era 0.9mm si embrionul era de 0.6mm. Daca dr nu are ochiul format bine sa vada ceva cat de mic si daca nu are un ecograf f performant, atunci nu poate vedea bine. Eu zic sa mai astepti un pic, pana se va vedea "o pata neagra in uter" cum zic dr.
Felicitari!

Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natalitzu055 spune:

Buna DC, am si eu o mare problema si nu stiu ce sa fac.Sunt insarcinata in 8 saptamani,si de aseara am inceput sa sangerez,dar nu este sange roz sau rosu ,este maroniu si nu este o scurgere constanta,se opreste apoi debuteaza din nou...
Sunt disperata si nu stiu ce sa fac in continuare,ginecologul meu nu are astazi program si nu vreau sa incap pe mana altui medic,ce ma sfatuiti sa fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Natalitzu, eu te sfatuiesc sa mergi la spital, daca nu e nimic grav o sa astepti pana vine medicul iar daca e ceva macar te urmareste un medic, chiar daca nu e al tau. Eu asa am facut, am inceput un tratament iar cand a venit medicul meu m-a consultat el si am continuat cu el invetigatiile.


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natalitzu055 spune:

Am reusit sa iau legatura cu asistenta medicului meu si maine dimineata ma asteapta la consultatie...si cum vestile rele nu vin niciodata singure tocmai am aflat din analizele medicale ca am contactat rubeola,si am mai aflat ca la o sarcina asa mica ca a mea poate fi fatala...imi pare asa de rau,mi-am dorit acest copilas cu toata fiinta mea si acum se pare ca nu voi mai avea parte de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Offff nu dispera, asteapta sa vezi mai intai ce spune medicul maine. Poate nu e totul pierdut. Te imbratisez si iti tin pumnii.


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natalitzu055 spune:

Speranta moare ultima...pana nu stiu sigur in ce ape ma scald incerc sa fiu calma ,poate va fi bine. Multumesc mult pentru sustinere si o sa mai scriu despre cum evolueaza lucrurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmensilvia spune:

Bafta multa maine la consultatie !
Si nu dispera ca poate iti da tratament si de sustinere sarcina si de rubeola si se rezolva.
Sa ne povesteti si noua .
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

natalitzu nu te panica , stai linistita cat de mult poti nu fa efort , se poate sa nu fie nimic grav , am prietana care au sangerat pe intreaga perioada a sarcinii si au fost bine , a dus sarcina pana la capat si sunt ok si ea si bebeii. despre rubeola nu in toate cazurile ataca sarcina , iti doresc succes si iti tin pumnii sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ce mai faci carmen cum mai esti ?

Mergi la inceput