Mamici inimoase de Constanta - 162

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neataaaa
ce mai faceti? buna saptamana asa, scurtata, cu pauze... ca e deja joi
Cornelia voi ati terminat cu inscrierea? aveti planuri de liceul 10 de la clasa a 5-a pentru Maria?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Neata,

La multi ani, Lulu!!! Scuze de intarziere, dar nu am mai intrat de mult pe acilea... Sa fii sanatoasa, iubita si implinita!

Noi am incercat sa nu ne obosim in we-ul asta prelungit (intrerupt luni de o zi de munca), am fost doar in plimbare pana la Fantanita, dar era omor pe acolo... ne-am bucurat ca nu am venit cu gratarul sa stam toata ziua... Si totusi avem asa o oboseala in organism... As dormii...

Sanatate la toti bolnaviorii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Multumesc de urari.

A trecut si week-endul prelungit, ptr cine l-a avut, eu am muncit lunipana la ora 2.acum am revenit pe baricade, birou, gradinitza.


Intrebare: ce paine mai cumparati? cei ai casei nu mai vor paine facuta in casa si vor cumparata. in zona am numai Dobre si fii si paine neptun.am gasit un loc relativ aproape de unde cumpar paine pe vatra cu cartofi, dar tot nu sunt impacata ca este ok, e prea alba, pufoasa
vreau o paine cat mai "curata"...cica paine Pave de la Vel pitar este ok, dar numai in Auchan.alte recomandari?

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

bine v-am regasit!
chiar ca-i fain cu pauze noi am profitat la maxim, am fost in costinesti fara copii o seara (ca tinerii, deh ), apoi cu autobuzul decapotat la zmee, vladi in extaz bineinteles, ametise de atata privit pe cer, in timp ce sora-sa ametise de la gigolasii ce se invarteau prin zona aia de fitze sotu' din dotare, happy ca avea ochelarii de soare, a putut admira in voie "scoicile", era o defilare acolo, mama-mama, ca o reclama la cabinetele de chirurgie estetica si infrumusetare...

pe 1 mai ne-am distrat prin parc, unde era o nebunie de zile mari ca se imparteau mici si bere gratis, spectacol de muzica populara, iar dupa pomana bineinteles ca a aparut si nea Che Mazare cu aghiotantul sa-si faca niscai campanie, iar toate astea trebuiau sa se intample fix in tara piticilor, ce sa mai zici...

acu' am reintrat in rutina, savuram vremea minunata, care insa ne-a luat cam pe nepregatite la capitolul tzoale si incaltari, mai ales la vladi, ca la miru oricum placa e aceeasi indiferent de anotimp: "n-am cu ce sa ma imbrac!', asta in timp ce sta in fata dulapului doldora

pupici tuturor


mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

hahaha angi, miru' la tine si la mine Luca, abia i-am scos de o saptamana bermudele, nici nu a apucat sa le imbrace pe toate, sa le ia la rand, si are deja de comentat: tot astia, i-am imbracat si data trecuta(adica anul trecut) si la chiloti m-a innebunit, are preferinte "il vreau pe Muck, de ce ma imbrac cu Scoop", "il vreau pe Bucsa, nu pe Judecator"...pana ma enervez si ii tricotez niste chiloti, ca pe vremea mea.....nu aveam personajele din desene plasate in zona inghinala

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

noi luam paine facuta de cei din Auchan - pave de 0,5kg si chiflele mini pave. sunt "ingrozitoare" ca au crusta crocanta si miez moale... bune bune de tot!
daca e urgenta luam bonpana cu seminte, feliata. cred ca tot a celor de la dobrogea e. edit: da, de la dobrogea e, asta: http://www.dobrogeagrup.ro/produse.php?cat=15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

multam, rox, pe Bonpana o cunoastem si o savuram cat de des o gasim in zona.o preferam pe cea cu seimnte.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Azi m-am "remontat" dupa minivacanta. Abia acum mi-am scos nasul din hartii, de la 8 sunt in priza.

Rox, am terminat cu inscrierile si la scoala si la gradi. Suntem bobocei, gata .

Cu Maria nu sunt hotarata, dar prima optiune ar fi Ovidius. Asta pentru ca am ramane in aceeasi zona inca doi ani, cu cei mari, ba chiar ar prinde si Vladimir ceva program comun cu ei . Pana atunci mai intreb in stanga si in dreapta. Cei care au/au avut copiii acolo imi spun ca e prea dur pentru cei mici si ma sfatuiesc sa o las la scoala, ca daca e copil bun, nu are mare importanta si va fi bine oricum. Chiar nu stiu. Daca ati auzit si alte opinii, impartasiti-le aici, va rog.

Ma gandesc si la faptul ca ar fi ideal sa mearga in acelasi loc si Stefan din clasa a V-a si nu stiu daca el va face fata . Vom vedea cum merge la scoala. Am in calcul si Mircea sau poate chiar un alt liceu, dar deocamdata imi permit sa bajbai .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Cornelia, acelasi lucru l-am auzit si eu despre Ovidius de la mamici care au copiii acolo, prea dur, prea mult, prea incarcat, dar fara fite , specifice liceului Mircea, sau altora. Nici noi nu stim... daca continuam aici sau ne mutam din a 5-a.
Stie cineva o profesoara de franceza buna, preferabil in Eforie Nord sau Sud? As vrea sa o dau pe Ayli, chiar si pe perioada vacantei, de asta vreau sa ma orientez spre Eforie, ca la vara o sa fie crunt sa o aduc de la Eforie la Constanta.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cornelia, asa e vorba, ca la Ovidius e crima cu temele si la Mircea mai lejer. eu am in vizor Mircea, na, ma trage ata acolo.... sincera sa fiu in momentul asta nu stiu daca Patrick e material de Mircea din clasa a 5-a..... oi mai vedea
cateva poze din week end de la noi cam putine.... dar in rest am lenevit si ne-am sorit

Mergi la inceput