Prietene la bine si la greu - 162

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Gabitza,o imbratisare stransa,ganduri frumoase si urari din suflet de sanatate multa
Stiu cum te simti,si imi pare rau ca treci prin asta....Fii tare,stii ca va aparea si soarele,nu?

Dankutza,deci asa iti faci tu de cap prin excursii,huh?
Ne mai clatim si noi ochii,ce....barbatii nu o fac?!
Ma bucur ca esti din nou optimista

Floricik,ce fain ca plecati sa va relaxati!!!
Va doresc sa va bucurati din plin de weekendul cu Ema!
Si multumesc,inca o data,pt raspuns

Smara,e nasol....dar ia-te cu alte treburi,incearca sa nu te mai gandesti

Alexa,felicitari!!! Sa fie o sarcina usoara si bebe la termen!

Monis ,voi cum va mai simtiti? Ce viroza urata....Iuli e bine?

Shtrumfy,dupa ce se mai incalzeste, merge sa ne-o prezinti si noua pe mezina

Magda,ati scapat de antibiotic?

Licu,voi cum mai sunteti,au trecut bolile?

Ramonika,imi pare tare rau de problemele de sanatate si stresul aferent..... Ai mare dreptate cu cei care fac copii si nu-i vor...

Cory, Miany,super tari piticii vostri vorbareti.

Intrebarile preferate ale Alexei sunt :"Ce este", "Unde suntem?", "Ce se aude?", "Cat este ceasul"- asta din urma intotdeauna cand plecam de acasa.
Vad ca ea nu-l are intotdeauna pe "Nu" in brate.... mai are "asa pace", de multe ori insotit de "basnico"(obraznico), si "du-te ici" (du-te de aici). Cand este cu adevarat enervata, le silabiseste si le spune cu volumul la maxim



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

multam fetelor de sustinere!
cu sanatatea suntem ok,eu mai am cate un pic de tuse,muci si inca o zi de antibiotic.Dragos e ok,Eva la fel
Cealata pproblema e in plan personal, se pare ca am gresit acum multi ani cand am crezut ca am gasit omul potrivit.Nu stiu cum de se spune ca un copil apropie cuplul... doi se pare ca sigur dezbina....plus o soacra foarte mamoasa si imposibila...

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Gabitza,imi pare tare rau ca aveti probleme....inainte cu multi ani,auzeam si eu "lumea" spunand ca un copil apropie cuplul...nu prea m-am gandit la asta. Am inceput sa ma gandesc dupa ce am ramas insarcinata,si am vazut ca nu este asa.
Am trecut prin multe certuri,ne-am gandit de cateva ori sa ne despartim etc.... Eu cred ca un copil e un nou test pt cuplu...
Sper sa va calmati,sa trimiteti soacra putin la plimbari, si sa reusiti sa stati sa discutati si sa va rezolvati problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35
Cealata pproblema e in plan personal, se pare ca am gresit acum multi ani cand am crezut ca am gasit omul potrivit.Nu stiu cum de se spune ca un copil apropie cuplul... doi se pare ca sigur dezbina....plus o soacra foarte mamoasa si imposibila...

Tinem pumnii stransi sa se rezolve divergentele !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard
Magda,ati scapat de antibiotic?

Maine chemam iar doctorul sa vedem care e situatia, continuam tot cu antibiotic sau nu mai e cazul.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Off, Gabitza, de-a lungul timpului vad ca multe fete de aici ne-am confruntat cu discutii/neintelegeri in cuplu, dar cel mai mult m-am bucurat, cand, de fiecare data fetele veneau si spuneau ca s-au rezolvat certurile/s-au impacat si e totul bine.
Acelasi lucru imi doresc sa il aud si de la tine si de la Stephy, tare imi e greu sa citesc de alta fata care trece printr-o situatie asemanatoare..
Recunosc ca si la mine in gradina nu sunt chiar toate ok, dar recunosc ca sunt si eu parte din vina..probabil cand ma voi mobiliza sa ma implic si eu va fi si la noi mai ok...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lumi, da, au trecut bolile, si lui Dragos si mie, sunt in dilema daca sa mai iau antibiotice 7 zile cum mi-a prescris dr de familie sau sa ma opresc maine cand ar fi cam a 5 a zi. Nu ma mai doare capul si nu imi mai curge nasul deloc.Parca nu m-as imbuiba asa de antibiotice chiar..
Si asa nu stiu daca si-au facut treaba, cert e ca mucii si durerile de cap au trecut dupa fix 2 saptamani, deci..ori si-a facut raceala damblaua si s-a trecut cand trebuia..ori a fost sinuzita si s-a terminat cand in sfarsit am inceput antibioticele..

Floricikule, vacanta placuta de Pasti daca nu mai apuc sa iti zic pana pleci la zburli

Danku, adica nu ati mai venit la mangalica?
Ma bucur tare sa te vad razand si cu fruntea sus, daca a fost o data, trebuie sa mai fie musai inca o data! am zis

Ramonika, spor la analize, si sa fie si cat mai bune rezultatele!

Alexa

Strumfy, ma bucur sa te citesc, chiar ma gandeam cum va acomodati acasa..dar de fapt stiu cum e...o perioada cheauna cheaunaBravo Andrei ca e dragostoasa si deloc geloasa!
La noi gelozia abia de acum incepe sa isi arate nitzel coltii, gelozia pe jucarii, toate sunt 'a meuuuuuu' -o citez pe Amalia

Mai si la noi e perioada cand nimic nu ii convine, dar nu il are pe nu in brate chiar, cert e ca face ca si strumfii vostri cand e vorba de iesit afara, nu vrea, pe urma vrea, pe urma ne alearga prin casa sa o imbracam, pe urma vrea in casa; nu vrea la baie, urla in baie, cand iese din baie urla ca vrea inapoi in baie..
Dragos a inceput sa fie agitat rau si el, va fi genul de baietel activ si fasnet, deja ne tine in priza, nu vrea sa stea in fund desi ar cam trebui ca are deja 7 luni si ..El vrea sa stea in picioare si sa se batzaie, dac cumva il pun pe jos in picioare sa stea o tine intr-un chiot de bucurie si de tipete.. Daca cu Amalia am mai avut ceva liniste o perioada cam pe la varsta asta, cu el....ne asteapta mari provocari

pup all, noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neatza, va invit la

gabitza imi pare rau sa aud ca aveti si voi probleme. sper sa puteti discuta si sa le rezolvati.

Licu ma bucur ca esti mai bine. ce antibiotic ai luat?
bine ca Dragos vrea in picioare, chiar daca nu sta in fundulet. inseamna ca a progresat.

strumfy poate ne-o prezinti si noua pe mezina, ori in poze, ori in realitate, cand s-o mai incalzi afara. dimineata era un frig.... brrr....

Lumi ati luat o decizie ref. la gradinita? cand vrei s-o dai, in primavara asta?
noi am inscris-o la gradi de stat cu program prelungit. insa incepe din 15 sept. (aprox.)
mi s-a parut cam ciudat ca ne-au dat de la gradinita o foaie cu analizele care trebuie facute. exudat faringian si coprocultura la copil mi se pare ok, insa raze la plamani si sange din partea parintilor???? nu e cam ciudat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Gabitza imi pare rau sa aud ca aveti necazuri . Si la noi au fost perioade grele de cand il avem pe Iulian, mai ales cand era mic si eu eram stoarsa de puteri, dar nimic major si nimic de netrecut. Sper sa fie la fel si la voi

Shtephy ce mai faci mami? ce fac strumfii?

Raluci gata bubele? Ce tare seamana Cezar cu tine!!!

Lumi Iulian e ok, sper sa reziste la gradinita sa nu mai ia ceva viroza ca nu mai rezist dupa 2 saptamani de medicamente si muci. Azi am repetat exudatul, sper sa iasa bine, pe vineri sau cel tarziu sapt viitoare o sa stim. Eu azi parca am inceput sa-mi revin.

Magda sper sa scapati de antibiotic

Licu te pomenesti ca Dragos o ia curand la fuga

Ramonika nu stiu 'legea gradinitei de stat' dar razele la plamani sunt o aberatie. Nici macar la controlul medical de angajare nu se mai cere asa ceva pentru ca sunt invazive . Si sange pentru...? Sifilis? Nici asta nu se mai face de ani de zile... Eu zic sa te mai interesezi.




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Ramonika nu stiu 'legea gradinitei de stat' dar razele la plamani sunt o aberatie. Nici macar la controlul medical de angajare nu se mai cere asa ceva pentru ca sunt invazive . Si sange pentru...? Sifilis? Nici asta nu se mai face de ani de zile... Eu zic sa te mai interesezi.


RBW pt. sange, ce-o mai fi si asta...
fac acum exces de zel, insa cand vin copiii raciti la gradinita ii primesc...
o sa vedem daca le putem fenta, ca nu prea-mi vine sa ma iradiez acum aproape degeaba...

PS: ma bucur ca esti mai bine.

Mergi la inceput