Prietene la bine si la greu - 162

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Ramonika nu stiu 'legea gradinitei de stat' dar razele la plamani sunt o aberatie. Nici macar la controlul medical de angajare nu se mai cere asa ceva pentru ca sunt invazive . Si sange pentru...? Sifilis? Nici asta nu se mai face de ani de zile... Eu zic sa te mai interesezi.


RBW pt. sange, ce-o mai fi si asta...
fac acum exces de zel, insa cand vin copiii raciti la gradinita ii primesc...
o sa vedem daca le putem fenta, ca nu prea-mi vine sa ma iradiez acum aproape degeaba...

PS: ma bucur ca esti mai bine.



da, cum imi imaginam, e analiza pt sifilis (reactia Bordet-Wassermann) care se facea mai de mult. Ca si cum doar sifilisul ar pune probleme unei comunitati in care intra un membru nou . Poti sa intrebi unde au scrisa aceasta cerinta.




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Din ce stiu eu CADRELE DIDACTICE mai fac doar examen psihologic si cel clinic.... de ce ar face parintii altceva?
Uite, am sa caut legea Cadrelor didactice... si sa le-o dai de cap daca eu am dreptate.
La cele private pot cere ce vor ei... la stat e dupa lege.
Din 2006 sau 2007 este nu se mai cere MRF-ul , asa cum spune Monis, pentru ca e invaziv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

toata lumea la si la ?




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

toata lumea la si la ?




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

da de unde... era un frig dimineata....

de maine am liber pana luni inclusiv, de marti in delegatie...

abia astept sa fac cozonaci si pasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
toata lumea la si la ?

Cu gandul, da !!

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Monis, cred ca fetele sunt in pregatirile pt Paste...
Si eu as vrea sa lenevesc cu burta in sus la soare, fara nici o grija

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neata

bai, incredibil, agentia de prestatii sociale m-a notificat ieri in scris ca trebuie sa le dau inapoi indemnizatia pe care mi-au platit-o pentru 01.11-02.11.2011, desi eu am iesit din plata cu 03.11.2011 . Ma duc maine la ei si jar mananca .

spor la cozonaci!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Douradoudou, felicitari, sarcina usoara si un bebe frumos si sanatos.

Mamelor si copiilor bolnavi le urez multa sanatate.

Gabitza, fruntea sus. Daca se poate rezolvati problemele, daca nu sunt sigura ca vei lua cea mai buna decizie pentru tine si micutii tai. Nu decizia este grea ci forta cu care treci peste gandul: dar daca alegeam altfel?.

Nu ma pot mobiliza, nu sunt in stare. Cand ies din butoi va anunt dar acum nu-l impart cu nimeni. Deci sa nu vina cineva sa-mi ceara o bucatica din butoi ca urlu. Cine are masina timpului? Vreau sa fie iar sambata dimineata, il vreau pe tata inapoi. Cine mi-l da?

Monis, cred ca indemnizatia se da luna plina. Adica cei nascuti pana pe 15 ale lunii noiembrie nu mai primesc pentru aceasta luna. Asa cred, nu am citit nicaieri despre asta.

Spor la pregatirile de Pasti, distractie fetelor care il sarbatoresc prin meleaguri straine, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
bai, incredibil, agentia de prestatii sociale m-a notificat ieri in scris ca trebuie sa le dau inapoi indemnizatia pe care mi-au platit-o pentru 01.11-02.11.2011, desi eu am iesit din plata cu 03.11.2011 . Ma duc maine la ei si jar mananca .

Poate la ei in agentie nu se aplica legea care spune ca "plata indemnizatiei pentru cresterea copilului inceteaza cu ziua urmatoare celei in care copilul a implinit varsta de 2 ani" ori poate considera ca ai revenit la serviciu cu 1 noiembrie.
Sunt curioasa cum au motivat ei decizia.
Bafta !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Citat:
citat din mesajul lui monis5
bai, incredibil, agentia de prestatii sociale m-a notificat ieri in scris ca trebuie sa le dau inapoi indemnizatia pe care mi-au platit-o pentru 01.11-02.11.2011, desi eu am iesit din plata cu 03.11.2011 . Ma duc maine la ei si jar mananca .

Poate la ei in agentie nu se aplica legea care spune ca "plata indemnizatiei pentru cresterea copilului inceteaza cu ziua urmatoare celei in care copilul a implinit varsta de 2 ani" ori poate considera ca ai revenit la serviciu cu 1 noiembrie.
Sunt curioasa cum au motivat ei decizia.
Bafta !

_
Rares


daca nu se aplica legea, ar fi trebuit sa nu-mi dea banii pe cele 2 zile, nu sa mi-i ceara acuma inapoi .
Vedem maine




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput