Prietene la bine si la greu - 162

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

si..buna ziua de la Cluj!!

monis imi pare rau ca inca nu e totul k ;insanatosire grabnica!!!

gabitza multa sanatate si voua!!

Angi ma bucur sa te citesc si ai grija de burtica!!!

ramonika incearca sa vezi partea plina a paharului,ai o minune de copila si cu putin ajutor poate aparea si o surioara/fratior..multa sanatate!!! mama ta cum mai e?

ancutza,monica frumoase fete mai aveti!!! si ce s-au mai distrat ele ,iar finalul e super tareeee!!!

magda rares e adorabil !!!

cam atat pot...sunt cam rupta de oboseala : de asta-noapte ne 'luptam' si noi cu niste muci...noaptea a fost 'de vis',iar de dimineata am fost la munca.....sper sa ramanem "doar" la stadiul asta...

aaa...."La multi ani tuturor celor care s-au serbat de Florii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Eu am intrat doar sa spun ca sunt cu nervii intinsi la maxim, gratie celor de la spital care ne-au spus azi ca doar joi vom avea rezultatele.

fara exceptie!



Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Ramonika la mine in final adenomul s-a dovedit a fi o leziune pe hipofiza care insa nu raspunde la tratament. La al doilea RMN dupa 8 luni de dostinex nu era nici o modificare. Ultima data mi-am facut analizele cand eram insarcinata cu Danut si cum nu ma supara nimic si nici copii nu mai vreau nu m-am stresat sa reiau analizele. Eu insa iti recomand endocrinologa pe care am avut-o eu si care m-a ajutat enorm. Daca mai ai nevoie de ceva vorbim. Pt RMN insa iti recomand o clinica cu aparatura buna gen Centrul de imagistica Arcadia pt ca in RMN-ul pe care l-am facut eu la Spit Militar cu un aparat antic mi-a iesit un diagnostic de mai aveam putin si ma pastea orbirea ...
Lumi stiu ca papa e cu firma de catering, de transport nu am auzit sa aiba(dar pot intreba). Sincer eu am ales Atelierul pt ca e aproape de casa si pt ca dr de fam a sotului e medic acolo. Spre marae mea rusine am fost o sg data si asta dupa ce era deja inscris. sotul s-a acupat de toate ca eu mai mult la munca stau. Danut a marait putin azi cand l-a lasat tata dar si-a revenit repede.
Multa sanatate puiutilor bolnavi Dragos si Remus si tie Monis.
Daca am fost prea scurta scuze dar sunt pe fuga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Salut

Ramonika, imi pare rau ca nu e ok! Uff!

Cum am mai spus: mi-e dor de voi!!! ( dupa Paste???)

Despre Mihnea am scris pe blog o postare intreaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

pup u all...am intrat sa va spun ca am facut un test azi...II..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

pup u all...am intrat sa va spun ca am facut un test azi...II..

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)





FELICITARI!!!!


Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

pup u all...am intrat sa va spun ca am facut un test azi...II..



FELICITARI!!!! Sarcina usoara si la termen si un bebe asa cum vi-l doriti!

dar nu inteleg de esti happy au ba..?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou
pup u all...am intrat sa va spun ca am facut un test azi...II..



_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Hello. Hello!

Am reaparut si zic eu, si reparata la cap. Saptamana trecuta am fost in tabara cu copii, la Constanta. A fost fain. Am iesit din cotidian. Chiar imi trebuia o iesire ca sa ma linistesc la cap dupa ultimul tratament ratat. Copii au fost ok si ne-am distrat cu totii. Cei de pe etajul meu, a fost chiar cuminti si nu trebuia sa patrulez mai tarziu de 10:45-11 nopatea. Am avut 7 copii cu mine pe etaj. Veneau la mine in camera si se mirau ca e ordonat.

Am vizitat o gramada. Acvariul (putini pesti, si sticla acvariilor murdara), Delfinariu (showul a durat doar 12 minute), Planetariu (l-am ratat, se vandusera toate biletele), PAsarile exotice (cateva custi cu papgali, 2 sinsile adormite si un soi de soricut care nu avea astampar), Microdelta (animale diverse- in speta la ferma, dar care erau nemacate; erau goale farfuriile), Muzeul Maritim (aici am negociat vreao 15 minute cu o cucoana sa ne primeasca pt ca nu vroiau s ane primeasca; nu facusem programre si mai aveam nevoie si de un ghid in lb engleza), CAzinoul din Constanta (o mare ruina, dar poti vizualiaza cum arata in anii lui de glorie), faleza, jocuri pe plaja, portul Tomis, parcul Tabacariei, bricul Mircea, una din fregatele Romaniei. Poate compar eu cu ce am vazut prin strainataturi, dar e dezolanta la noi, TOTUL!

Ca tot am ajuns la bricul Mircea... m-am indragostit. Nu de bricul Mircea ci de un ofiter, cel care ne-a aratat pe acolo. In viata mea, nu am fost mai cazuta in cap ca atunci. Era un ofiter, frumos raaaaaau, mai tanar decat mine, sa zic vreo 27-28 ani. Eu cu 35... Dar ce, Israela??? Cum l-a gasit ea pe Liviu al ei??? Cert e ca ma uitam ca imbecila la el si mai trebuia sa si traduc ce zice el la puradei. Eram numai un zambet, dar culmea ca si el era cu gura pana la urechi. Ma mai "salvau" copii ca trageau de mine sa-mi arate diverse. Colega mea facea misto de mine cand am intrebat-o daca i se pare handsome. Barba'su era plecat de 1 luna si ea nu se uita dupa nici unul, in schimb eu dupa 3 zile plecata de acasa, imi ardeau deja talpile. In fine! Sper sa nu citesca husbandul din dotare ca dorm pe pres pana ma iarta.

SA revin la chestii mai lumesti. Nu fac tratament luna asta, pt ca mi-ar fi picat ovulatia f probabil de PAste si m-as fi stimulat de pomana. Asa ca zic pas o luna.

Cu intarziere zic si eu LA MULTI ANI, PENTRU TOATE FLORILE!

Imi pare rau sa citesc ca asa de multi fulgusori au fost bolnaviori.

Inca o data multumesc pentru incurajari, fetelor. Oricum, Dankutza merge mai departe... la dr

Cory angajatii salvarilor particulare sunt angajatii salvarilor de stat.
Referitor la pronuntia literi R, psoholoaga de la kinetobebe mi-a spus ca toti copii nu pot pronunta R, in medie pana la 3 ani. Mi-a zis sa nu insist cu pronuntia lui R, ca nu are rost si pana la urma il va pronunta gresit toata viata. Am in cls o fetita care nu poate pronunta R si cred ca mamica, care e f pretentioasa a fortat-o cand era mica sa zic cu R. Si eu cred ca este prematur sa zici ca va fi rarait.
Mare cuceriotor de baiat ai, daca "se da" la fete deja.

Laura fi-mea nu a devenit mai independenta ci mai dependeta de mine, de tasu, de bona, de meme. Efectiv ne calareste. Nu o intereseaza nici o jucarie decat de noi. Daca era caz de autism la AMalia, ai fi vazut asta demult. Alunga gandurile astea, ca zau nu ai dreptate.

Monis multumesc de linkuri. Momentan le-am salvat si o sa citesc ... cand oi avea timp.

Lumi cum esti cu urechiusele?

Magda ma bucur sa citesc vestile bune!

Raluci sper ca a trecut deja varicela. Multa sanatate!

Stanucel urmatorul vaccin e la 4 ani; este rapelul la ala cu tetanusul si nu mai stiu ce. Rorul e la 15 luni.

Ramonika trebuie sa speri si tu ca mine, ca daca s-a intamplat o data, se intampla si a doua oara. Te incurajez pe tine, ca eu.... sunt cu gandul la ofiter.

Gabi tocmai am traversat o depresie f f mare. AM cazut de sus, rau de tot pe 29 februarie. Si totusi, incet incet mi-am revenit. Trebuie sa-ti revi si sa mergi mai departe. Ai 2 mandrete de copii, 2 miracole. Recunosc ca acum o saptamana jumatate, faptul ca am o minune de copil uitasem si ma concentram pe "de ce". Sa stii ca si eu am avut ganduri nebune, dar ma tratez cu copii de la scoala pe care ii iubesc si care ma fac sa uit si cu firea optimista pe care o am. Binenteles ca uneori cad si eu in depresie, dar trebuie sa mergem mai departe.

Smara e grea asteptarea. Domane ajuta sa fie bine!

Alexa felicitari si sarcina usoara!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

multumesc
licu, sunt inca in stare de soc ..dar sigur sunt happy...doar ca nu ma asteptam..nu am incercat, nici macar menstruatie nu mai stiu ce inseamna de 1 an si ceva ...doar in februarie cred ac a fost ceva 2 zile...f f putin..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput