Prietene la bine si la greu - 162

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Cateva fotografii din "excursia" in Germania.


foarte faine pozele, tu esti slaba, nu stiu ce nevoie mai ai sa slabesti
pletosul e sotul tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Ramonika, cum a ramas cu RMN-ul? iti da trimitere sa il faci sau ... il faci cu plata integral?


vineri am fot la endocrinolog, se pare ca problema e aceeasi ca inainte de sarcina cu Sandra, sufar de sterilitate secundara si fara tratament nu voi putea ramane insarcinata (sarcina pierduta probabil a fost tot din cauza problemelor hormonale). deocamdata mai fac niste analize, apoi probabil voi ajunge si la RMN. si-asa nu eram decisa 100% cu bb2, acum ma descurajez si mai tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

noi suntem la fel, serile mai rau de cat zilele, pe marginea depresiei.


ufff, sper ca sunteti mai bine azi.
nu ai facut antibiograma? nu inteleg de ce nu se imbunatateste starea dupa tratamentul cu antibiotic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Cateva fotografii din "excursia" in Germania.

foarte faine pozele, tu esti slaba, nu stiu ce nevoie mai ai sa slabesti
pletosul e sotul tau?

Pletosul, da, e sotiorul
La slabit nu am pretentie mai mult de 5 kg.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
vineri am fot la endocrinolog, se pare ca problema e aceeasi ca inainte de sarcina cu Sandra, sufar de sterilitate secundara si fara tratament nu voi putea ramane insarcinata (sarcina pierduta probabil a fost tot din cauza problemelor hormonale). deocamdata mai fac niste analize, apoi probabil voi ajunge si la RMN. si-asa nu eram decisa 100% cu bb2, acum ma descurajez si mai tare.



_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Citat:
citat din mesajul lui monis5

noi suntem la fel, serile mai rau de cat zilele, pe marginea depresiei.


ufff, sper ca sunteti mai bine azi.
nu ai facut antibiograma? nu inteleg de ce nu se imbunatateste starea dupa tratamentul cu antibiotic.


Chiar ma intrebam ce mai faci zilele trecute, dar nu am avut putere sa mai intru pe forum sa scriu. imi pare rau de necazurile cu hormonii, dar ma gandesc ca asa cum a mers cu Sandra, poate mai merge odata .

la streptococ nu se face antibiograma pt ca raspunde la peniciline. Nici eu nu am inteles de ce am tras asa, parerea unuia din doctori a fost ca pe langa steptococ, a fost si un virus care s-a manifestat foarte violent. acum sunt la serviciu si sunt ca intr-un vis, parca as fi altcineva facand te-miri-ce pe aici.

cred ca Stanucel se referea la pacatosul ala de ROR care se face la 2 ani.

Raluci pupa Remusul sa-si revina repede




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

monis hai ca ce a fost mai rau a trecut, zic eu. totusi nu puteai sa-ti iei medical? sanatate
despre vaccin, dr. de fam. a zis ca urmatorul vaccin obligatoriu dupa cel de 1 an e cel de la 4 ani. intre 1 si 2 ani se pot face 2 optionale, Prevenar 13 si inca unul contra varsatului de vant parca. sper ca-mi aduc bine aminte si nu scriu prostii.

despre sarcina, se poate, insa va dura. acum trebuie sa mai astept o luna si ceva pana ce fac analizele (care musai se fac in nush ce zi a ciclului), apoi iar la endocrinolog, apoi trimitere la RMN (daca analizele o impun), apoi programare la RMN dupa nush cat timp, luat rezultate, iar la endocrino, apoi in functie de asta tratament probabil cu Dostinex (pastile pt. scazut prolactina) - care m-au ajutat sa raman gravida cu Sandra, lucru care s-a petrecut dupa 4 luni de tratament.
deci e cale lunga intre timp problemele cu serviciul si altele, astfel incat imi vine s-o las balta... insa tre sa merg mai departe cu investigatiile, pt. ca asta e musai sa descopar cauza dezechilibrelor hormonale + sangerarile de rigoare cu care nu vreau sa traiesc toata viata (sau pana la menopauza...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

dymomo sper ca Danut e ok acum. cum s-a acomodat la gradinita?
vreau sa te mai intreb ceva, daca poti sa-mi raspunzi aici sau pe privat. stiu ca tu aveai hiperprolactinemie, parca si un adenom hipofizar, am mai discutat noi despre asta. ce ai mai facut? l-ai tinut sub observatie? e de aceeasi dimensiune sau creste? si eu banuiesc ca am asa ceva, inca nu stiu sigur, probabil la un RMN se va vedea. poate stii tu mai multe, ce implica adenomul asta? e periculos?
mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutari si de la mine si la multi ani tuturor celor care s-au sarbatorit ieri!!

Nu stiu cum se simtastia micii la 40 grade, dar eu m-am simtit groaznic. Atata a aratat termometrul joi cand am ajuns de la serv. A venit si Salvarea pe care o chemasem de pe drum pt ca lui Dragos nu-i mai cobora deloc temperatura, cu tot antitermicul tot pe la 39.5 statea si urca. A fost groaznic pt mine sa nu pot sa-l tin in brate pe Dragos cat sa--i verifice gatul medicul de pe salvare....m-am clatinat cu el in brate si putin a lipsit sa nu cadem gramada amandoi. Am primit amandoi antibiotic,cum altfel, mai ales ca el avea aproape o saptamaa in care tot o tinea cu febra mare.
Din fericire se pare ca a nimerit unicul antibiotic pe care Dragos a fost dispus sa il ia, fara gust de portocale ca il voma instant.acum suntem ok, cred ca maine ii duc la gradi, ma duc si eu la serv...
In rest depresia ma paste, viata mea e o mizerie exceptie mucosii....daca nu erau ei de mult plecam de aici....

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13


Miany, imi place ca esti tare activa in ultimul timp aici!

Mami de Amalia Teodora (03.11.2009) si Dragos Ioan (29.08.2011)

Firefly's shop

BLOGUL MEU


licu,explicatia e simpla: am fost libera;de azi sunt iar la munca,asa ca voi da mai rar prin zona...

Mergi la inceput