Prietene la bine si la greu - 162

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Neata!

back to work, tare bine a mai fost zilele astea, cu frigiderul plin de la bunici si nimic de facut . Am fost si noi sambata la fabrica spiridusilor unde ne-am intalnit cu Pinky si parintii ei, Pinky e ca o papusica, frumoasa si delicata exact cum o stiam din poze . Iulian nu a servit din atelierele de creatie, el mai mult a stat si a alergat pe terasa unde umblau trenuletele pe sine, care aduceau comenzile la mese . In rest am lenevit la greu si ne-am plimbat cu copilul, recuperand din timpul pe care l-am pierdut saptamana trecuta cat am fost bolnavi.

Miany am scapat, am scris pe blog cum a fost dupa ce a trecut.

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
Aveti vreo sugestie de metoda eleganta de aparare a copilului fata de asemenea agresiuni?


Eleganta nu .
Eu ii reped pe binevoitorii astia de nu se vad . Mai ce tupeu fantastic au unii! Si eu cred ca trebuie protejat copilul si cred ca cu cat o tai mai din scurt, cu atat mai util. Ori ii inchizi gura rapid, ori te cari.

Shtephy macar v-ati bucurat de aer curat . Plecati inapoi la Bv?

Mami de Lila aka oita ratacita, ce faceti voi?

Raluci ceva poze de la botez? Sper ca a iesit totul bine!

Stanucel pentru Adelina, sa-ti traiasca si sa infloreasca!! Si felicitari pentru iesirea din scutece!

Tina bine zis cu testul la care te supune un copil

Ramonika bafta cu delegatia, sper sa rezistati bine una fara cealalta. Chiar asa, cum ai facut cu ?

Ali si Iulian e fan declarat "cozozac de la bunica de la Dona" (Dorna)




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
Aveti vreo sugestie de metoda eleganta de aparare a copilului fata de asemenea agresiuni?
Eleganta nu . [...] Ori ii inchizi gura rapid, ori te cari.



_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Ramonika, si cu tatzi cum faceti daca pleci?? o intarci?


offf... nu intreba
ce sa fac? nu stiu, intr-un fel (rational) as vrea sa se mai dezobisnuiasca de tztz, dar sentimental parca nu-mi vine s-o intarc.
sa vedem vineri cand ma intorc cum o sa fie. ma indoiesc ca o sa uite si cred ca va cere sa suga iar. si nu stiu ce sa fac, sa o mai las sau nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

In primul rand Hristos a Inviat si La multi ani Adelina. Am scris vineri un mesaj dar a cazut net-ul si a ramas mort pana azi.
Magda eu ignor toate comentariile la adresa lui Danut. Chiar ieri la petrecerea verisorului lui l-a intrebat cineva cum il cheama si el bineinteles ca nu a raspuns si replica individului a fost "Da ce ai? Ti-a mancat pisica limba?". M-am uitat la individul respectiv si i-am zis ca nu i-a mancat pisica liba ci, desi are doi ani si jumatate nu vorbeste inca deloc. A facut ochii mari si a dat sa comenteze ceva dar eu m-am intors cu spatele... Si eu si medicul lui de familie suntem ff multumiti de cum a progresat in ultimele doua luni chiar daca inca nu vorbeste iar de binevoitori ma lipsesc.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77
Magda eu ignor toate comentariile la adresa lui Danut. Chiar ieri la petrecerea verisorului lui l-a intrebat cineva cum il cheama si el bineinteles ca nu a raspuns si replica individului a fost "Da ce ai? Ti-a mancat pisica limba?". M-am uitat la individul respectiv si i-am zis ca nu i-a mancat pisica liba ci, desi are doi ani si jumatate nu vorbeste inca deloc. A facut ochii mari si a dat sa comenteze ceva dar eu m-am intors cu spatele... Si eu si medicul lui de familie suntem ff multumiti de cum a progresat in ultimele doua luni chiar daca inca nu vorbeste iar de binevoitori ma lipsesc.

La asta ma gandeam si eu, cat de mult a progresat Rares. Chiar si la intamplarea cu bunica binevoitoare, desi a privit circumspect si nu a mai avut curaj sa intre in casuta, este un progres faptul ca nu s-a speriat atat de mult incat sa planga, asa cum facea in trecut pentru orice voce mai aspra.
El nu este intrebat prea des cum il cheama (e luat din prima cu suzeta ), dar si atunci cand se intampla, dupa cateva intrebari raspund eu in locul lui si am rezolvat "problema".
Felicitari pentru progresele lui Danut !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Iulian turuie toata ziua vrute si nevrute, face fraze, canta, numara pana la 10 corect diverse obiecte si in ro si in engleza, isi stie numele complet si cati ani are. La gradinita nu vorbeste decat cu educatoarea lui, alta educatoare care mai sta cu el cand a lui e libera si asistenta (prietena mea ) ma intreaba daca a inceput sa vorbeasca. Afara nu vorbeste cu nimeni. Cand ma intreaba cineva de el spun ca nu vorbeste acum ca n-are chef .




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Hristos a inviat!

Tocmai ne-am intors aseara din excursie, unde a fost fff frumos dar si f scurt si obositor mai ales pt mine. Am profitat de aer curat cat s-a putut, am avut vreme relativ buna, ne-a mai si plouat un pic dar a fost cald. Mariuta a fost foarte incantata sa zburde pe afara cu finuta si cu nanutul cel mic, sa manance natural si sanatos, iar noi am fost mega incantati ca am facut pauza de tv, internet si telefon(nu era semnal), am primit ceterasii care ne-au cantat in costume populare, o splendoare...E superb Maramuresul, mai ales ca inca se mai pastreaza traditiile de sarbatori, pe strada vezi numai oameni in costume populare cand merg la biserica, de la cel mai mic, pana la cel mai batran. De inviere am fost la manastirea Barsana, care e superba, cine a fost stie ce spun, Mariuta a rezistat si a mers si ea pt prima oara la inviere, iar a doua zi de paste am fost la Sapanta, unde mai fusesem, dar de fiecare data ma binedispune, te face sa privesti lucrurile cu alti ochi.

In concluzie splendid Maramuresul, o incantare de fiecare data!

Mami fericita de Mariuta
si de de 27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

La multi ani Adelina! Mami sa-ti traiasca printesa, sa fie sanatoasa si sa te bucuri de ea!


Mami fericita de Mariuta
si de de 27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Alexa felicitari pt II!!!!!!!!! Bun venit in club! Iti doresc sarcina usoara si bebe sanatos si la termen!

Mami fericita de Mariuta
si de de 27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Monica,ma bucur ca v-ati simtit bine La anul mergi cu 2

Mda....cred ca totusi,ne-am pricopsit cu rubeola....sau ceva de genul(nepoata nu a mai plecat la bunici,ca maica-sa a considerat ca i-a trecut,daca nu mai are nimic pe piele....)
I-a iesit alaltaieri la amiaza o iritatie pe gat(era rosie si atat). Spre seara se distingeau niste bubite mici. Intru pe net,citesc- la rubeola,eruptia se extinde in cateva ore.... Ieri i-au aparut niste bubite si pe fata si frunte,dar foarte putine.... M-am gandit ca o fi de la transpiratie...
Acum am vazut ca are pe piept si pe spate....oare ce o fi? Tot sun la clinica,sa dau de medicul de familie,dar nu raspunde nimeni....


Mergi la inceput