Prietene la bine si la greu - 162

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Hristos a inviat!

La multi ani Adelina!

am facut cozonaci si pasca, mi-au iesit foarte bine, chiar a crescut aluatul prea tare...
in rest nu prea ne-am strofocat cu mancarea, am fost ieri la socri si am mai luat mancare de la ei.

maine plec in delegatie la Gura Humorului. ar trebui sa stau pana vineri... e prima oara cand o sa stau asa mult departe de Sandra. sper sa fie ok, daca nu, fug inapoi acasa, fie ce-o fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina
Dankutza[/b] da.Dan e tati de Geo.Era in misiune cu masina de pompieri.Dar nu prea era prezent pe acolo(adica el arata doar masina restul o faceau servantii-pus furtune ,dat cu apa,etc.).


Am vazut ca le dadea furtunul la baiteii mai mari. Erau super incantati sa stropeasca pe acolo. Eu nu am fost lasata sa ma uit la masina. Trebuie sa stam cu ochii pe beeeee.
Eu cred ca ma mai duc odata la fabrica iepurasului, pt ca tare mult i-a placut lui fi-mea. Se va duce sora-mea cu Zbuciumix si cred ca ne ducem si noi din nou.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Adelina, LA multi ani, pui iubit!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

La multi ani, Adelina! Sa fii norocoasa si sanatoasa si sa iti iubesti mult fratele si parintii!

Smara, nici o veste nu ai, ce ati facut cu analize?

Ramonika, si cu tatzi cum faceti daca pleci?? o intarci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

multumim frumos de urari...

adelina doarme cu frate-sau si cu taica-sau iar eu ma dau pe net, am pregatit masa frumos, si astept musafiri, imi pare rau ca nu avem copiii printre invitati...

am intrat sa va servesc cu tort,suc,si bere

multumesc frumos inca odata pentru urari...

PS
sunt o mamica fericita,fericita,fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Adelina !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Hristos a Inviat!
Sper ca ati petrecut frumos,si v-ati relaxat pe masura

La multi anisori, micuta Adelina!
Iti doresc sa fii sanatoasa, sa ai o viata luuuunga si frumoasa!

Nu am mai intrat/scris, ca am fost plecate la Roman,abia mi-am bagat consortul putin in seama
Ne-am simtit bine, Alexa a fost in centrul atentiei- cred ca voi avea putin de suferit, ca i s-a urcat "celebritatea" la cap. Doar ca nu e vinovata, ci toata lumea care ii sufla in cornite...nici nu se uita bine la ceva, si era intrebata de cel putin 2 persoane: vrei aia, cealalta,asta?
Din pacate,ne-am intors cu o zi mai devreme,ca s-a luat curentul la casa(habar nu aveam de ce,sistemul de alarma s-a dus dupa 24 de ore-sarise o siguranta..., apoi Lady nu manca de dorul nostru...)

Abia astept sa ne povesteasca Monica cum a fost in Maramures...mi-ar placea si mie sa petrec un Paste/Craciun pe acolo....

Magda,imi pare tare rau ca ai trecut prin astfel de situatie, dar, mai ales, ca a fost afectat Rares... Pai eu nu as incerca sa-i explic, i-as spune foarte clar(si cu o fata care arunca flacari) ca nu e treaba ei,sa nu se bage. Si daca ar fi continuat, as fi intrebat-o daca nu a auzit ce i-am spus. Cred ca incercarea de a te explica e semn de slabiciune pt binevoitorii de acest gen, si te bombardeaza cu "intelepciunea" lor pana "obtin" rezultate....

Alexa isi suge degetul mare cand ii este foame sau somn. Vizitam o matusa(la vreo 83 de anisori). Cand a vazut-o,a inceput sa-i spuna ca e rusine,ba chiar o tragea de mana,sa scoata degetul. Reactia mea: "las-o,dom`le,ca asa imi place mie!" Reactia Alexei:" nu e voie, basnico!"

Dankutza,ce fain v-ati distrat voi!!! Vreau si eu!!!

Mai vroiam sa scriu,dar nu mai tin minte ce si cui,sunt obosita rau.... Va pup, noapte buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Hristos a inviat!

LA MULTI ANI ADELINA !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard
Alexa isi suge degetul mare cand ii este foame sau somn. Vizitam o matusa(la vreo 83 de anisori). Cand a vazut-o,a inceput sa-i spuna ca e rusine,ba chiar o tragea de mana,sa scoata degetul. Reactia mea: "las-o,dom`le,ca asa imi place mie!" Reactia Alexei:" nu e voie, basnico!"


Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard
Magda,imi pare tare rau ca ai trecut prin astfel de situatie, dar, mai ales, ca a fost afectat Rares... Pai eu nu as incerca sa-i explic, i-as spune foarte clar(si cu o fata care arunca flacari) ca nu e treaba ei,sa nu se bage. Si daca ar fi continuat, as fi intrebat-o daca nu a auzit ce i-am spus. Cred ca incercarea de a te explica e semn de slabiciune pt binevoitorii de acest gen, si te bombardeaza cu "intelepciunea" lor pana "obtin" rezultate....

Pe moment nu aveam chef de cearta dar in acelasi timp aveam impresia ca Rares trebuie cumva protejat.
Acum cred ca asemenea binevoitori intelepti nu merita decat un mare ignore.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

SE INSCRIE CINEVA?

Buna dimineata de la Cluj. E o vreme foarte urata afara ...ploua .
Eu sunt racita imi curge nasul sper sa nu ia si Mihai raceala, azi sunt acasa dar de maine incep serviciul.
Mihai toata ziua ar manca "gogonac"=cozonac de fapt el si la prajitura zice tot gogonac.

Revin mai incolo nu pot sa scriu de Mihai ma tot trage de mana.

Mergi la inceput