Prietene la bine si la greu - 162

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Si eva are suzeta si niciun gand de a renunta la ea. E constienta ca nu e ok, imi dau seama dupa privirea pe care o are cand ii spun sa o mai lase, ca e urata, ca dragos nu are, nici ceilalti copii de la gradi.... Imi zambeste complice, spune ca nu mi-o da si o baga repede in gura.... Sper sa renunte la ea cat mai curand pentru ca deja roade una pe zi (ultimele masele ) si a inceput sa stea nonstop cu ea in gura, nu numai la somn.

In alta ordine de idei....
Un Paste fericit tuturor, mari si mici, sarbatori senine si linitite !!!




2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Dupa cum stiti eu lucrez la departamentul cuie si belciuge, nicidecum la hr .





www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Magda tu ai fost o mare doamna. Cu eleganta nu faci nimic, pam pam, of course. Eu o faceam vbbdahdadpaod de ii mergeau fulgii babei. Sa-si tina pt ea parerile, mai ales ca nu a fost intrebata nimic. Ce le bip pe ele de altul si mai ales de copilul altuia.
Eu am patit ceva de genul asta in parc, mai mult sau mai putin. Era Cezara mica, de abia incepuse sa se tarasca, nu vroia sa pape. Eram rau de tot cu nervii pe bigudiuri. Am dus-o in parc sa ia aer, sa o dau pe toate cele, doar doar o papa. Cand brusc il apuca pe un tataie betiv (se vedea dupa oki ca era semi-praf de baut) si pe o mamaie ( o binevoitoare, of course) sa comentez ca stric coloana copilului ca o dau pe tobogan, ca nu stiu sa-mi cresc copilul si altele. "Vai de capul meu, uite ce-i face la copil" si alte balarii de genul asta.
Eram cu mama, care brusc simte nevoie sa se explice. De ce? Ce le datoram eu alora explicatii. Am inceput sa le zic sa-si vada de treaba lor ca eu nu le comnetz copii sau cum au grija de copii de lor. Ei in continuare bodaganeau pe aceeasi tema. Asa ca am inceput sa urlu efectiv la ei, pana au tacut si am plecat dupa aceea.
Ce sa zic, chiar erau ei role-model sa-mi zica de copilul meu. Stiau ei prin ce treceam eu cu ea acasa? Ca nu mananca? Ca este in urma cu dezvolatrea? Nu.
Pai eu o faceam praf pe baba daca tipa la copilul meu. NIMENI nu are voie sa tipe/sa o bata/sa ridice mana asupra ei. NIMENI nu stie cate nopti am plans eu pana am facut un copil. Asa ca NIMENI nu are nici un drept asupra ei.
Daca facea un comentariu scurt, mamos de genul "incerca si tu sa scapati de suzi, ca nu face bine la bla bla", ar fi fost ok. Dar sa insiste si sa-mi certe copilul, sa strige la ea, pai o faceam praf.

Noi am scapat de suzi de curand, la 2 ani si 3 luni, practic dupa o zi pe alta. I-am spus ca a venit Maca-Maca (ratusca de la Duck tv, pe care ea o iubeste) si a cerut ea pe suzi sa o pape. SI mami i-a dat suzi lui Iaia (asa zicea Cezara ca o cheama) pt ca Maca-Maca e mai mica si nu poate dormi fara suzi si ea si-a piredut pe suzi si plange, ca e mica, bla bla. Nici ca a mai cerut-o de atunci.

In schimb nu reusim sa scapam de pampers....

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Am fost la fabrica iepurasilor. Foarte fain! Cezara s-a distrat super. Au multe activitati.

Cand ne-am inregistrat ne-a dat un pasaport unde ni se puneau stampilute pt unde vizitam. Pretul unui atelier e de 15 lei.

Cum am intrat au venit 2 banane costumate care i-au dat banane. Apoi a venit o d-an biscuit care i-au biscuiti Oreo si laptic. MAi erau pe acolo si 2 baieti cu un dispozitiv in spate si dadeau laptic la copii mai mari.

Am fost la incodiere de oua. Acolo ne-a ajutat tanti dar am ajutat-o si eu pe Cezara. A desenat cu ceara un ousor. A iesit f fain, chiar asa cu scalambaturile de rigoare. E cel mai frumos ou pe care l-am vazut eu, tati si bunicii vreodata. Aici i-au dat un suculet ca sa bea dupa ce a muncit atata.

Apoi am fost sa ne facem o papusica. A facut un iepuras. Mai mult a facut nenea, dar si ea a ajutat la desenat (l-a umplut de pistrui pe iepuras) si a ajutat la umplerea iepurasului cu puf. Si i-a pus ea ochisori - rosii. LA final i-a dat nenea un Tedi ca a fost cuminte.

Urmatorul atelier a fost la pictat de statuete. I-au dat acuarele si pensula si ea a picatat un catel. Aveau mai multe statuete, dar ea si-a ales un catelus. Catelusul e vopsit in toate culorile. Dar, e cel mai fumos bibelou pe care l-a vazut mami si tati vreodata.

Dupa asta a vrut la face-painting. A vazut o fetita acolo care era vopsita printesa si a vrut si ea. Asa ca i-a desenat si ei, floricele pe fatuca. O gadila pansula si dadea cu manuta.

I-am facut poze pe motocicleta si at-vul politistilor. Afara a vazut masina de pompieri, de gunoi (dar curata), de politie. Nu prea a manifestat cine stie ce interes. Vroia neaparat inghetata lui tasu'. Aveau toneta de inghetata de fructe si dadea la toata lumea. In schimb s-a hilizit de numa la beee. Erau oite de la ferma Dorna. Erau cu miei cu tot. Nu mai putea dupa ei. Urca gardul sa sara la ei pe pajiste. S-a mai hilizit si la iepurasi si gainuse de tot felul.
LA final ne-au dat o diploma de participare pe care va trebui sa i-o laminez si sa i-o lipesc in camera.

Ne-am intalnit cu familia Monis. Am stat nitel de vorba mamicile in timp ce tati de Cezara alerga copilul. Monis mi-a facut placere sa ne vedem. Iulian e tare dragalas.

Asa ca va recomand, daca aveti timp, sa va duceti la Fabrica Iepurasului. ESte pana pe 22 aprilie.


www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Smara cum au iesit analizele? Daca nu ma insel joi trebuia sa iei rezultatul? Sper ac totul e bine.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Hellloooo, anybody here? stiti voi emoticonul ala enervant de pe yh mess..

Vad ca toata lumea chiuleste in grup, probabil ati terminat de gatit, va pregatiti de Inviere..

Va urez Sarbatori frumoase si linistite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Sa aveti sarbatori cu multa lumina, dragoste si liniste!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Si eu vin sa va urez Sarbatori Pascale cu lumina si liniste sufleteasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Hello

Din pacate nu am vreme deloc sa scriu ,dar ma gandesc la voi si va doresc ca Sarbatoarea Invierii Domnului sa va aduca liniste si lumina in case si in inimi !

Noi suntem la Sinaia ,stam la gura sobei ,e tare frig si ploua continuu .Va pupam cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Dragele mele dragi, in ton cu sezonul vine si oitza ratacita sa va pupe si sa va ureze sa aveti Sarbatori frumoase,cu dragoste si bucurie, cu familion si prieteni veseli, cu odihna si fara nervi
Promit sa revin repede cu raspunsuri pt voi si cu vesti despre noi dar acum va las sa petreceti si va imbratisez cu drag
PS - Nu ma pot abtine.... Alexa felicitari pt II!!!

Mergi la inceput