Viatza in Germania-cap.77

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Christos a inviat!!! Va dorim Paste fericit, imbelsugat si lumina in suflete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiul11 spune:

Hristos a inviat!!!!
Un Paste luminat si binecuvantat de Dumnezeu alaturi de cei dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

Hristos a inviat!



gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RuxandraV spune:

Hristos a inviat!

Dragelor, multumesc pt recomandari M-am inscris la TKK, adica am completat formularul online si sper sa rezolv repede, ca imi cer numarul cei de la firma de HR pt plata salariului. Mai am de obtinut cateva acte si scap, dar e atata alergatura

Ela78, multumesc mult pt aprecieri , ma bucur mult pt fiecare cuvant frumos

Sarbatoare luminata va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Ruxandra , orice firma in Germania iti cere la angajare asigurare medicala germana. Da asta e cel mai mic bai si una doua se rezolva. Iti recomand cu TK sa duci tu corespondenta la ei (on-line nu am incercat), ca mie mi-au pierdut vreo 3 scrisori consecutiv .

Chirstos a inviat!

Eu nu am fost la inviere, nimic. Nici de pregatiri nu am avut putere. Stau in casa cu geamurile inchise si mi-am trimis "baietii" afara la joaca .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Hristos a Inviat!

Noi am fost la Inviere, am stat pin ala 3.30 ne-am impartasit (am tinut tot postul) si am luat si Paste, air acum la ora 13 a fost Vecernia urmata de masa comuna. A fost frumos, dar tare frig:-( Iar am dat drumul la caldura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Andreia si noi incalzim inca. Eu sunt o mare friguroasa si cind sunt 10 grade afara nu putem sa nu incalzim.

Am nevoie de ajutorul vostru. Trebuie sa trimit repede in tara la familie niste bani. Suma peste 1000 de euro. Care banca accepta in Ro transferuri EU avantajoase si ce taxa iau ei in plus? Ce taxe ati olatit voi in Germania? E nevoie de cont in euro? Cu care banca aveti expereinte bune si cu care proaste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Daniela , suma asa mare nu am trimis niciodata, dar stiu ca la ce am trimis - pt div cazuri umanitare - eu nu am platit comision. Cred ca in ro se opreste comision la retragere.

Nu poti trimite prin bus ? eurolines stiu ca accepta, dar nu stiu ce comision au

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Busul e departe si de mine aici si de familia mea acolo din pacate(ai mei nu au masina sa se deplaseze). Plus ca trebuie sa ii primeasca intr-o sapatamina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Cu western union nu merge?Ajung de pe o zi pe alta,din cate stiu...

Mergi la inceput