Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

La multe lunite tutror bebeilor nascuti pe 4 si pe 5 !!!

Any mai spune o data datele pt tabel.

Aly felicitari ca mai ai putin si termini lucrarea. Eu mai am ceva de lucru la ea. Dar sper sa o termin pana in mai

Despre ce ai ?

Noi suntem bine atat cat s poate. Raportam si noi o noapte alba + muci si febra IAR. Sper sa nu se agraveze iar, ca innebunesc.



Ana tema mea de licenta e Nasterea prin operatie cezarianasi eu tot pana in mai trebuie sa o termin

Nu am chef de nimic...asa as leneeeeviii !!!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

ANA tema mea de licenta e Nasterea prin operatie cezariana

Corymultumim !!

Trebuie si noi sa sunam sa ne programam la controlul de 9 luni!!Voi dati la bebei calciu si fier?Eu ii dau 10 zile pe luna Ca..si am inteles ca de la 6 luni se face profilaxia anemiei..dar noua doc nu ne a spus nimik despre asta..am sa o intreb cand am sa merg!!

VA pe toatee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

La multe lunite Lucaa...cu intarziere!!


LA multe lunite si buburuzei mele care astazi face 9 luni

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)

La multe lunite Ianis !Sa fi sanatos si fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Lori, in primul rand vreau sa spun bravo pt bb Luca.Noua kile si ceva, cred ca noi o sa avem pe la un an jumatate.
Doream sa te intreb, care a fost programul de plaja pentru bb Luca.Si eu vreau sa merg la plaja si vreau sa fiu cat mai pregatita, sa nu i fac rau bebitei.Cat si cand l-ai tinut?In apa unde se juca?In mare, piscina?L-ai dat cu creme d eprotectie, daca da de care?Te-am asaltat cu o groaza de intrebari...imi raspunzi si tu dc poti

Cory, felicitari si pentru nazdravanii tai frumosi!Am 2 prietene care au gemeni si ambele mi-au spus ca bebeii au facut achizitiile in mod diferit.Una mi-a spus ca era o diferenta de 2 saptamani intre ce reusea sa faca unul, iar cealalta mi a spus ca si o luna jumate...si la tine se pare ca e la fel.

Sa va spun despre bebita mea.Avem si noi 8 luni si 8 kg..putin, avand in vedere ca s-a nascut cu 3400.Fontanela maricica si lipsa de fier...
La achizitii am trecut de la mersul de-a busilea la cel in 4 labe insa pe distante scurte, ca obosim, si o luam tot de-a busilea.Ne ridicam cu usurinta de pe planul orizontal in fund, mai mult pe partea dreapta, ajutandu se de cotul drept.Si am reusit de cateva ori sa ne ridicam in patut in picioare.dar cu mari eforturi, nu e inca stabila sa stea pe genunchi si sa se apuce.daca aveam patut cu gratii, sigur se ridica mai usor.
In rest sunt f fericita ca am o fetita atat de vesela, care e meru cu zambetul pe buze, zglobie is cauta mereu joaca(cucu bau, gadilari, pupaceli).Spunem si noi f mul mama ma , ba ba ba, razlet da da, papa, apa.Nu reusesc sa o fac sa faca pa pa cu manuta si sa bata din palme dupa mine.Bate ea, cand vrea, dar asa fara sa asocieze cu bravo.
Dupa Paste merg la Bucuresti sa fac control pentru sarcina, si vreau sa o duc si pe ea la un pediatru, poate ii da ceva calciu, ca medicul ei nu ii da deloc, desi are fontanela usor marita si e f inaltuta,Spune ca e suficient ce ia din branzica calcica.


M-am intins f mult...

Mami fericita de Nectaria(29.07.2011) si 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Lori, in primul rand vreau sa spun bravo pt bb Luca.Noua kile si ceva, cred ca noi o sa avem pe la un an jumatate.
Doream sa te intreb, care a fost programul de plaja pentru bb Luca.Si eu vreau sa merg la plaja si vreau sa fiu cat mai pregatita, sa nu i fac rau bebitei.Cat si cand l-ai tinut?In apa unde se juca?In mare, piscina?L-ai dat cu creme d eprotectie, daca da de care?Te-am asaltat cu o groaza de intrebari...imi raspunzi si tu dc poti

Cory, felicitari si pentru nazdravanii tai frumosi!Am 2 prietene care au gemeni si ambele mi-au spus ca bebeii au facut achizitiile in mod diferit.Una mi-a spus ca era o diferenta de 2 saptamani intre ce reusea sa faca unul, iar cealalta mi a spus ca si o luna jumate...si la tine se pare ca e la fel.

Sa va spun despre bebita mea.Avem si noi 8 luni si 8 kg..putin, avand in vedere ca s-a nascut cu 3400.Fontanela maricica si lipsa de fier...
La achizitii am trecut de la mersul de-a busilea la cel in 4 labe insa pe distante scurte, ca obosim, si o luam tot de-a busilea.Ne ridicam cu usurinta de pe planul orizontal in fund, mai mult pe partea dreapta, ajutandu se de cotul drept.Si am reusit de cateva ori sa ne ridicam in patut in picioare.dar cu mari eforturi, nu e inca stabila sa stea pe genunchi si sa se apuce.daca aveam patut cu gratii, sigur se ridica mai usor.
In rest sunt f fericita ca am o fetita atat de vesela, care e meru cu zambetul pe buze, zglobie is cauta mereu joaca(cucu bau, gadilari, pupaceli).Spunem si noi f mul mama ma , ba ba ba, razlet da da, papa, apa.Nu reusesc sa o fac sa faca pa pa cu manuta si sa bata din palme dupa mine.Bate ea, cand vrea, dar asa fara sa asocieze cu bravo.
Dupa Paste merg la Bucuresti sa fac control pentru sarcina, si vreau sa o duc si pe ea la un pediatru, poate ii da ceva calciu, ca medicul ei nu ii da deloc, desi are fontanela usor marita si e f inaltuta,Spune ca e suficient ce ia din branzica calcica.


M-am intins f mult...

Mami fericita de Nectaria(29.07.2011) si 10 saptamani


Buna Anda si multumim
Eu la plaja,de cand am copii,nu merg decat dimineata de la 8.30 la 11.00 apoi mergem sa papam si sa ne facem siesta,iar apoi revenim la 16.00 si stam cat putem de mult.Uneori stam sa prindem si apusul,ne jucam in fel de fel de jocuri,pe malul apei ,etc.In Florida,pt ca acolo era un fel de primavra cu 35 grade,nu era un soare ff arzator si uneori mergeam dupa-amiaza pa piscina si stateam cat puteam.
De uns ii ung pe amndoi cu crema L Oreal pt copii cu factor de protectie 30.Dat fiind faptul ca nu stau la ore de varf este sufiecient.
Daca mai ai intrebari,fara probleme voi raspunde
Vacanta frumoasa si bafta la doctor norocoaso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Oxidoni oauu vii la Iasi? Pai poate ne vedem..
Miha abia astept sa te vad si pe tine
Fetelor eu am ramas singura sapt asta..sotul e plecat in deplasare si tare mii greu..lucrez la proiect mai am putin si i gataca apoi sa ma apuc de invatat serios!!

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Alymih cu siguranta abia astept sa te vad si eu. Esti o fiinta tare buna. Va pup pe tine si pe Ianis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

INCEP SI EU:DAR CHIAR NU MAI SCRIE NIMENI PE AICI???
PACAT!
EU TOTUSI VA MAI ASTEPT SI SPER SA NU UITATI ACEST LOC UNDE NE-AM CUNOSCUT TOATE PENTRU PRIMA DATA VIRTUAL SI INCERCAM SA ASOCIEM NUMELE CU O PERSOANA,UNDE AM VORBIT DESPRE NOI SI BEBELUSII NOSTRI,UNDE AM PRIMIT/DAT UN SFAT,UNDE AM RAS/PLANS,UNDE AM VORBIT DESPRE PROGRESE SI ...CATE ALTELE
SPOR LA PREGATIRILE DE PASTE SI VA ASTEPT CU DRAG!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

La multi ani Andreea! Multa iubire si fericire iti dorim! Sa ai o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Salut fetele! Lori, ca am vazut ca ai postat azi, stiu ca aici bate vantul! Stiu ca aproape nimeni nu mai citeste acest DC. Fiecare are motivele ei! Eu mai intru pentru ca, intr un fel sau altul mi e foarte dor de momentele de inceput, atunci cand toate ne placeam si nu se creasera bisericute! Eu am un calm destul de mare in mine, Dar lucrurile au inceput sa o ia un pic pe un fagas destul de nasol si efectiv simt si vad ca nu mai e la fel! Nu vreau sa incep nici o cearta, Dar efectiv ma deranjeaza...

Nu zic mai mult de atat pentru ca voi iesi rau! Sunt anumite fete care si au pastrat acea atitudine frumoasa de prietenie cu toata lumea, nu uita de zilele de nastere, comenteaza la toate pozele, ceea ce este de apreciat! Si am incercat sa fiu si eu la fel! Am incercat sa ignor cat am putut eu toate nimicurile astea, Dar probabil ca sunt very pissed off de am rabufnit asa! Si sunt sigura ca dupa asta voi fi privita poate foarte rau... Dar la un moment dat trebuie sa accept ca, facand parte dintr un grup unde credeam ca am peste 50 de prietene, s a dovedit ca nu e asa.

Sunt sigura ca unele fete m au clasificat ca si ciudata, au adoptat gandirea ca nu au ce invata nimic bun de la mine pentru ca a mea fata e vegetariana (deci nu e in ton cu lumea!)... Si sincer e trist dar adevarat!

Am stat de multe ori si m am gandit ca vreau efectiv sa plec de pe grupul din fb (poate asa cum au facut unele fete de au plecat si gata), Dar ceva inca ma mai tine! Probabil fetele simpatice! Dar la urma urmei intotdeauna exista friends si in afara grupului. Poate nici eu nu am zis niciodata clar ce ma doare, dar acum am zis o!

Credeti ma ca ma doare sufletul s o spun, Dar ma doare ca nu mai e aceeasi atmosfera si uneori trebuie sa accepti realitatea cum e! Aproape ca plang (stiu ca unele ma vor categorisi din nou melodramatica). Doar vreau sa pun punctul pe i ce simt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Salut fetele! Lori, ca am vazut ca ai postat azi, stiu ca aici bate vantul! Stiu ca aproape nimeni nu mai citeste acest DC. Fiecare are motivele ei! Eu mai intru pentru ca, intr un fel sau altul mi e foarte dor de momentele de inceput, atunci cand toate ne placeam si nu se creasera bisericute! Eu am un calm destul de mare in mine, Dar lucrurile au inceput sa o ia un pic pe un fagas destul de nasol si efectiv simt si vad ca nu mai e la fel! Nu vreau sa incep nici o cearta, Dar efectiv ma deranjeaza...

Nu zic mai mult de atat pentru ca voi iesi rau! Sunt anumite fete care si au pastrat acea atitudine frumoasa de prietenie cu toata lumea, nu uita de zilele de nastere, comenteaza la toate pozele, ceea ce este de apreciat! Si am incercat sa fiu si eu la fel! Am incercat sa ignor cat am putut eu toate nimicurile astea, Dar probabil ca sunt very pissed off de am rabufnit asa! Si sunt sigura ca dupa asta voi fi privita poate foarte rau... Dar la un moment dat trebuie sa accept ca, facand parte dintr un grup unde credeam ca am peste 50 de prietene, s a dovedit ca nu e asa.

Sunt sigura ca unele fete m au clasificat ca si ciudata, au adoptat gandirea ca nu au ce invata nimic bun de la mine pentru ca a mea fata e vegetariana (deci nu e in ton cu lumea!)... Si sincer e trist dar adevarat!

Am stat de multe ori si m am gandit ca vreau efectiv sa plec de pe grupul din fb (poate asa cum au facut unele fete de au plecat si gata), Dar ceva inca ma mai tine! Probabil fetele simpatice! Dar la urma urmei intotdeauna exista friends si in afara grupului. Poate nici eu nu am zis niciodata clar ce ma doare, dar acum am zis o!

Credeti ma ca ma doare sufletul s o spun, Dar ma doare ca nu mai e aceeasi atmosfera si uneori trebuie sa accepti realitatea cum e! Aproape ca plang (stiu ca unele ma vor categorisi din nou melodramatica). Doar vreau sa pun punctul pe i ce simt!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.

Buna Miha si restul lumii vazuta si nevazuta!Tu sti ca eu te iubesc oricum si sper ca nu intru in categoria mai sus numita
Eu personal nu iubesc FB-ul.Era mai usor cand eram acasa pt ca aveam mai mult timp,dar acum cu serviciu,doi copii,o soacra si toate celelalte treburi...zau ca nu-i usor sa tin pasul,sa trec prin toate postarile,sa vad daca n-am scapat vre-o poza si cineva se supara,etc.
Eu personal prefer aici pentru ca mi se pare mai usor si mai pe intelesul tuturor.
Ce fac altii nu-mi pasa
daca ma vorbeste cineva ,nici atatAsta inseamana ca nu trec neobesrvata(tine cont Miha )
asa ca....eu insist sa postez aici si poate intr-o zi reveniti si voi CELELALTE,CELE CARE A-TI CREAT ACEST FORUM/SUBIECT

Mergi la inceput